Ieskats Vasaras kausā.

Ar pirmo posmu 12.maijā veiksmīgi ir atklāta Vasaras Kausa jaunā, nu jau ceturtā sezona un nu, brīdī, kad top šis raksts, noslēdzies jau arī otrais posms! Par to, protams, liels prieks – esam spējuši izdzīvot laikā, kad autosporta pasākumu sarīkot nav tas vieglākais darbiņš, jo, kaut arī dalībnieku netrūkst, diemžēl, autosporta attīstība neinteresē ne valsti, kurā mēs dzīvojam, ne arī lielus atbalstītāju jeb sponsoru pūļus. Par laimi ir tomēr daži, kam rūp autosporta attīstība, un viņiem arī sakām lielum lielu paldies – visiem mūsu bijušajiem, esošajiem un potenciālajiem atbalstītājiem.

Jāsāk ar prieka pilnu ziņu, ka ļoti jūtami aug dalībnieku interese par sacensībām un vēlme piedalīties tajās. Arī organizatoru lēmums palielināt dalībnieku skaitu no iepriekšējo sezonu 70 uz 100 dalībniekiem posmā tātad ir bijis pareizs. Atsaucība ir milzīga, pirmajā posmā startēja visi simts dalībnieki un vēl palika gribētāji aiz strīpas.

Arī otrajā posmā bija rekordliels dalībnieku skaits sacensībām ārpus Rīgas – Jelgavā – pieteicās 84 braukt gribētāji. Diemžēl nefinišēja visi, jo tehnika mēdz pievilt, bet tāds jau ir šis sporta veids un ar to visi rēķinās.

9.jūnijs – diena, kad visā Latvijā devīto klašu skolēni uzgavilē un priecīgi pamet skolas solus, bet „kausisti” cīnījās Rullīša trasē, bija ļoti skaista un arī ļoti karsta diena. Gaisa temperatūra sasniedza 37 grādu robežu un grūti bijā kā braucējiem, tā tehnikai šādos apstākļos startēt. Asfalta temperatūra bija ap 60 grādu. Ar smaidu varam sacīt, ka tam viens pluss arī bija – tiem braucējiem, kuri izmanto tā saucamos slikus, nebija vajadzības tos sildīt. Starp skatītājiem bija vērojamas meitenes peldkostīmos, visi centās novilkt pēc iespējas vairāk liekā apģērba. Daži arī veldzējās trasei blakus esošajā karjerā. Šī bija arī lieliska iespēja gan nosauļoties, gan apdegt spožajos un karstajos saules staros. Cerams, ka visi, kas staigāja (pus)pliki, bija sasmērējušies ar sauļošanās krēmu.

Jaunajā sezonā ir ieviesta jauna disciplīna – astotnieka griešana. Šo disciplīnu piedāvā mūsu atbalstītājs “BBS AUTOCENTRS”. Vēl vairāk – viņi visos posmos labākā astotnieka griezējam dāvinās 50Ls vērtu dāvanu karti, ko izmantot servisa pakalpojumiem. Pirmajā posmā vēl nebija lielas atsaucības, jo disciplīna tika ieviesta pēdējā brīdī, tāpēc arī nepaspējām informēt dalībniekus. Taču apķērīgi piedalīties gribētāji bija un ir arī pirmais, nu jau vēsturē iegājušais, dāvanu kartes ieguvējs – sveicam Edgaru Osīti.

Šajā disciplīnā var piedalīties jebkurš sacensību dalībnieks, kura automašīnai ir aizmugures piedziņa. Aicinām trenēties potenciālos astotnieka griezējus un vest uz posmiem līdzi riepas, ko izmantot šajā aizraujošajā atrakcijā. Piebildīšu, ka uzvarētāju nosaka skatītāji ar savām ovācijām.

Arī otrajā posmā astotnieka griezēju vēl nebija daudz, bet skatītāju emocijas bagātīgas un pārliecinošu uzvaru guva šīs reizes labākais astotnieka griezējs. Šoreiz tas nebija iepriekšējā posma uzvarētājs Edgars – viņš nolēma šoreiz nepiedalīties un ļaut arī citiem parādīt ko tie māk. Tā nu divu BMW un vienas NISSAN automašīnas konkurencē labākais atkal izrādījās BMW vadītājs. Šī atrakcija dalībniekiem un skatītājiem par prieku turpināsies arī pārējos posmos – būs ko redzēt!

Runājot par atbalstītājiem ir priecīga ziņa – pirmā posma priekšvakarā Vasaras kausa atbalstītāju saimei pievienojās “COBRA” amortizatori. Viņu devums – sezonas izskaņā tiks sarīkots superfināls, kurā katras klases pirmās vietas ieguvēji cīnīsies par jauniem “COBRA” amortizatoriem. Ļoti patīkama balva.

Atgādinu, ka ir atlikuši vēl trīs posmi – tiekamies tajos! Tuvāko posmu norises vietas un laiki:
3.posms – 14.jūlijs, k/t „Teperis”, Smiltene
4.posms – 4.augusts, k/t „Rude”, Otaņķu pagasts, Liepājas rajons
5.posms – 1.septembris, norises vieta tiks precizēta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *