Lietuvieši ar SRT bagiju aizvadījuši “Baja Portalegre”

Lietuviešu ekipāža Egidijs Valeiša un Mindaugs Varža pagājušās nedēļas otrajā pusē Portugālē ar “Sports Racing Technologies” sagatavotu bagiju aizvadīja FIA Pasaules kausa izcīņas noslēdzošo posmu “Baja Portalegre”. Sacensībās absolūtajā ieskaitē uzvarēja poļu pilots Kšištofs Holovčiks, kurš vairākkārt piedalījies Dakaras rallijā.

Iepriekšējās sezonās Valeiša un Varža regulāri brauca tradicionālajā rallijā, startējot arī sacensībās Latvijā. “Baja Portalegre” rallijreida sacīkstēs viņi piedalījās ar “BRP Can-Am Maverick” bagiju, ko sarūpēja latviešu darbības SRT speciālisti. Pēc prologa (3.5 km) un tam sekojošā 62.5 km garā otrā ātrumposma viņi bija pat trešie T4 klasē, bet gandrīz stundu pazaudēja trešajā dienā (146.2 km). Lai gan ceturtajā ātrumposmā (197.7 km) atkal veicās labāk, sacīkšu kopvērtējumā savā klasē lietuvieši ierindojās desmitajā vietā.

Par absolūtās ieskaites un T1 klases uzvarētāju “Baja Portalegre” kļuva pazīstamais poļu sportists Kšištofs Holovčiks ar “X-Raid” komandas “Mini John Cooper Works Rally” automašīnu, kurš no 2005. līdz 2015. gadam startēja Dakaras rallijā, pēdējā piegājienā sasniedzot augsto trešo vietu. Portugālē aiz viņa ierindojās portugālis Tjagu Reišs (“Toyota Hilux”) un brazīlietis Lukass Moraešs (“Toyota Hilux Overdrive”).

“Baja Portalegre 2021” rezultāti >>

Šogad “Cross-Country Bajas” disciplīnā norisinājās deviņi Pasaules kausa posmi. Neskatoties uz pēdējās sacensībās sasniegtu tikai desmito vietu, par Pasaules kausa ieguvēju kļuvis Jazīds El Radži no Saūda Arābijas, bet otro vietu ieņem viņa tautietis Jasirs Sīdens, kurš šīs sacīkstes izlaida. Holovčiks Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojas tikai trešajā vietā, bet guvis uzvaru Eiropas kausa ieskaitē, kur šosezon tika aizvadīti pieci posmi. Trijos no tiem viņš izcīnīja uzvaras. Piektajā vietā Eiropas ieskaitē sezonas izskaņā lietuvietis Benedikts Vanags, kurš piedalījās trijos posmos. Pasaules ieskaitē viņš palika devītais.