Lietuviešu pilots Vanags prezentē jauno Dakaras rallija mašīnu

Foto: 15min.lt

Lietuviešu autosportists Benedikts Vanags prezentējis savu jauno sacīkšu auto “Toyota GR DKR Hilux”, ar ko nākamā gada Dakaras rallijā cer aizsniegties līdz vēl nebijušiem panākumiem. Kopā ar viņu ekipāžā startēs igaunis Kuldars Siks.

Jau šī gada sākumā Vanags piedalījās Dakaras rallijā ar spēcīgajai T1+ kategorijai atbilstošu “Toyota” pikapu. Tiesa gan, toreiz vecā mašīna vienkārši tika pielāgota šīs klases prasībām, bet tagad Vanags radis iespēju tikt pie rūpnīcas specifikācijas auto. Ar šo auto janvārī Nāsirs El-Atija kļuva par Dakaras rallija uzvarētāju.

Lai gan jaunais auto vizuāli ir ļoti līdzīgs iepriekšējam, tā tehniskā uzbūve zem virsbūves esot krasi atšķirīga. Iepriekš Vanags startēja ar 5 litru motoru, bet šajā mašīnā iebūvēts 3.5 litru sešu cilindru dzinējs ar divām turbīnām, kas spēj attīstīt lielāku jaudu. Tāpat būtiskas izmaiņas skārušas piekari. Līdz šim drošības apsvērumu dēļ vairums mašīnām uz katru riteni bija divi amortizatori, bet nu “Toyota” inženieri sagatavojuši tehniski izturīgu risinājumu, kas ļauj izmantot vienu amortizatoru. Arī veiktspējai tādā veidā jākļūst labākai, absorbējot ceļu un bezceļu nelīdzenumus.

Vanags jau iepriekš atzina, ka plāns startēt ar šādu auto vārda vistiešākajā nozīmē ir dārgākais lēmums viņa dzīvē. Tāpat viņš prognozēja, ka ātri vien labākās T1+ klases mašīnas tiks “izķertas”, tādēļ par šāda auto iegādi vienojies uzreiz pēc šī gada Dakaras rallijā piedzīvotās avārijas.

Dakaras rallijā Benedikts Vanags startē kopš 2014. gada. Viņa līdz šim augstākais sasniegums ir 2019. gadā vēl Dienvidamerikā izcīnītā 11. vieta, bet 2021. gadā, kad sacensības Saūda Arābijā notika otro reizi, tika gūta 12. vieta. Sportists nekad nav slēpis galveno mērķi – iekļūt pirmajā desmitniekā.

Vanags ir noslēdzis sadarbību ar portugāļu stūrmani Filipi Palmeiru un nākamajā “Dakarā” uz starta stāsies ar igauni Kuldaru Siku, kuru daudzi labi zina no tradicionālā rallija sacensībām. Šovasar abi kopā jau aizvadījuši vairākas sacīkstes un “Hungarian Baja” arī izcīnījuši uzvaru.

Siks savā karjerā veicis vairāk par simts sacīkstēm pasaules rallija čempionātā, lasot stenogrammu tādiem pilotiem kā Urmo Āva, Ots Tanaks, Jurijs Protasovs, Kens Torns un citiem. Kopā ar Āvu un Tanaku Siks startējis arī WRC klasē. 2012. gada Sardīnijas rallijā Tanaka/Sika ekipāža izcīnīja godalgoto trešo vietu, kas stūrmanim ir vienīgais pjedestāls WRC klasē. Citās klasēs gūtas arī uzvaras.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *