Lēbam ar uzvaru nepietiek, lai kļūtu par pasaules čempionu rallijreidā

Lai gan Sebastjēns Lēbs kļuvis par Andalūzijas rallija uzvarētāju, Spānijā notikušajās sacensībās tika piešķirti vien puse no pieejamajiem punktiem, kas viņam liedza kļūt par pasaules rallijreida čempionu. Titulu izcīnījis Nāsirs El-Atija, kurš sacensības noslēdza otrajā vietā.

“Andalucía Rally” otro ātrumposmu laikapstākļu dēļ nācās atcelt, kas nozīmē, ka netika veikta noteikumos paredzētā 900 km distance, lai sportisti varētu saņemt pilnus punktus. Šāda notikumu attīstība nozīmēja, ka Lēbam ar uzvaru nepietiek, lai kļūtu par pasaules čempionu un titulu ar sešu punktu pārsvaru izcīnījis El-Atija.

Prologā Lēbs bija ātrākais, bet El-Atija, kurš ierindojās 11. pozīcijā, bija izdevīgā starta pozīcijā uz pirmo ātrumposmu, kur četrkārtējais Dakaras rallija uzvarētājs izrādījās 11 minūtes ātrāks par leģendāro WRC braucēju. Otro ātrumposmu zemo mākoņu un miglas dēļ atcēla drošības apsvērumu dēļ.

Lai gan arī uz trešo ātrumposmu bija migla, cīņa šoreiz varēja turpināties. Lēbs šoreiz bija par nepilnām 12 minūtēm ātrāks, kas nozīmē, ka pēdējo ātrumposmu uzsāka 28 sekundes priekšā El-Atijam. Pēdējā sacīkšu dienā Lēbs zaudēja 22 sekundes, bet sacensību summā triumfēja ar sešu sekunžu pārsvaru.

T3 klasē Andalūzijas rallijā uzvarēja Giloms de Meviuss, bet par pasaules čempionu kļuva Frančesko Lopess. T4 klasē noslēdzošajā posmā ātrākais bija Džerards Farress, savukārt titulu izcīnījis lietuvietis Roks Baciuška, kurš Andalūzijā ieņēma trešo vietu.

Pasaules rallijreida čempionāts tiek rīkots kopš šī gada. Kopumā tika aizvadīti četri posmi, katrā no kuriem uzvarēja cita ekipāža. “Dakar Rally” uzvarēja El-Atija, pēc tam “Abu Dhabi Desert Challenge” labākais izrādījās T3 klasi pārstāvošais Lopess, bet oktobra sākumā notikušajā “Rallye du Maroc” pirmo vietu sasniedza Girlēns Šišerī. Lēbs sarūpējis “Bahrain Raid Xtreme” komandai pirmo uzvaru kādā no pasaules rallijreida čempionāta posmiem.

Iepriekš tika rīkota Pasaules kausa izcīņa rallijreidā, kas notika no 1993. līdz 2021. gadam. Katariešu pilots El-Atija titulu bija izcīnījis piecas reizes, bet tagad triumfējis arī pasaules čempionātā.