Lēbs neapturams piekto ‘Dakaras’ posmu pēc kārtas

Foto: Dakar.com

Sebastjēns Lēbs jau piekto Dakaras rallija posmu pēc kārtas uzrādījis ātrāko rezultātu, šoreiz to paveicot 185 km garajā sacensību 12. ātrumposmā. Sportisti šodien veica maratona otro daļu, kopumā mērojot 375 km distanci. Līdz rallija noslēgumam atlikušas vairs tikai divas dienas.

Automobiļu klasē “Bahrain Raid Extreme” komandas pilots Lēbs šodien par vairāk nekā trim minūtēm uzveica tuvākos sekotājus Matiasu Ekstromu un Nāsiru El-Atiju. Tikmēr kopvērtējumā Lēbam tagad izdevies aizsteigties priekšā Lukasam Moraesam un pacelties uz otro pozīciju. Līdz līderim El-Atijam gandrīz pusotra stunda, līdz ar to uz uzvaru sacensību kopvērtējumā franču sportists var cerēt vien, ja konkurentu piemeklētu liela neveiksme.

Smago spēkratu klasē uzvarēja kopvērtējuma līderis Januss van Kasterens, ar ievērojamu pārsvaru pārspējot Mičela van den Brinka un Martina van den Brinka ekipāžas. Kopvērtējumā Van Kasterens tagad 33 minūtes priekšā M.van den Brinkam, trešajā vietā Martins Maciks.

Spraigi notikumi risinās motociklu klasē. Šodien 12. posmā uzvarēja “Honda” komandas braucējs Hosē Ignacio Korneho, bet viņa tuvākie sekotāji bija Daniels Sanderss un Tobijs Praiss. Trīs sportistu cīņā par uzvaru kopvērtējumā tikmēr atkal notikusi līderu maiņa, jo tagad vadību pārņēmis KTM pārstāvis Praiss. Skailers Hovss no “Husqvarna” vienības šodien bija sestais, bet summā atkritis uz otro vietu un zaudē Praisam tikai 28 sekundes. Kevins Benavidess, kurš uzrādīja piekto rezultātu, aizvien trešais kopvērtējumā, 2 minūtes un 40 sekundes aiz komandas biedra Praisa.

Kvadriciklu klasē ātrākais rezultāts Marselu Madeirušam, kurš uzvarējis trešo dienu pēc kārtas. Aleksandrs Žirū turpina pārliecinoši tuvoties uzvarai Dakaras rallija kopvērtējumā. Lietuvas braucējs Laisvids Kancjus tehnisku problēmu dēļ apstājās pēc veiktiem 87 km un pazaudējis daudz laika. Pirms tam viņš kopvērtējumā bija astotais.

T3 klasē uzvarēja Mičels Gutrijs, par mazāk nekā minūti pārspējot Ignacio Kasali un Gilomu de Meviusu. Līderis aizvien Ostins Džonss, kuram vairāk par stundu zaudē Sets Kintero. De Meviuss, kurš vakar tehnisku problēmu dēļ pazaudēja līderpozīciju, stabilā trešajā vietā kopvērtējumā, tālu aiz jaunā līdera.

Savukārt T4 klasē Mihals Goczals tikai par 13 sekundēm pieveica Roku Bacjušku, trešajā vietā atstājot Mareku Goczalu. Šī trijotne arī cīnās par uzvaru kopvērtējumā. Lietuvietis Bacjuška vadību saglabājis un pat palielinājis, jo Eriks Goczals tagad zaudē zem astoņām minūtēm. Mareks Goczals ir 16 minūtes aizmugurē.

Sestdien braucēji no Šajbahas dosies uz Al Hofufu, veicot 154 km ātrumposmu, bet svētdien noslēdzošajā cīņā starp Al Hofufu un Dammamu tiks veikts 136 km garš dops.

Dakaras rallija rezultāti pēc 12. posma

Auto:

Smagie auto:

Motocikli:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *