Vecpils autokrosa trasē noslēdzies “EVE vasaras kauss” 1. posms

Svētdien, 31. maijā, biedrība EVE autosports organizēja pirmo, no paredzētajiem sešiem “EVE vasaras kauss 2015″ posmiem. Sacensības norisinājās, labi zināmajā SK Vecpils autokrosa trasē, kur jau šā mēneša nogalē norisināsies Baltijas un Latvijas čempionāti autokrosā.

Brīvie treniņi pirms pirmā posma tika aizvadīti 30. maija vakarpusē. Neilgi pirms tam Vecpils trasi pārstaigāja negaiss, kā rezultātā trase pamatīgi izlija. Radās šaubas par iespēju aizvadīt treniņus, lai arī trases segums nemainīgi palika ciets, trases virskārtu veidoja ļoti slidena dubļu kārtiņa. Bet par cik lietus vairs nelija, trase jau pēc stundas bija perfektā stāvoklī un brīvie treniņi notika kā paredzēts.

Sacensību diena pagāja bez nokrišņiem, lai gan laika apstākļi nelutināja, pūta brāzmains un vēss vējš. Bet kā atzina sportisti – automašīnas nepārkarsa un vējš momentā izdzenāja putekļus. Reģistrācijas laikā tika izsniegti 80 starta numuri. Sacensībās veiksmīgi finišu sasniedza 70 dalībnieki. Desmit dalībniekus piemeklēja dažādas ķibeles – norautas pusass, ātrumkārbas defekts, sabojāta piekare un izbraukšana no trases. Vecpils trase ir viltīga un kļūdas nepiedod.

FWD klasē 11 dalībnieki, uzvarēja Armands Ķenavs, aiz sevis atstājot Sandi Žebeku un Rolandu Naudiņu.

RWD klasē 25 dalībnieki, ātrākais bija Kristaps Martinovs, otro vietu ieguva Mārcis Martinovs, bet trešais bija Mārtiņš Padrevics.

4WD klasē 8 dalībnieki, uzvarēja Mihails Riško, otrais bija Artūrs Padrevics, bet trešo vietu ieguva Mareks Riško.

2WD OPEN klasē 24 dalībnieki, uzvarēja Armands Ķenavs, otro vietu ieguva Uldis Andersons, bet trešo Kristaps Martinovs.

4WD OPEN klasē 5 dalībnieki, ātrākais Kaspars Aigars, otrais bija Kaspars Dullis, bet trešais Edgars Cēberis.

DĀMAS šoreiz 7, labākā bija Monta Beierbaha, otro vietu ieguva Laila Mickus, bet trešā bija Laila Dracmane.