Noskaidroti “3H, 6H Cross Country un 4H Komandu kross” čempioni un kausu ieguvēji

Startējot 37 autosportistiem, netālu no Emburgas, Ozolnieku novadā aizvadīts žurnāla “AutoEuro” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju (LAF) rīkoto izturības sacīkšu “3H, 6H Cross Country” noslēdzošais posms, kurā tika noskaidroti pirmie čempioni un “Ceļojošo kausu” ieguvēji 2014. gada sezonā.

Latvijas čempionāts sporta automašīnām “AutoEuro 3H Cross Country 2014”

Apvidus mašīnām uzvaru pēdējā posmā izcīnīja Andris Feldmanis (“Andris Feldmanis”), tuvākos sekotājus apsteidzot par vienu apli. Otrajā vietā ierindojās Vladislavs Bergmanis (“Novators”), veicot 22 apļus, trešajā vietā liepājnieki – Gita Briede (Laugale) un Guntars Laugalis (“Liepājas Rallija komanda”), atpaliekot par četriem apļiem no Bergmaņa, jo laiks tika zaudēts divas reizes pārsitot riepas.

Vieglo auto klasē uzvara Edijam Zimzam, Tālim Siktaram un Ģirtam Elstiņam (“IKSI Auto”), kuri tuvākos konkurentus arī uzveica par vienu apli. Līdz ar to viņi uzvarējuši sezonas kopvērtējumā, un tas nozīmē, ka Edijs Zimza, Tālis Siktars un Ģirts Elstiņš ir pirmie, kas izcīna Latvijas čempiona titulu “3H Cross Country” izturības sacensībās. Otrajā vietā šajā posmā Indulis Pirīts, Māris Rode un Klāvs Rozītis (“RP Brēža”) ar 29 veiktiem apļiem, bet trešie, atpaliekot no viņiem par diviem apļiem, – igauņi Udo Jakobsons, Arvids Tislers un Hillars Lehtsārs (“Moisakyla”). Igauņi sezonas kopvērtējumā otrajā vietā, bet trešajā – komanda “RP Brēža”.

Latvijas kauss “AutoEuro 6H Cross Country 2014”

Latvijas kausā sešu stundu sacīkstēs notika cīņa par uzvaru apvidus sporta un standarta automašīnu klasē, kā arī vieglo sporta auto klasē. Šajā posmā tika noskaidroti sezonas ātrākie braucēji un “Ceļojošo kausu” ieguvēji.

Apvidus auto ieskaitē uzvaru izcīnīja Vladislavs Bergmanis ar 38 veiktiem apļiem, kurš 6 stundu sacīkstē talkā ņēma Arturu Bāriņu (“Novators”). Zaudējot piecus apļus, otro vietu guva Gita Briede (Laugale), Guntars Laugalis, Uldis Lepiksons un Laura Laugale (“Liepājas Rallija komanda”), bet trešajā vietā ar standarta džipu Armands Apsītis un Monta Kļaviņa (“Kļaviņa & Apsītis”) – 23 apļi. Sezonas kopvērtējumā komandai “Novators” un, iepriekšējo gadu līderiem – ventspilnieku komandai “Skoks & Piķis” Igors Skoks, Rūdolfs Skoks, Arvis Piķis un Agris Piķis – vienāds punktu skaits – 80! Tā kā pēdējā posmā uzvaru guva komanda “Novators”, līdz ar to “Emburgas zemnieku 6H Ceļojošais Kauss” pirmo reizi nonāks Vladislava Bergmaņa rokās. Vienāds punktu skaits kopvērtējumā arī “Liepājas Rallija komandai” un “Kļaviņa & Apsītis”. Tā kā pēdējā posmā augstāka vieta liepājniekiem, tad viņi kopvērtējumā trešajā vietā.

Vieglo sporta auto kategorijā posmā uzvarēja Edijs Zimza, Tālis Siktars, Klāvs Ābelīte un Edijs Lejiņš (“IKSI Auto”), trešo gadu pēc kārtas kļūstot par uzvarētājiem un “Iecavas novada domes 6H Ceļojošā Kausa” īpašniekiem. Trīs apļus no uzvarētājiem atpalika Indulis Pirīts, Māris Rode, Arnis Rode un Klāvs Rozītis (“RP Brēža”), bet trešie – Arnis Odiņš, Aldis Rolmanis, Kristaps Kapačs un Mārtiņš Segliņš (“Naukšēni”). Šāds vietu sadalījums arī sezonas kopvērtējumā.

Latvijas kauss standarta apvidus automašīnām “AutoEuro 3H Cross Country 2014”

Latvijas kausā standarta apvidus automašīnām posmā uzvarēja Edvīns Vansovičs un Jānis Roze (Vansovičs & CO), par četriem apļiem apsteidzot Kļaviņas un Apsīša komandu. Šī uzvara, pie vienāda punktu skaita, Vansoviču un Rozi ierindo pirmajā vietā arī sezonas kopvērtējumā, nobīdot komandu “Kļaviņa & Apsītis” otrajā vietā. Trešajā vietā “LatvianBaja” – Elmārs Buks, Romāns Ērkulis, Ivo Maculēvičs.

Sacensības, kā vienmēr, norisinājās karjeru “Akmencūciņas” un “DSG karjeri” apkaimē. Tās ar balvām atbalstīja pretrūsas apstrādes centrs “KROWN” no Ozolniekiem, SIA “S.A.B.S. Oils”, sadarbībā ar “United Oils”, kā arī “Eirovīns” un “Red Bull”.

Gada noslēguma sportistu apbalvošana notiks 1. novembrī viesu namā “Oāze”.

Info un foto: AutoEuro

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *