Latvijas rallijreida komanda 9. vietā pēc fiziski smagas cīņas 24 stundu sacensībās Francijā

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 13. un 14. septembrī, Francijā, 60 kilometrus no Parīzes, jau 22. reizi tika rīkotas sacensības “24 Heures Tout Terrain de France”, kurās dalību ņēma latviešu ekipāža Igors Skoks / Rūdolfs Skoks / Arvis Piķis no komanda “Tempo 24H”, braucot ar automobili “Mitsubishi Pajero”. 66 komandu konkurencē Latvijas komanda izcīnīja 9. vietu absolūtajā vērtējumā un 4. vietu savā klasē.

Jau desmito gadu pēc kārtas 24 stundu sacensībās Francijā dalību ņem kāda no latviešu komandām. Šī bija devītā reize Igoram Skokam, kurš izveidojis ventspilnieku ekipāžu “Tempo 24H”, un jau ceturto gadu startē kopā ar dēlu Rūdolfu Skoku un komandas mehāniķa Agra Piķa dēlu Arvi Piķi.

Ja iepriekšējā gadā nepārtraukti lija lietus, tad šogad sportistus lutināja silts un saulains laiks. Startu latvieši uzsāka no 13.starta pozīcijas. To viena apļa kvalifikācijas braucienā izcīnīja Igors Skoks 66 ekipāžu konkurencē.

Uz starta stājās 64 ekipāžas, un jau pēc pirmā veiktā apļa ventspilnieku ekipāža pacēlās uz sesto pozīciju, bet pēc desmit aizritējušām stundām atradās augstajā trešajā vietā. Nākošās četras stundas pirmās trīs vadošās ekipāžas savās pozīcijās palika nemainīgas.

Kad sacensībās bija pavadītas 16 stundas, izdangātajā un ļoti bedrainajā trasē “Mitsubishi Pajero” tika norauts kardāns un Igoram Skokam nācās iebraukt servisa zonā. Mehāniķi, apskatot mašīnu, ieraudzīja, ka tehniskās problēmas ir smagākas nekā sākumā tika domāts. Remontējot auto, aizritēja dārgais laiks – viena stunda un desmit minūtes.

Kad ventspilnieku ekipāža atgriezās trasē, rezultātu tabulā tā bija noslīdējusi uz 13.vietu. Lai gan mūsu sportisti gandrīz nemainīgi uzrādīja otro labāko laiku, noķert un apsteigt izdevās tikai dažas ekipāžas. Arvim Piķim 8,2 kilometrus garajā trasē izdevās uzrādīt tobrīd pat ātrāko laiku 7:05,32. Kad līdz finišam bija atlikušas apmēram 30 minūtes, latvieši atradās 11. vietā, bet finišēt izdevās devītajiem no 52 finišējušām ekipāžām.

Pēc sacensībām visi piloti kā viens atzina, ka braukt šoreiz bijis fiziski ļoti grūti.

Igors Skoks atklāja: “Lai gan man joprojām nav pārliecība, ka varam finišēt pirmajā trijniekā un konkurēt ar tehniski ļoti ātrajām un jaudīgajām franču uzbūvētajām automašīnām, prieks, ka ilgu laiku spējām noturēties pirmajā trijniekā. Pat nezinu, kurā brīdī cieta mašīnas kardāns, jo trase bija tik bedraina un smaga, ka tas varēja notikt jebkurā vietā. Šoreiz tā bija gandrīz par diviem kilometriem īsāka, tāpēc ātri vien tajā veidojās tā saucamās “kamieļmuguras un trepes”. Mālainais segums, lai gan tika piebraukts un kļuva līdzīgs asfaltam, tas bija ļoti grumbuļains un bedrains. Prieks, ka aug mūsu ekipāžas pilotu braukšanas meistarība un stabilitāte. Mehāniķi Agris Piķis un Gunārs Briedis uzbūvējuši tiešām labu un spēcīgu mašīnu.”

Interesantā un dramatiskā cīņā pirmo vietu izcīnīja franču komanda “Factory Nemsis” – S.Barbry / Y.Tartarin / G.Lansac / B.Barbry (automašīna “Nemesis R”), kuriem izdevās apsteigt trīs gadus neuzvaramo komandu “JMS Racing” (automašīna JMS EVO2) – N.Clerget / S.Finkelstein / J.Schmit / O.Bossard.

Augstākais latviešu sasniegums sacensībās “24 Heures Tout Terrain de France” desmit gadu laikā ir 4. vieta 2008. gadā, kuru izcīnīja ekipāža Igors Skoks / Māris Saukāns / Agris Piķis.

Ventspilnieku komanda “Tempo 24H” – IgorsSkoks / Rūdolfs Skoks / Arvis Piķis, četras reizes startējot šajās sacensībās, augstāko vietu izcīnīja 2012. gadā, kad viņi ierindojās 8. vietā.

Info un foto: Iveta Kaminska (žurnāls “AutoEuro”)