Pilskalnu trasē sāksies Latvijas autokrosa čempionāts

16/07/2021 |

Foto: Klāvs Benefelds

Pēc ilgākas pauzes sacensību karstumā atgriežas autokrosa braucēji, lai uzsāktu jauno, 2021. gada sezonu. 18. jūlijā Sporta kompleksā “Pilskalni” uz starta deviņās ieskaites klasēs stāsies 84 dalībnieki, lai cīnītos par vietām uz goda pjedestāla Latvijas autokrosa čempionāta un kausa atklāšanas sacensībās.

Tradicionāli sacensības Jēkabpils pusē norisinās divas dienas, arī šogad trasē pulcēsies gan autokrosa, gan folkreisa braucēji. Sestdien, 17. jūlijā trasē spēkiem mērosies 74 folkreisa un Krosa komisijas kausa pārstāvji, bet svētdien, 18. jūlijā cīņas turpinās 84 autokrosa braucēji.

Šajā autokrosa sezonā liels uzsvars likts uz jauno sportistu izaugsmi, lai tuvākā vai tālākā nākotnē jaunos autosportistus redzētu ne tikai Latvijas autosporta sacensību konkurencē, bet arī ārpus valsts robežām. Ieskaites klase jaunākajiem autokrosa braucējiem ir “Mini” bagiji, kas ir pirmais pakāpiens pirms starta augstākā bagiju klasē vai salonautomašīnu ieskaitē. 2021. gada sezona tiks atklāta ar 14 šīs klases pārstāvjiem – gan latviešu sportistiem, gan arī konkurentiem no Lietuvas. Debijai savās pirmajās sacensībās gatavojas četri sportisti: Emīlija Ūtēna, Kristers Eglītis, Jēkabs Linde, Markuss Žvagins un Klāvs Žvagins.

“Esam priecīgi, ka beidzot varam uzsākt autokrosa sezonu,” dalās Arnis Odiņš, LAF Krosa komisijas autokrosa disciplīnas virzītājs, “AX Latvia” idejas autors un vadītājs. “Pagājis ilgs laiks, esam aizvadījuši divas pirmssezonas treniņu dienas, sportisti savu un automašīnu gatavību pārbaudījuši un nu ir laiks lielajam iznācienam. Liels prieks par kuplo dalībnieku skaitu, šķiet tas ir lielākais, cik vien spēju atcerēties Latvijas autokrosu. Cīņas noteikti būs skatāmas un aizraujošas gan pašiem sportistiem, gan skatītājiem, jo dalībnieku skaits radīs manāmu spriedzi trases līkumos.”

Sacensības uzņems arī autokrosa fanus, rīkotājs īstenojis daļēji drošā pasākuma līmeni, lai autosporta pasākumu varētu apmeklēt ikviens – vakcinēti vai pārslimojuši “Covid-19”, kā arī līdzjutēji, kuri uzrāda negatīvu “Covid-19” testu. Testu būs iespējams veikt arī sacensību norises vietā bez maksas, bet rīkotājs aicina ieplānot laicīgu ierašanos trasē, laikā no plkst. 9:00 līdz 12:00 (abas sacensību dienas), jo ārpus noteiktā laika testus nebūs iespējams veikt. Biļetes uz autosporta pasākumu pieejamas interneta tirdzniecības portālā www.aula.lv, kā arī norises vietā.

Sacensību programma:

17.jūlijs – folkreiss un Krosa komisijas kauss:

9.00 – 10.15 brīvie treniņbraucieni
10.30 sacensību atklāšana, 1.kvalifikācijas brauciens
Tālākā sacensību norises gaita tiks noteikta sacensību dienā.

18.jūlijs – Latvijas čempionāts un Baltijas kauss:

9.00 – 9.50 Brīvie treniņi
10.00 1.kvalifikācijas brauciens
Tālākā sacensību norises gaita tiks noteikta sacensību dienā.

Autokrosa sacensību dalībnieku saraksts pieejams ŠEIT, bet Folkreisa braucēji ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja
AX Latvia

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool