Sporta komplesā 333 Baltijas kartinga čempionāta Buderus posms

Info: Uldis Galdins
Foto: kartings.org

Sestdien, 13.septembrī, ar Buderus posmu Sporta kompleksā 333 noslēgsies Baltijas čempionāts kartingā, vienlaikus tas būs arī priekšpēdējais 5. Latvijas čempionāta posms. Sacensībās startēs apmēram 80 Baltijas valstu sportistu. Sacensības tiek rīkotas sadarbībā ar posma atbalstītāju kompāniju Buderus.

Piektdien, 12.septembrī, no pulksten 12.00 līdz 18.00 notiks brīvie treniņi. Sestdien sacensības sākas pulksten 10.30 ar brīvajiem treniņiem, pulksten 12.00 sākas kvalifikācija, 14.00 priekšfinālu braucieni, bet no pulksten 16.00 finālbraucieni.

Šogad Latvijas kartinga čempionātā ir seši posmi, no tiem divi vienlaikus arī Baltijas čempionāta posmi. Sacensības šogad notiek Biķerniekos, Sporta kompleksā333 un Hansa Līzings kartodromā Kandavā.

Pēc četriem posmiem

Micro klasē pēc piemajiem četriem posmiem stabili līderpozīcijā atrodas Ingus Beļakobs no TL Kart komandas. Viņam seko MS Rami komandas trijotne Valters Zviedris, Armands Jakušenoks un Ernests Veismanis, turpat netālu piektajā un sestajā vietā atrodas Kika Motorsport Junior komandas pārstāvis Mihails Budovskis un Veronika Golovačeva no Autosporta Centra.

Rotax Mini Max klasē pamazām svara kausus savā labā nosliec MS Rami braucējs Mārtiņš Steinerts, kurš nule kā izcīnījis 5.vietu Holandes čempionāta kopovērtējumā, otrais viņa sīvākais konkurents Reinis Nitišs no Kika Motorsport. Uz trešo vietu pretendē Vadims Dzjubenko (Kika Motorsport) un Daniela Krūmiņa (MS Rami).

Rotax Max Junior klasē līderis ir igaunis Tāvo Alvars (Talvar Racing), kurš par 4 punktiem pagaidām apsteidz Latvijas labāko braucēju šajā klasē Haraldu Garkakli no JTSVC. Viņiem seko Renārs Ēķis no ASC komandas un Latvijas pārstāvis Talvar Racing komandā Konstantīns Calko. Stabili piektajā vietā atrodas Ingus Žvibulis no RB Racing.

Rotax Max klasē pārliecinoši čempiontitulam pretī soļo MS Rami braucējs Dainis Safonovs, kurš vairā kā par 40 punktiem apsteidz savu tuvāko sekotāju Kristapu Gasparoviču no ASC un Armandu Ceimeru no NanoSec komandas. Ceturtais Talvar Racing braucējs Mario Vendla, kuram cieši uz papēžiem min Reinis Fridrihsons no RB Racing komandas, viņam seko lietuvietis Kevins Grahoļskis.

Šogad vismazāk pārstāvētajā klasē Rotax Max DD2 līderis ir Henrijs Grūbe no RB Racing, kurš ir uzvarējis trijās no četrā sacīkstēm. Otrais Raivo Luhse (Luxe Racing). Rotax Max Masters DD2 klasē (sportisti no 32 gadu vecuma) dominē Gvido Stalidzāns.

Ātrākajā un viskuplāk pārstāvētajā klasē KZ2 šobrīd stabils līderis ir Toms Bobrovskis (GM Racing), otrais Mārtiņš Lapiņš (Kika Motorsport), bet trešais lietuvietis Simas Juodviršis. Ceturtais ir Mārcis Birkens no MS Rami, viņam seko Mihails Goinčariks – Baltkrievijas sportists, kurš startē ar Latvijas licenci un Aivars Usāns no FF Sports.

Komandu vērtējumā pārliecinošā vadībā atrodas MS Rami, otrā Kika Motorsport, bet trešā vieta RB Racing.

Sacensību dienaskārtība un rezultāti pieejami čempionāta oficiālajā mājas lapā internetā www.kartings.org.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *