Kartinga sezona noslēgsies Kandavā

Info: Uldis Galdins

Sestdien, 4.oktobrī, Hansa Līzings kartodromā Kandavā notiks Latvijas kartinga čempionāta pēdējais sestais posms, kurā tiks sadalīti šī sezonas čempiontituli visās klasēs un komandu ieskaitē. Pirms pēdējā posma ir zināmi divi čempioni – Rotax Max klasē tas ir MS Rami komandas braucējs Dainis Safonovs, bet Rotax Max Junior klasē igaunis no Talvar Racing komandas Āvo Talvars, kurš šogad Latvijas čempionātā ir piedalījies četros posmos un sasniedzis simtprocentīgu rezultātu, uzvarot visos astoņos braucienos.

Sacensībās plāno piedalīties vairāk nekā 60 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Piektdien, 3.oktobrī, no pulksten 10.00 līdz 16.30 notiks brīvie treniņi. Sestdien sacensības sākas pulksten 9.30 ar brīvajiem treniņiem, pulksten 10.45 sākas kvalifikācija, 12.30 priekšfinālu braucieni, bet no pulksten 14.30 finālbraucieni. Dienas noslēgumā notiks tradicionālās pēdēja posma sacensības komandu mehāniķiem un veterāniem. Ieeja bez maksas.

Šogad Latvijas kartinga čempionātā ir seši posmi, no tiem divi vienlaikus arī Baltijas čempionāta posmi. Sacensības šogad notiek Biķerniekos, Sporta kompleksā333 un Hansa Līzings kartodromā Kandavā.

Pirms pēdējā posma

Micro klasē par čempiontitulu cīnās vairs tikai divi braucēji – sezonas līderis Ingus Beļakovs (TL Kart) un MS Rami komandas līderis Valters Zviedris. Ingus ir ļoti veiksmīgi aizvadījis trīs posmus, kas bija tikai Latvijas čempionāta ieskaite – uzvaras visos sešos braucienos, tikmēr abos Baltijas posmos labāks bija Valters, taču šo pārsvaru neizdevās pārvērst punktos, jo Micro klasē Baltijā igauņi un lietuvieši ir labāki un viņi arī „paņēma” lielos punktus, tāpēc Beļakovam ir lieliskas izredzes izcīnīt titulu.

Šosezon visaizraujošākā cīņa noteik jaunajā Rotax Mini Max klasē, neskatoties uz to, ka šajā klasē sezonas laikā ir braukuši tikai 7 dalībnieki. Kandavā paredzama bezkompromisu cīņa par čempiontitulu starp MS Rami braucēju Mārtiņu Steinertu un Kika Motorsport jauno sportistu Reini Nitišu. Šosezon no desmit braucieniem tikai vienreiz šie abi kartingisti naizņēma abas pirmās vietās, turklāt sešas reizes finišā abus šķīra mazāk nekā viena sekunde. Uzvaras 10 braucienos abi kartingisti ir sadalījuši uz pusēm, līdz ar to arī skaidrs, ka kurš no viņiem labāks būs Kandavā, tas arī kļūs par čempionu.

Rotax Max Junior klasē čempiontituls jau ir igauāņa Āvo Talvara rokās, kurš ir uzvarējis visos astoņos braucienos, kuros šogad piedalījies, taču vicečempiona nosaukumu iegūt vēl var trīs braucēji – Haralds Garkaklis (JTSVC), Renārs Ēķis (ASC) un Konstantīns Calko, kurš brauc igauņu komandā Talvar Racing.

Rotax Max klasē tituls jau MS Rami braucēja Daiņa Safonova rokās. Līdzīgi kā Rotax Max Junior kalsē, arī šeit cīņa atliek tikai par vicečempiona nosaukumu. Vistuvāk tam ir Kristaps Gasparovičs no ASC, taču nekur tālu nav Nanosec braucējs Armands Ceimers. Taču Ceimera pozīcijas vēl var apdraudēt Reinis Fridrihsons (RB Racing) un Reinis Stakēns (Kika Motorsport Junior).

Uz sezonas beigām papildinājusies ir Rotax Max DD2 klase, kas nozīmē, ka šajā klasē tiks izcīnīts čempiontituls, jo vismaz trīs posmos ir jābūt vismaz četriem dalībniekiem. Labas izredzes izcīnīt titulu ir RB Racing pārstāvim Henrijas Grūbem, nekur tālu nav viņa sīvākais sāncensis Raivo Luhse, uz trešo vietu pretendē lietuvietis Robertas Saveikis (RKV Racing).

Rotax Max Masters DD2 klasē (32 gadus veci un vecāki sportisti) platiem soļiem pretī savam čempiontitulam soļo GM Racing kartingists Gvido Stalidzāns (uzvaras visos braucienos, kuros piedalījies), savukārt par vicečempiona titulu vēl pacīnīsies lietuvietis Sauļus Pocēvičus (RKV Racing) un igaunis Argo Tamms no AGS Racing.

KZ2 klasē čempiontituls tiks izcīnīts starp Tomu Bobrovski (GM Racing) un lietuvieti Simu Jodvirši (AJ Racing). Par vicečempiona titulu vēl var pacīnīties jaunais Mārtiņš Lapiņš no Kika Motorsport, bet pērnā gada čempionam Marcim Birkenam no MS Rami visticamāk būs jāsamierinās ar ceturto vietu.

Komandu vērtējumā izmaiņas esošajā tabulā var ieviest kādas komandas totāla neveiksme vai citas milzīga veiksme, pretējā gadījumā sagaidāms, ka komandas tā arī finišēs MS Rami kā čempioni, Kika Motorsport kā otrie un RB Racing trešajā vietā, bet autosportā brīnumi mēdz notikt.

Sacensību dienaskārtība un rezultāti pieejami čempionāta oficiālajā mājas lapā internetā www.kartings.org.

Čempionātu rīko Latvijas Automobiļu federācija un Kartinga attīstības centrs. Sacensības atbalsta Marshal Rent, Draugiem.lv, Cēsu Alus, Baltic Outdoor One, Tecalemit, Ambicode, Fittero un citi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *