Latvijas kartingisti noslēdz Holandes čempionātu

Info: Viesturs Saukāns
Foto: MS Rami

Ar atzīstamiem rezultātiem Holandes čempionātu kartingā Minimax klasē noslēguši Latvijas kartinga braucēji. Aizvadījis trīs no „Chrono Rotax Max Challenge” čempionāta četriem Minimax klases posmiem augstāko vietu kopvērtējumā sasniedza MS RAMI komandas pilots Mārtiņš Steinerts, sezonu noslēdzot piektajā vietā.

Holandes čempionāta Minimax klasē sezonas laikā piedalījās ap četriem desmitiem sportistu. Sīvajā konkurencē Mārtiņam Steinertam piektā vieta, Reinis Nitišs guvis 25. vietu, bet Vadims Dzjubenko un Daniela Krūmiņa, kuri aizvadīja tikai vienu seriāla posmu, klasificēti, attiecīgi, 35. un 37. vietā.

„12 gadu vecumā pie sasniegtajiem diviem Latvijas čempiontituliem un viena Baltijas čempiona titula izdevies pievienot vēl vienu nozīmīgu panākumu – piekto vietu Holandes čempionātā,” saka Mārtiņa Steinerta tēvs un treneris Modris Steinerts. „Minimax ir klase, kura attīstās arī Latvijas čempionātā un gandrīz visi tās braucēji no Latvijas izmēģinājuši spēkus arī starptautiskā līmenī. Mūsu mērķis – gatavoties nākamā gada Eiropas čempionāta cīņām. Domāju, ka šā gada Holandes čempionāta dalībnieku vidū bija daudzi konkurenti, kuri ar Mārtiņu cīnīsies nākamā gada Eiropas seriāla Rotax Max Junior klasē.”

„Pirmais posms, kas notika Beļģijā, bija īsts pārbaudījums, jo pirms sacīkstes bija maz informācijas par trasi un gaidāmo cīņu,” atzīst kartinga speciālists Modris Steinerts. „Neskatoties uz likstām kvalifikācijā un Mārtiņa startu no 28. starta vietas šajā posmā izdevās sasniegt septīto pozīciju. Otrajā posmā Holandē nestartējām, bet nākamajās sacīkstēs Vācijā un vēl vienā Holandes sacensībā gūta piektā un septītā vieta. Pēdējo posmu sākām ar cerībām uz pjedestālu un jau treniņos Mārtiņš demonstrēja ar čempionāta līderiem līdzīgus apļu laikus. Šoreiz rezultātu gan izbojāja manis kā trenera kļūme, kas nozīmē, ka pieredze starptautiskajā arēnā jākrāj ne tikai sportistiem!”

Reiņa Nitiša rezultāts čempionāta kopvērtējumā būtu augstāks, ja sportistu nepiemeklētu kļūme pirmajā posmā, kas noslēdzās ar rezultāta anulēšanu. Pārējās sacīkstēs Reinis guva atzīstamus rezultātus. Jāpiebilst, ka Mārtiņš Steinerts un Reinis Nitišs ir galvenie uzvaras pretendenti Latvijas čempionāta Minimax klasē. Savukārt Vadims Dzjubenko un Daniela Krūmiņa ir atlikušās Latvijas čempionāta medaļas pretendenti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *