Nākamajā “World RX” sezonā GCK startēs ar unikālām mašīnām

Foto: GCK

Pasaules rallijkrosa čempionātā (“World RX”) nākamgad atgriezīsies “GCK Motorsport” komanda, kas startēs ar unikālām mašīnām. Jaunie elektriskie auto būs aprīkoti ar uz vēsturisko “Lancia Delta Integrale” bāzes veidotām virsbūvēm.

Gerlēna Šišerī izveidotā “GCK Motorsport” komanda pasaules čempionātam pievienojās 2018. gadā un līdz 2020. gadam startēja ar “Renault” markas spēkratiem. Tās sastāvā braukuši arī tādi piloti kā Andreass Bakerūds, Antons Marklunds, Liams Dorans un pats Šišerī, tomēr uzvaras pagaidām gūt nav izdevies, vien dažus pjedestālus.

Pēc vienas sezonas izlaišanas “GCK Motorsport” atgriezīsies pasaules čempionātā ar elektrisko “Lancia Delta Evo-e” automobili, kas dizainiski veidots pēc vēsturiskās rallija mašīnas “Lancia Delta Integrale” līdzības. Šobrīd vēl nav zināms, kuri būs komandas piloti.

Ar leģendāro “Lancia Delta Integrale” par pasaules čempionu rallijā 1987. gadā kļuva soms Juha Kankunens, bet 1988. un 1989. gadā – itālis Miki Biazjons. Tāpat ar šo auto piecreiz sasniegta pirmā vieta pasaules rallija čempionāta komandu ieskaitē.

Šobrīd dalību uz nākamo “World RX” sezonu apstiprinājušas jau četras komandas, arī “Kristoffersson Motorsport”, “Münnich Motorsport” un lietuviešu “ESmotorsport”. Visas vienības startēs ar RX1e klases elektriskajām mašīnām, ko tām piegādās Austrijas uzņēmums “Kreisel Electric”, savukārt pašas komandas šos auto pabeigs un pielāgos savām vajadzībām.

Izmantotie resursi:
www.fiaworldrallycross.com