Meksikas nāciju rallijā startēs arī Eiropas zvaigznes

Foto: wrc.com

Šajā nedēļas nogalē Meksikā notiks Gvanahvato nāciju rallis, kurā uz starta izies arī vairākas Eiropas rallija slavenības, starp tām Harijs Rovanpera, Didjē Oriols, Nils Solanss, Madss Ostbergs un Adrijēns Furmo.

Meksika šobrīd lūko atgriezties pasaules rallija čempionātā, un šīs sacensības būs kā iesildīšanās lielajam notikumam. Arī 2009. gadā šīs sacensības tika rīkotas pēc nāciju rallija principa – toreiz Meksika nebija kalendārā dēļ pasaules čempionātā pielietotā posmu rotācijas principa. Uzvaru individuālajā vērtējumā guva Manfrēds Štols, bet valstu ieskaitē pirmo vietu izcīnīja Spānija.

“Rally of Nations Guanajuato” sacensības sāksies ar diviem ielu ātrumposmiem piektdienas vakarā, deviņus ātrumposmus sportistiem būs jāveic sestdien, bet vēl piecus – svētdien. Grants rallija kopējā distance, kas veicama ar laika kontroli, sastādīs 229.6 kilometrus. Savukārt rallija bāze atradīsies Meksikas pilsētā Leonā. Reizē šis būs arī starptautiskā NACAM rallija čempionāta otrais posms.

Somiju šajā rallijā pārstāvēs kādreizējā WRC zvaigzne Harijs Rovanpera, kura dēls Kalle šobrīd ir viens no pasaules čempionāta uzlecošajām zvaigznēm, kā arī jaunais talants Rope Korhonens. Rovanpera startēs ar “Citroën DS3 R5”, bet pēdējo sezonu WRC viņš aizvadīja 2006. gadā, savukārt kopumā pēdējās sacīkstes sportistam bija 2014. gadā. Korhonens šogad Somijas čempionāta pirmajos posmos divreiz uzvarējis savā klasē un vienreiz finišējis otrais, bet šis viņam būs pirmais starts ar pilnpiedziņas “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Francijas komandā brauks 1994. gada WRC čempions Didjē Oriols, kā arī tagadējais WRC pilots Adrijēns Furmo. Oriola pēdējā sezona pasaules čempionātā datējama ar 2003. gadu, taču arī pēc tam sportists šādās tādās sacīkstēs ir piedalījies. Šogad viņš ar “Citroën DS3 WRC” brauca Šveices “Rally Ronde Internazionale del Ticino”, kur guva trešo vietu savā klasē. Meksikā Oriols startēs ar “Subaru Impreza WRX”, savukārt Furmo brauks ar “Ford Fiesta Rally2”.

Norvēģijas komandu pārstāvēs četrkārtējais Norvēģijas čempions Madss Ostbergs un divkārtējais Norvēģijas čempions Eivinds Brinildsens. Ostbergs 2019. un 2021. gadā ieguva otro vietu WRC2 pasaules čempionātā, bet 2020. gadā kļuva par čempionu. Meksikā viņš startēs ar “Škoda Fabia Rally2 evo”, kamēr Brinildsens brauks ar “Mitsubishi Lancer Evo X”. Spānijas komandu šoreiz pārstāvēs 2017. gada WRC3 un JWRC čempions Nils Solanss (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kurš šosezon uzvarēja Eiropas rallija čempionāta pirmajā posmā, un pērnās sezonas ERC3 Eiropas vicečempions Joseps Basass Mass (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). Lielbritānijas komandā brauks kādreizējais WRC pilots Metjū Vilsons (“Ford Fiesta Rally2”) un šogad Amerikas rallija čempionātā startējošais Toms Viljamss (“Ford Fiesta Rally3”). Itālijas komandu pārstāvēs Alberto Batistollī (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) un Andreā Mabelīnī (“Renault Clio Rally5”), bet ASV vienībā brauks Maiks Glovers (“Subaru Impreza STi N14”) un Deivs Karapetjans (“Subaru Impreza STi N12”).

Japānas komandā startēs Hiroki Arai (“Subaru WRX STI”) un Hironao Išī (“Ford Fiesta Rally5”), Eiropas komandu pārstāvēs rumānis Sebastians Barbu (“Renault Clio Rally5”) un vācietis Niklauss Šelle (“Renault Clio Rally5”), bet Latīņameriku – kolumbiešu pilots Julians Jaramillo (“Volkswagen Polo Proto”) un Meksikas čempionāta šī brīža līderis Migels Granadoss (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Komanda būs arī Ekvadorai – Havjērs Serano (“Ford Fiesta MK6.5 R2”) un Djego Serano (“Renault Clio Rally5”).

Dalībnieku saraksts >>