“World RX” debitēs krievu pilots Beļevskis

Foto: FIA World Rallycross

Novembra beigās Nirburgringā tiks aizvadīti noslēdzošie divi pasaules rallijkrosa čempionāta posmi, kuros uz starta izies 14 dalībnieki, bet debiju RX1 klasē piedzīvos Eiropas čempions Jurijs Beļevskis.

Zem Šveices karoga startējošais krievu pilots Beļevskis šogad aizvadīja fantastisku sezonu Eiropas čempionāta klasē RX3, kur uzvarēja četros no pieciem posmiem, bet vienā finišēja otrais. Rezultātā viņš izcīnīja 147 punktus no 150 iespējamajiem, pārliecinoši uzveicot tuvākos sekotājus Kobi Pauvelsu no Beļģijas un Maratu Kņazevu no Krievijas.

Beļevskis pārstāvēja “Volland Racing” komandu un tās sastāvā jau šomēnes debitēs pasaules čempionātā.

“Ļoti gaidu savu pirmo startu pasaules čempionātā,” saka sportists. “Kopā ar komandu mums bija fantastiska sezona Eiropas čempionātā, un, kad Rolfs Volands piedāvāja man iespēju startēt arī Nirburgringā, es vienkārši nevarēju no tās atteikties. Būs traki un mazliet biedējoši sacensties vienā trasē pret tādām šī sporta veida leģendām kā Johans Kristofersons un Timijs Hansens, bet es neloloju ilūzijas, jo man priekšā vēl daudz ko mācīties. Vismaz trase šogad ir jaunums, tāpēc visi tur sāks no baltas lapas, bet mans galvenais mērķis ir turpināt gūt pieredzi. Ja vēl spēsim dabūt arī labu rezultātu, tā būs kā papildus odziņa pa virsu.”

Beļevskis ar “Volland Racing” komandas “Audi S1” šogad jau aizvadījis RX1 klases sacensības nacionālā mēroga čempionātos – vienas Ungārijā un divas Francijā. “Kakucs Ring” trasē septembrī viņam arī izdevās uzvarēt. Pasaules čempionāta posmos 26 gadus vecais sportists vēl nav startējis.

Nirburgringā, kur sacensības notiks 27. un 28. novembrī, RX1 klasē gatavojas startēt 14 sportisti,  uz starta būs redzami arī Antons Marklunds un Deivī Žanī, kurš pasaules čempionātā nav braucis vairākus gadus. Galvenā uzmanība Vācijā būs vērsta uz titulu, kur sezonas līderis Timijs Hansens šobrīd ir 17 punktus priekšā Johanam Kristofersonam un 19 punktus priekšā Kevinam Hansenam.

Dalībnieku saraksts:

NR. PILOTS VALSTS KOMANDA VALSTS MAŠĪNA
1 Johan KRISTOFFERSSON SWE KYB EKS JC SWE Audi S1
2 Oliver O’DONOVAN IRL Oliver O’Donovan IRL Ford Fiesta
9 Kevin HANSEN SWE Hansen World RX Team SWE Peugeot 208
21 Timmy HANSEN SWE Hansen World RX Team SWE Peugeot 208
23 Krisztián SZABÓ HUN GRX-SET World RX Team FIN Hyundai i20
27 Davy JEANNEY FRA Davy Jeanney FRA Hyundai i20
31 Stefan KRISTENSSON SWE Team SKÅAB SWE Ford Fiesta
68 Niclas GRÖNHOLM FIN GRX-SET World RX Team FIN Hyundai i20
69 Kevin ABBRING NLD Unkorrupted FRA Renault Mégane RS
73 Tamás KÁRAI HUN Kárai Motorsport Sportegyesület HUN Audi S1
84 Hervé KNAPICK FRA Hervé Knapick FRA Citroën DS3
91 Enzo IDE BEL KYB EKS JC SWE Audi S1
92 Anton MARKLUND SWE Hedströms Motorsport SWE Hyundai i20
95 Yury BELEVSKIY SUI Volland Racing KFT HUN Audi S1