Latvieši uzsāk startus “Sodi World Series” Pasaules finālā Itālijā

16/07/2021 |

Pēc gada pārtraukuma un pērn Dubaijā plānotā “Sodi World Series” fināla atcelšanas, šajā nedēļas nogalē norisināsies 2021. gada Pasaules fināls, kas šajā nedēļas nogalē notiks Lonato trasē, Itālijā. Šoreiz Latviju šajās īres kartingu sacīkstēs pārstāvēs septiņi braucēji.

“Sprint Cup” ieskaitē startēs Andrejs Laipnieks, kurš kvalificējās no globālā ranga, kur pērn ieņēma trešo vietu. Andrejam šī būs trešā reize SWS pasaules finālā, iepriekšējās divās iegūstot augsto piekto un sesto vietu. Zinot Andreja motivāciju, meistarību un pieredzi, mērķis ir viens – uzvara.

Tā kā Andrejs kvalificējās no pasaules ranga, Latvija ieguva vēl vienu ceļazīmi. Tā pienācās Jānim Čudovam, kurš atteicās, līdz ar to “Openkart” vicečempions Dāvis Zalmans debitēs SWS Pasaules finālā.

“Covid-19” ieviesa savas korekcijas un Latvijai tika piedāvāta “Wild Card”, ko izmantoja Kaspars Ritums, kurš pēc būtībās bija otrais nākamais, kam tas pienāktos, un augstā piektā vieta 2020. gada kopvērtējumā ir tam tikai apliecinājums. Līdz ar to “Sprint Cup” ieskaitē cīnīsies visi “Movers.lv” komandas braucēji un, zinot viņu pieredzi pasaules līmeņa īres kartinga sacīkstēs un spējas, varam cerēt tiešām uz lielām lietām.

Bet tas nav viss – pēc neliela pārtraukuma arī SWS Endurance Cup” Latvijai ir sava pārstāvniecība – “Pirmie” ar Rūdolfu Šmitu, Edgaru Sproģi, Normundu Skreiju un Hariju Cīruli sastāvā. Pandēmijas dēļ “Sodi ” bija iecietīgi pret interpretācijām, tādēļ arī komandas sastāvs ir nedaudz jaukts, bet mums tas tikai palīdz, jo 12 stundu sacīkstēs pieredze būs svarīga, un visi braucēji ir ar starptautisku pieredzi arī 24 stundu sacensībās.

Jau šodien notiek “Sprint Cup” priekšfināli un fināli, bet “Endurance Cup” klasē sacensības paredzētas sestdien.

Izmantotie resursi:
www.openkart.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool