Tomass Štolcermanis izcīna septīto vietu kartinga Pasaules kausā

Starp planētas ātrākajiem KZ2 klases braucējiem Pasaules kausa izcīņā kartingā septīto vietu izcīnījis latviešu autosportists Tomass Štolcermanis. Otram Latvijas pārstāvim Edgaram Vilcānam iekļūt finālā neizdevās.

Sacensības tika aizvadītas Vācijas pilsētas Vakersdorfā trasē “Pro Kart Raceland”. Visās klasēs kopā dalību ņēma tuvu pie 250 braucējiem, savukārt KZ2 klasē startēja 125 braucēji.

Kvalifikācijas hītos Štolcermanis finišēja piektajā, ceturtajā, septītajā un ceturtajā pozīcijā, bet kopvērtējumā ierindojās 16. vietā. Tikmēr Vilcāns braucienu summā ieņēma 71. vietu, kamēr superhītiem kvalificējas 72 ātrākie.

Vilcāns A superhītā sasniedza 22. vietu, savukārt Štolcermanis B superhītu noslēdza piektais. Summā Tomass ieņēma 13. vietu, bet Edgars palika 68. vietā, līdz ar ko viņam fināls gāja secen.

KZ2 klases finālā Štolcermanis sasniedza augsto septīto vietu, bet Pasaules kausu izcīnīja vācietis Nīlss Trogerss, kurš finišēja priekšā Jamaikas pārstāvim Aleksam Pauvelam un rumāņu pilotam Danielam Vasilem.

Pārējās klasēs latvieši nestartēja. Pasaules kartinga čempionātā KZ klasē uzvaru sasniedza itālis Paolo Ipolito, otrais bija zviedrs Viktors Gustafsons, bet trešais – holandietis Stans Pekss. KZ2-MASTERS klasē Pasaules kausa izcīņas finālā pirmo vietu ieguva itālis Davide Forē, otrais bija viņa tautietis Alesandro Maneti, kamēr trešajā vietā sacensības pabeidza franču braucējs Tomā Mihs.