Baldiņš izstājas ‘RallyX’ pēdējā posma finālā, Kristofersons izcīna titulu ‘Supercar’ klasē

Foto: Facebook.com/br8181

Nedēļas nogalē Zviedrijā, Hēljesas trasē norisinājās rallijkrosa seriāla “RallyX” noslēdzošais, astotais posms. “Crosscar” klasē uz starta izgāja Ronalds Baldiņš, kuram izdevās aizkļūt līdz finālam, bet “Supercar” kategorijā uzvaru izcīnīja un čempiona titulu nodrošināja zviedrs Johans Kristofersons.

Pēc aizvadītām četrām kvalifikācijām Ronalds Baldiņš savā klasē 33 sportistu konkurencē ierindojās desmitajā vietā. Pirmajā un otrajā kvalifikācija latviešu pilots bija devītais, trešajā jau piektais, bet ne tik laba izvērsās ceturtā kvalifikācija, kurā nācās palikt 18. pozīcijā.

Baldiņš startēja pirmajā pusfinālā, un tas viņam padevās lielisks. Finišā sportists ieņēma otro vietu, piekāpjoties tikai somam Riku Hūhkam. Diemžēl finālā Baldiņš izstājās jau pirmajā aplī, kamēr uzvaru svinēja igauņu pilots Martins Juga. Baldiņš nespēja izvairīties no konkurenta spēkrata, kas bija apstājies pēc sadursmes ar citu braucēju.

Sacensību dienas atkārtojums (“Crosscar” fināls no 8:45:51):

“Crosscar” klases sezonas kopvērtējumā Baldiņš ierindojas septītajā vietā. Šosezon viņš piedalījās visos astoņos “RallyX” posmos, labākajā no tiem finālā gūstot otro vietu. Kopumā trīs reizes Baldiņam izdevās sasniegt finālu. Par čempionu kļuvis zviedrs Sebastians Enholms, kurš tikai par punktu pārspēja norvēģu braucēju Tomasu Ēku Murstadu. Trešajā vietā zviedru sportists Eliass Svensons.

Kopvērtējums “Crosscar” klasē:

Spēcīgākajā klasē “Supercar” šajā nedēļas nogalē dominēja Johans Kristofersons. Viņam izdevās uzvarēt gan visās kvalifikācijās, gan pusfinālā un pēc tam finālā, izšķirošajā cīņā uzveicot Oliveru Ēriksonu un Oli Kristianu Veibiju. Finālā Hēljesā startēja arī Kevins Ēriksons, Linuss Estlungs un Jurijs Beļevskis, kuri ierindojās nākamajās pozīcijās.

Kristofersons līdz ar to otro reizi kļuvis par “RallyX” čempionu, šajā sezonā tikai ar divu punktu pārsvaru sakaujot tuvāko sekotāju, savu tautieti Kevinu Ēriksonu. Kristofersons turklāt nestartēja piektajā un sestajā posmā, bet pēc tam uzvarēja noslēdzošajos divos, kamēr galvenais konkurents aizvadīja pilnu sezonu. Trešo vietu šogad izcīnījis Šveici pārstāvošais Beļevskis.

Kopvērtējums “Supercar” klasē:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *