Noskaidroti Latvijas autokrosa čempionāta pirmā posma uzvarētāji

Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Brenguļu trasē, netālu no Valmieras, svētdien tika aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta un kausa izcīņas pirmais posms. Par uzvarētājiem savās klasēs kļuva Kristups Pilipavičs (Mini bagiji), Raivo Jānis Beierbahs (Xtreme Junior), Mikus Neško (Xtreme bagiji), Modris Lešinskis (B1600), Ints Jeršovs (Open 2500), Dāvis Ūdris (1600), Armands Ķēniņš (VAZ Klasika) un Viesturs Plētiens (2000 Super).

Mini bagiju čempions Emīls Mirošņiks finālā izstājas tehnikas problēmu dēļ, esot ceļā uz pavisam reālu uzvaru. Pirmajās vietās Lietuvas braucēji – Kristups Pilipavičs, kā arī Ažuols un Patriks Dungvecki.

Burvīgs fināls izvērsās Junior Xtreme klasē. No starta vadībā izvirzījās Mats Zavarskis, bet ar džokeriem viņu apspēlēja Raivo Jānis Beierbahs un Markuss Ūtēns. Beierbaham uzvara, Zavarskis otrais, Ūtēns, pēc sagriešanās pēdējā aplī, trešais.

Xtreme klasē fināls bija mežonīgs, taču līderis pārliecinošs – Mikus Neško, turklāt ar milzīgu pārsvaru. Droša otrā vieta arī Jānim Geisteram. Par trešo vietu smaga cīņa starp pārējiem- labākais izrādījās Keivo Koivs, kurš noturēja aiz sevis Artūru Vecgaili.

B1600 klasē debijas sacīkstēs uzvaru sasniedza Modris Lešinskis, aiz sevis atstājot Edgaru Zīvertu, Dinu Kolosovski un Pēpi Vari.

Open 2500 ļoti pārliecinoša uzvara Intam Jeršovam. Aigars Bajārs ar Jāni Gustānu aizvadīja cīņu savā starpā, ļaujot līderim aizmukt no viņiem. Bajārs otrais, Gustāns trešais, sekoja Kitija Jeršova, Arvils Bērziņš un Kristaps Ašmanis – visi finišā.

VAZ Klasika klasē salīdzinoši vienkāršs fināls – Armandam Ķēniņam droša uzvara, bet par otro vietu paspēkojās Jānis Logins un Raitis Gusevs. Finišā gan Gusevs otrais, Loginam trešā vieta. Sekoja Jānis Balodis, Ivo Žilde, Hanness Tislers.

Fantastiska cīņa par uzvaru starp Dāvi Ūdri un Ģirtu Kuzmani 1600 klasē! Ģirts vinnēja startā, bet Dāvis viņu apspēlēja ar džokeri. Brauciena turpinājumā Ūdris pārgāja uz aizsardzību, bet Kuzmanis meklēja ceļu garām līdz pat pēdējam metram. Ūdrim uzvara, Kuzmanim otrā vieta, Andis Kļava trešais, sekoja Jānis Nikels, Andris Krivenkovs un Mārtiņš Korņējevs.

Haoss un pārsteigumi 2000 Super klases finālā. No starta vadībā izvirzījās Jānos Orbidāns, bet vēlāk viņam priekšā tika Viesturs Plētiens, kurš startēja no pēdējās starta vietas. Trešais finišu sasniedza Jānis Lielais. Taču brauciena burzmā izstāšanos piedzīvoja Toms Edušs, Aigars Kļaviņš, Valērijs Tolopilo un lielākais pārsteigums – arī Ivo Gabrāns, pievienojoties Ritvaram Kārkliņam rezultātu beigu daļā. Sezona būs aizraujoša! Ivo piedzīvoja dīvainu avāriju, ietriecoties apmalē pirms starta laukuma. Bedrē sitienā pārlūza stūres mehānisms un Gabrāna mašīna aizbrauca taisni apmalē. Ivo ziņo, ka sitiens bijis pamatīgs, bet pirmā mašīnas apskate smagus bojājumus neatklāj.

Latvijas autokrosa sezonas otrais posms norisināsies 16. jūlijā Pilskalnu trasē, netālu no Jēkabpils.

“Top 3” rezultāti Latvijas autokrosa čempionāta un kausa izcīņas 1. posmā

Mini bagiji:
1. Kristupas Pilipavičius
2. Ažuolas Dungveckis
3. Patrikas Dungveckis

Xtreme Junior bagiji:
1. Raivo Jānis Beierbahs
2. Matas Zavarskis
3. Markuss Ūtēns

Xtreme bagiji:
1. Mikus Neško
2. Jānis Geisters
3. Keivo Koiv

B1600:
1. Modris Lešinskis
2. Edgars Zīverts
3. Dins Kolosovskis

Open 2500:
1. Ints Jeršovs
2. Aigars Bajārs
3. Jānis Gustāns

1600:
1. Dāvis Ūdris
2. Ģirts Kuzmanis
3. Andis Kļava

VAZ Klasika:
1. Armands Ķēniņš
2. Raitis Gusevs
3. Jānis Logins

2000 Super
1. Viesturs Plētiens
2. Jānis Orbidāns
3. Toms Lielais