Baldiņš aizcīnās līdz “RallyX Nordic” pusfināliem

Foto: QNIGAN Rallycross Media

Nedēļas nogalē Zviedrijā startēja rallijkrosa seriāla “RallyX Nordic” jaunā sezona, Hēljesas trasē notiekot pirmajiem diviem posmiem. Ronalds Baldiņš izgāja uz starta “Crosscar” klasē, kur ar jauno bagiju abos posmos tika līdz pusfināliem.

Baldiņš šo sezonu uzsācis ar “Speedcar Wonder” bagiju, ko vēl turpina iepazīt. Hēljesā “Crosscar” klasē startēja 24 dalībnieki, no kuriem līdz fināliem tika seši ātrākie. Latviešu sportists pirmā posma otrajā kvalifikācijā pat sasniedza trešo labāko rezultātu, bet trīs kvalifikāciju summā ierindojās astotajā vietā. Baldiņš startēja trešajā pusfinālā (braucēji bija sadalīti trīs pusfinālos), kur finišēja ceturtais, tālāk netiekot. “Crosscar” finālā uzvarēja norvēģis Tomass Ēks Murstads.

Otrajā posmā Baldiņam kvalifikācijas daļu izdevās pabeigt piektajā pozīcijā, bet savā pusfinālā sportists finišēja trešais, aptuveni 0.7 sekundes aiz otrās vietas ieguvēja, līdz ar to šoreiz pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā. Šoreiz finālā uzvarēja zviedrs Eliass Svensons.

Spožs dalībnieku sastāvs bija “Supercar” klasē, kur dalību pēdējā brīdī bija apstiprinājis arī vecmeistars Matiass Ekstroms. Pirmā posma finālā pēc starta līderis bija titulētais Johans Kristofersons, bet Antons Marklunds vēlāk tika viņam priekšā. Neilgi pirms finiša Marklunda mašīnai radās tehnisks defekts, kā dēļ Kristofersons pozīciju atguva un uzvarēja. Marklunds finišēja otrais, bet trešais bija Sondre Evjens. Tālāk finišēja Ole Kristians Veibijs, Niklass Gronholms un Ekstroms, kurš pirms tam bija ietriecies barjerā.

Otrajā “RallyX Nordic” posmā Kristofersonam finālā izdevās gūt pārliecinošu uzvaru, Ekstroms šoreiz finišēja otrais, bet trešo vietu guva Enco Ide. Šoreiz finālā startēja arī Tomass Brintesons un Jurijs Beļevskis, kuri guva ceturto un piekto vietu, bet Gronholms izstājās.

Čempionāta nākamie divi posmi notiks 28. un 29. maijā Somijā, Kouvolas trasē. Ronalds Baldiņš apstiprinājis, ka būs uz starta arī tur. Pēc pirmajiem diviem posmiem viņš “Crosscar” kopvērtējumā ieņem sesto vietu.

Visi rezultāti >>

Sacensību atkārtojuma video >>