Lēbs ar “Ferrari” gatavojas debitēt DTM čempionātā?

Foto: AF Corse

Deviņkārtējais pasaules rallija čempions Sebastjēns Lēbs šajās dienās aizvada testus ar “Ferrari 488 GT3” automašīnu, kas raisījis runas par viņa iespējamo startēšanu Vācijas salonautomobiļu čempionātā (DTM).

Kļuvis zināms, ka 46 gadus vecais franču pilots Spā-Frankošamps trasē aizvada testus “AF Corse” komandas sastāvā, izmēģinot vienu no tās “Ferrari 488 GT3” sacīkšu mašīnām. Komandas galvenais sponsors ir kompānija “Red Bull”, ar ko Lēbam ir saistības jau daudzus gadus.

Neoficiāla informācija liecina, ka Lēbs šogad plāno izmēģināt spēkus DTM autošosejas čempionātā. Gaidāmajā sezonā viņš vairākos posmos varētu aizstāt komandas pilotu Niku Kesidiju, kuram jāpiedalās arī “Formula E” sacensībās un izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC). Šī iemesla dēļ Kesidijs nevarēs piedalīties DTM pirmajā posmā Portugālē, kas notiks 30. aprīlī un 1. maijā, tāpat arī jūnijā gaidāmajās sacensībās Norisringā un septembrī plānotajā posmā Spā-Frankošamps trasē.

Lēbs šogad piedalās “Extreme E” seriālā, kā arī pasaules rallijreida čempionātā (WRRC), taču uz sezonas pirmo posmu Algarves trasē un pēc tam uz DTM sacensībām Norisringā viņš varētu būt brīvs. DTM sacensības Beļģijā gan pārklājas ar “Extreme E” posmu Čīlē, kas gaidāms tajā pašā nedēļas nogalē.

Lēbs iepriekš jau startējis šosejas sacensībās un guvis arī labus panākumus. 2006. gadā viņš “Pescarolo” komandas sastāvā izcīnīja otro vietu Lemānas 24 stundu braucienā, 2013. gadā uzvarēja vairākos “GT Series” posmos ar savas privātās komandas “McLaren” automašīnu, bet 2014. un 2015. gadā “Citroen” rūpnīcas vienības sastāvā triumfēja vairākās pasaules salonmašīnu čempionāta (WTCC) sacīkstēs.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com