‘World RX’ piloti pēdējos sezonas posmus aizvadīs ar RX2e klases mašīnām

Foto: Facebook.com/JohanKristofferssonRX

Pasaules rallijkrosa čempionāta noslēdzošie četri posmi Dienvidāfrikā un Ķīnā tiks aizvadīti, kā plānots, bet braucēji tajos startēs ar RX2e klases elektriskajiem automobiļiem.

Pirms posma Anglijā dalībnieku parkā sadega “Special One Racing” komandas RX1e klases automašīnas, sākās notikuša izmeklēšana un nākamos divus pasaules čempionāta posmus Beļģijā un Vācijā drošības apsvērumu dēļ atcēla.

Vēl oktobrī paredzēts dubultposms DĀR pilsētā Keiptaunā, bet novembrī arī Honkongā. Pasaules čempionāta rīkotāji apstiprinājuši, ka šie pēdējie četri posmi notiks, bet tos braucēji aizvadīs ar “Zeroid X1” elektriskajām mašīnām, kādas tiek izmantotas RX2e klases seriālā. Tas tika izlemts pagājušās nedēļas nogalē notikušajā FIA Mototoru sporta padomes eletroniskajā balsojumā.

Neskatoties uz šīm izmaiņām, cīņa par čempionāta ieskaites punktiem tiks aizvadīta pēc iepriekšējā plāna.

Četrus posmus pirms sezonas beigām zviedru pilots Johans Kristofersons ir iekrājis 27 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Niklasu Gronholmu. Kristofersons izcīnīja uzvaras šogad notikušajos posmos Portugālē, Norvēģijāun Zviedrijā, kur Gronholms sasniedza trešo, otro un septīto vietu. Trešais kopvērtējumā ir Kevins Hansens, kurš seko četrus punktus aiz Gronholma.

PČ kopvērtējums:

Izmantotie resursi:
www.fiaworldrallycross.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *