Latvijai dota iespēja rīkot pasaules rallijkrosa čempionāta posmu

26/03/2021 |

Foto: fiaworldrallycross.com

Šodien publiskots FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas atjaunotais kalendārs, kurā, starp tikai septiņām plānotajām posmu norises vietām, iekļauta arī Latvija. Ja sacensību organizators “RA Events” spēs izpildīt čempionāta rīkotāja “WRC Promoter” priekšnosacījumus, sacensības Rīgā, Biķernieku trasē varētu notikt 18. un 19. septembrī.

“Jāpaskaidro, ka kalendārā esam iekļauti ar papildnosacījumiem – lai mēs nosargātu šo vietu, mums ir jānodrošina nepieciešamais finansējums sacensību norisei,” iesāk “RA Events” direktors Raimonds Strokšs. “Marts jau tūlīt noslēgsies, un visi budžeta veidošanas termiņi jau sen kā ir iztecējuši, bet varu apstiprināt, ka mēs darīsim visu iespējamo, lai rastu iespēju sacensībām atkal notikt Biķernieku trasē.”

Atgādināsim, ka starpsezonu pārtraukumā pasaules rallijkrosa čempionāts pieredzējis būtiskas izmaiņas – gada sākumā mainījusies čempionāta rīkotājkompānija – līdzšinējā rīkotāja “IMG” vietā čempionāta vadību šobrīd ir uzņēmies “WRC Promoter”, kura pārraudzībā atrodas arī FIA pasaules rallija čempionāts.

“Pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas kalendāra pirmā versija tika publicēta pērn decembrī, kad jaunais čempionāta rīkotājs vēl nebija zināms,” stāsta Strokšs. “Lai gan Latvijas posms tajā nebija iekļauts, tajā bija rezervēta vieta vēl vienām sacensībām Eiropā, kas ļāva domāt, ka ne visas cerības ir zaudētas. Kad tika apstiprināta jaunā čempionāta rīkotāju komanda, sazinājāmies ar viņiem un uzsākām sarunas par iespēju Latvijai ieņemt šī nenoteiktā posma vietu, tādējādi saglabājot iespēju Biķernieku trasei uzņemt augstākās raudzes rallijkrosa sacensības. Man ir liels gandarījums, ka šīs sarunas izrādījušās sekmīgas un, ka jaunais čempionāta rīkotājs novērtējis Latvijas posmu, iekļaujot to kalendāra jaunajā versijā. Īpaši novērtējams tas ir situācijā, kad kalendārā ir veiktas būtiskas izmaiņas, mazinot posmu skaitu – ja sezonā sākotnēji bija paredzēti desmit posmi, tad šobrīd to skaits ir samazināts līdz septiņiem. Mums ir jānovērtē šī iespēja. Turpmākajās dienās mūs sagaida ļoti intensīvs darbs, lai spētu izpildīt mums uzticēto uzdevumu par finansējuma nodrošināšanu – jautājumu ir vairāk par atbildēm.”

2021. gada PČ kalendārs:

Posms

Datums

Valsts

Norises vieta

1.

13. jūnijs

Norvāģija

Hella

2.

4. jūlijs

Zviedrija

Hēljesa

3.

24. jūlijs

Spānija

Barselona

4.

1. augusts

Vācija

Nirburgringa

5.

5. septembris

Francija

Loīka

6.

19. septembris

Latvija

Rīga

7.

10. oktobris

Beļģija

Spā

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool