Baldiņš Zviedrijā uzsāk “RallyX Nordic” jauno sezonu

Foto: Speedcarestonia

Latvijas rallijkrosa kroskāru braucējs Ronalds Baldiņš nedēļas nogalē Zviedrijā aizvadīs pirmos divus “RallyX Nordic” seriāla posmus, uzsākot plašu šā gada starptautisko sezonu.

Nedēļas nogalē Hēljesas trasē norisināsies pirmie divi “RallyX Nordic” seriāla posmi, kuros uz starta “CrossCar” klasē stāsies arī Baldiņš. Šajā klasē valmierietis cīnījās arī pagājušajā gadā, un, šķiet, palikusi nepadarīta darba sajūta. Par spīti vairākiem labiem posmu rezultātiem, kopvērtējumā tika gūta ceturtā pozīcija, ko var norakstīt arī uz tehnikas izturības problēmu radītajiem punktu zaudējumiem.

Jāatzīmē, ka pēc Hēljesas maija beigās sekos dubultposms Somijā, savukārt jūlijā vēl divi posmi norisināsies Biķernieku trasē, Rīgā. Pēc šīm sacīkstēm atliks vien pēdējais posms Zviedrijā jūlija otrajā pusē.

Baldiņa sezona, kā noprotams, šobrīd ir saistīta ne tikai ar “RallyX Nordic”. Viņš ir gatavs turpināt iesākto arī ASV bāzētajā “Nitro Rallycross”. Seriāls kļūst pieejamāks Eiropas sportistiem, jo pirmie trīs posmi norisināsies okeāna mūsu pusē – Lielbritānijā, Zviedrijā un Somijā.

Šonedēļ Hēljesā Baldiņa “CrossCar” klasē pieteikti 25 sportisti. Baldiņš būs vienīgais Latvijas pārstāvis (pērn iekšējo konkurenci sastādīja arī Reinis Nitišs), taču ne vienīgais baltietis – cīņā plāno doties arī divi Igaunijas braucēji Martins Juga un Stens Oja, kuri abi bieži startējuši Latvijā arī salonauto rallijkrosa klasēs. Starta sarakstos nav pērnā gada “CrossCar” klases uzvarētājs Isaks Reiersens, toties ir viņa tuvākie sekotāji Patriks Hallbergs un Džimijs Esterbergs.

Ronalds maija sākumā savā rīcībā saņēma jaunu “Speedcar Wonder MT09” kroskāru — tātad tehniskais parks piedzīvojis atjaunojumu.

Arī šogad “RallyX Nordic” sastāvu veido “Supercar”, “Supercar Lites”, “CrossCar”, “CrossCar Junior” un “Open 2WD” klase. “Supercar” sezonas laikā nešaubīgi pulcēs spožu sastāvu, arī Hēljesā uz starta pasaules un Eiropas čempionāta speciālisti Matiass Ekstroms, Niklass Gronholms, Antons Marklunds, Tomass Brintesons un citi.

“CrossCar” klases dalībnieki:

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv