Lietuvieši ar panākumiem startējuši Tunisijas rallijreidā

Nepilnas nedēļas garumā Tunisijā pirmo reizi norisinājās rallijreids “Fenix Rally”, kurā startēja arī vairāki lietuviešu sportisti. Vairākiem no viņiem izdevās aizcīnīties līdz pat uzvarām un pjedestāliem.

Šobrīd Lietuvā rallijreida sacīkstes ir ārkārtīgi populāras gan līdzjutēju, gan sportistu vidū, arī Dakaras rallijā mūsu dienvidu kaimiņi pēdējos gados ir regulāri dalībnieki, turklāt nereti cīnās par augstām vietām.

Sahāras tuksnesī notikušajās “Fenix Rally” sacensībās automobiļu klasē Lietuvu pārstāvēja trīs ekipāžas, vēl trijas startēja SSV klasē, tāpat uz starta izgāja pieci ATV klases braucēji un viens sportists motociklu ieskaitē. Visās klasēs kopā startēja vairāk par 160 tehnikas vienībām.

Sacīkstes notika sešos posmos, pēc kuriem trešo vietu SSV ieskaitē izcīnīja Daļus Oļečnavičs un Aids Bubins (“Can-Am Maverick X3 XRS”), savukārt sesto vietu ieņēma Tomass Jančis ar Irmantu Bražjūnu (“Can-Am Maverick X3”). Starp 48 ekipāžām 25. vietu sasniedza Martins Graužins un Roks Butavičs (“BRP Can-Am”). Uzvarēja franču pilots Lionels Bauds (“PH Sport Zephyr”).

Automobiļu kategorijā septīto vietu guva Aivars Kavaļausks un Šarūns Palioks (“Hummer H3”), 16. pozīcijā ierindojās Vaidots Paskevičs ar Audrju Matuoli (“Seat Leon Dakar”), kamēr 26. vietā finišu sasniedza Mindaugs Povilaitis un Slovaomirs Volkovs (“Toyota Hilux”). Šeit starp 31 ekipāžu uzvaru guva francūzis Žeroms Pelišē (“Optimus”), kurš sešas reizes startējis Dakaras rallijā, pērn šajās sacensībās izcīnot 11. vietu.

Lietuvieši faktiski dominēja ATV klasē, kur Romualds Karuzis (“Can-Am Renegade”) izcīnīja uzvaru, bet otro vietu ieņēma Adoms Gančierjus (“CFMOTO CForce”). Starp astoņiem braucējiem ceturto vietu sasniedza Antans Kanopkins (“CFMOTO CForce”), piektais bija Donats Pečjulis (“Can-Am BRP”), bet septītais – Tomass Mickus (“Can-Am Renegade 1000XMR”).

Starp desmit enduro braucējiem sestais finišēja Alberts Veļamovičs (“Husqvarna FE450”), kamēr uzvarēja holandietis Brams van der Voudens (“Sherco 450 SEF-R”).