Lēbs sasniedz jaunu Dakaras rallija rekordu

Foto: Dakar.com

Sebastjēns Lēbs kļuvis par pirmo pilotu Dakaras rallija vēsturē, kuram izdevies uzvarēt sešos ātrumposmos pēc kārtas. Šodien “Bahrain Raid Extreme” komandas braucējs to paveica sacensību priekšpēdējā, 13. posmā.

No cīņas par uzvaru kopvērtējumā Lēbs izkrita jau pirmajos posmos, kad pārsistas riepas un arī avārija viņam izmaksāja pārāk daudz laika. Tomēr ar ātru braukšanu francūzim izdevies aizcīnīties jau līdz otrajai pozīcijai sacensību summā. Tiesa gan, priekšā esošais Nāsirs El-Atija no “Toyota Gazoo Racing” komandas var lepoties ar iespaidīgu 1 stundas un 21 minūtes pārsvaru.

13. posmā sportisti no Šajbahas uz Al Hofufu mēroja kopumā 669 km, bet ātrumposma garums sastādīja 154 km. Automobiļu klasē aiz Lēba ierindojās El-Atija, zaudējot piecas ar pusi minūtes, bet vēl minūti lēnāks bija Matiass Ekstroms no “Team Audi Sport” nometnes. Kopvērtējumā aiz El-Atijas un Lēba stabilā trešajā vietā kopvērtējumā aizvien “Overdrive Racing” pilots Lukass Moraess, kurš Dakaras rallijā startē pirmo reizi.

Smago auto klasē neveiksmīga diena bija Martinam van den Brinkam, kurš zaudēja daudz laika un no otrās vietas kopvērtējumā atkrita uz trešo. Posmā uzvarēja Martins Maciks, kurš tagad pacēlies uz otro vietu, bet otrais ātrākais bija “Dakaras” līderis Januss van Kasterens. Pirms noslēdzošā posma, kas risināsies svētdien, līderim ir jau 1 stundas un 16 minūšu pārsvars pār Maciku. Martins van den Brinks tālu aizmugurē, bet stabilā trešajā vietā.

Fantastisks noslēgums cīņai par uzvaru gaidāms motociklu klasē. Kevins Benavidess no KTM rūpnīcas komandas šodien uzvarēja 13. posmā, mazāk nekā par minūti uzveicot Maiklu Dohertiju un Lusiano Benavidesu. Bet kopvērtējumā tagad līdera Tobijs Praisa pārsvars pār tuvāko sekotāju, komandas biedru Kevinu Benavidesu, ir nieka 12 sekundes. Skailers Hovss ir trešais, pusotru minūti aiz līdera. Viss izšķirsies svētdien!

Kvadriciklu vērtējumā vēlreiz uzvarēja Marselu Madeirušs, bet Aleksandrs Žirū ar 40 minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju tuvojas uzvarai šī gada sacensībās. Lietuvietis Laisvids Kancjus bija septītais un septīto vietu ieņem arī kopvērtējumā.

T3 klasē 13. posmā uzvara Mičelam Gutrijam, savukārt kopvērtējumā Ostinam Džonsam nepilnas stundas pārsvars pār tuvāko sekotāju Setu Kintero.

T4 vērtējumā Eriks Gozcals sestdienas posmā bija ātrāks par Roku Bacjušku, kurš aizvien ir līderis kopvērtējumā. Pirms pēdējā ātrumposma lietuvietis ir vairāk nekā trīs minūtes priekšā šīs dienas ātrākajam braucējam. Arī te priekšā vēl spraigs duelis starp šiem diviem sportistiem.

Svētdien no Al Hofufas uz Dammamu būs jāmēro 414 km, bet ātrumposma garums sastādīs 136 km.

Dakaras rallija rezultāti pēc 13. posma

Auto:

Smagie auto:

Motocikli:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *