Folkreisa sezona varētu sākties maija beigās

26/03/2021 |

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Prognozēti, LAF Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa pirmais posms no 25.  aprīļa tiek pārcelts uz vēlāku laiku.

Valstī joprojām neizprotamas “Covid-19” situācijas dēļ Latvijas krosa sacensību rīkotāji pārcēluši visas aprīļa aktivitātes – pārcelts gan rallijkrosa čempionāta starts, gan nu arī Folkreisa un Krosa komisijas kausa posms.

Smiltenes posma rīkotājs, Tepera trases saimnieks Vairis Tralla ir apņēmības pilns šogad neatteikties no sacīkstēm: “Plānojam šo posmu rīkot 3. oktobrī – pašlaik citu datumu sacensību norisei neredzam. Mēs Smiltenē vēlamies šīs sacīkstes, jo mums ir savi braucēji, kā Edgars Tralla, Gatis Ģērmanis un citi vidzemnieki, kuri vēlas startēt savās mājās. Šis būs sarežģīts gads, bet meklēsim risinājumus.”

Krosa komisijas padome akceptējusi Smiltenes sacīkstes pārcelšanu, tiesa, formāli cīņu pārceļot uz nenoteiktu laiku. Tas tāpēc, ka šobrīd noteikt konkrētus datumus ir pāragri, jo var būt situācija, ka uz rudeni jāceļ arī čempionātu posmi, kuri būtu prioritāri datumu izvēlē, attiecībā pret folkreisu. Tomēr provizoriski Smiltenes sacīkste šobrīd paredzēta 3. oktobrī.

Līdz ar šīm kalendāra izmaiņām par Latvijas krosa sezonas pirmajām sacensībām atkal kļūst rallijkross: 8. un 9. maijā Rīgā, Biķernieku trasē paredzēts Latvijas čempionāta starts. Šīs sacīkstes ir paredzētas arī kā NEZ Kroskartu čempionāta un Lietuvas čempionāta posms. Tiesa, šīs un iespējamās citas ieskaites vēl tiks apstiprinātas, vērojot attiecīgo situāciju Latvijā un iesaistītajās kaimiņvalstīs.

Krosa komisijas padome trešdienas attālinātajā sapulcē arī nolēma pagarināt Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klases licenču izņemšanas termiņu – tas pagarināts par mēnesi, līdz 30. aprīlim. Atgādinām, ka klasei līdz noteiktam termiņam jābūt izņemtam noteiktam licenču skaitam, lai klase saņemtu Latvijas čempionāta statusu.

Komisija arī uzsver, ka agri vai vēlu, bet šā gada autokrosa, rallijkrosa un folkreisa sezona tiks uzsākta, tāpēc pieņēmums, ka sakārtot sportista licenci būtu riskanti, ir nepareizs. Aicinājums sportistiem sakārtot sportista dokumentāciju laicīgi.

Atgādinām, ka ievērojamas sacensību kalendāra pārmaiņas sports piedzīvoja jau pērn. Lai gan arī 2020. gadā vasaras sezonai bija jāsākas aprīlī, pirmās sacensības tika sarīkotas tikai jūlijā. Tomēr rīkotāji un sportisti sarūpēja lielisku sezonu: koncentrētu un ļoti sarežģītu, taču baudāmu līdzjutējiem.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool