Latvijas RE Autoclub pilots Gardemeisters startēs Krievijas rallijreidā Astrahaņā

Info, foto: RE Autoclub

Latvijas komanda „RE Autoclub”, turpinot sadarbību ar pasaulslaveno Somijas autorallija meistaru Toniju Gardemeisteru, no 19. līdz 22. aprīlim piedalīsies Krievijas rallijreida čempionāta otrajā posmā „Zoloto Kagana”, kas norisināsies Astrahaņas apkārtnes stepju apvidos. Tas būs lielisks treniņš pirms jūlijā gaidāmā starta Dakāras sērijas rallijreidā „Silk Way”.

Pie Latvijas komandas „RE Autoclub” sagatavotās automašīnas „Mitsubishi Pajero L2” stūres „Lidojošais soms” Gardemeisters debitēja martā notikušajā Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā Itālijā, kur duetā ar latviešu stūrmani Agri Pētersonu tika izcīnīta piektā vieta. Vēl pirms pēdējās dienas „RE Autobclub” ekipāža bija trešajā pozīcijā, taču tehnisku problēmu dēļ nācās zaudēt divas vietas.

Krievijas rallijreida čempionāts startēja februārī ar sacensībām Belgorodā, bet „Zoloto Kagana” būs otrais posms. Sacensības nosauktas par godu Kaganam, kas agrajos viduslaikos tjurku tautām bijis valdnieka tituls. Cīņā par Kagana zeltu notiks četras dienas, kopumā veicot 1100 kilometrus. Ātrumposmi veidos 800 kilometrus. Lielākā daļa distances būs izveidota viltīgajās Krievijas stepēs. Rallijreida svinīgā atklāšana un pirmā ātrumposma starts notiks 19. aprīlī plkst. 17 pēc vietējā laika Astrahaņas centrā. Gardemeisters un Pētersons startēs ar 205. numuru.

„Šīs jau būs otrās sacensības ar Toniju Gardemeisteru pie mūsu auto stūres. Esam priecīgi par veiksmīgi aizsākto sadarbību „Italian Baja”. Starts Astrahaņā notiekošajā rallijreidā būs kā lielisks treniņš pirms daudz nozīmīgākajām sacensībām – Dakāras sērijas rallijreida „Silk Way”, kura izšķirošie notikumi risināsies tieši Astrahaņas apkārtnes stepēs,” pirms došanās uz Krieviju uzsver „RE Autoclub” direktors Roberts Elbakjans. „Esam gatavi cīnīties par maksimāli augstām vietām. Nepārtraukti pilnveidojam mašīnu, lai izcilais rallija meistars Tonijs Gardemeisters varētu pilnībā izmantot visu savu meistarību un sasniegtu maksimālos rezultātus ikvienās sacensībās.”

Rallija karjeras laikā no 1996. līdz 2010. gadam Gardemeisters startējis pasaules čempionāta 113 posmos, braucot ar “Seat”, “Mitsubishi”, “Škoda”, “Ford” un “Suzuki”, taču Krievijas ceļi un bezceļi viņam ir sveši.

“Nav ne jausmas, kas mani sagaida Krievijā,” atklāts ir “RE Autoclub” somu pilots Tonijs Gardemeisters. “Krievijā biju pagājušajā gadā, kad Maskavā piedalījos rallija šovā. Pieļauju, ka apvidus ceļi Astrahaņas apkārtnē varētu būt kaut kas pavisam cits. Tas varētu būt īstens tuksnešu rallijreids. Drošo varu apgalvot, ka pieliksim visas pūles, lai starp smilšu kāpām atrastu īsāko ceļu uz finišu. Rallijreids man ir jauns sacensību veids. Mācos soli pa solim. “Italian Baja” bija mana debija rallijreidos, taču līdz pat pēdējai dienai izdevās noturēties labāko trijniekā. Skaidrs, ka šajās sacensībās uzdevums ir gūt vērtīgu pieredzi pirms plānotā starta “Silk Way”.”

Krievijas rallijreida čempionātā šosezon būs kopumā pieci posmi. Trešais no tiem notiks jūnijā Uļjanovskā, ceturtā posma ieskaite būs rallijreids „Silk Way”, bet izšķirošie notikumi risināsies rudenī Latvijā, kad no 21. līdz 23. septembrim notiks „RE Autoclub” tradicionāli organizētais „Riga Baja”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *