Pēdējā posmā uzvar Štolcermanis, čempions Bonders

Info: Uldis Galdiņš

Sestdien, 14.novembrī, Swedbank kartodromā Kandavā notika īres kartinga seriāla Openkart B līgas pēdējais 9.posms. Šajā sacīkstē piedalījās arī autosporta aprindās labi zināmais Mareks Štolcermanis, kurš arī izcīnīja uzvaru, otrais finišēja Juris Pavlovičs, bet trešais Reinis Stakēns. Par pirmo B līgas čempionu šagad kļuva Artūrs Bonders, kurš veiksmīgi sāka sezonu, uzvarot trīs no pirmajām četrām sacīkstēm. Komandu ieskaitē atkal triumfēja Resnie Racing Putni (Sestulis, Orniņš, Priede), bet MBA Racing Team (brāļi Strenči un Jātnieks-Labucks) spēja tomēr noturēt pārsvaru kopvērtējumā, kļūstot par uzvarētajiem tikai ar 4 punktu starpību.

Kandavā sestdienas rītā bija ieradies 31 dalībnieks, trase bija mitra un braukšana ar gokartiem, kas aprīkoti ar sliku riepām ļoti interesanta un prasīga pret sportistiem. Kvalifikācijā savu klasi parādīja Štolcermanis, uzvarot abas kvalifikācijas sesijas un izcīnot pole position ar 1,8 sekundes lielu pārsvaru pār tuvāko sekotāju. Ļoti labs sniegums kvalifikācijā Andrim Orniņam, kurš pretendēja uz otro vietu kopvērtējumā – viņš uz starta stājās blakus Marekam, otrajā rindā kvalificējās Daniels Mančinskis un Andris Lāčplēsis, bet trešajā Haralds Garkaklis un Reinis Stakēns. Finālā neiekļuva vairāki kopvērtējuma līderi, gan čempions Bonders, gan brāļi Strenči un Ingus Grasmanis, kuri visi startēja B finālā.

Pēc pārlieicnošās kvalifikācijas likās, ka Štolcermanis tikpat viegli uzvarēs arī finālbraucienā, taču pretēji prognozēm visu sacīksti notika ļoti aizraujoša cīņa par, tajā skaitā arī par uzvaru starp Štolcermani, Mančinski un Pavloviču. Mareks uzvaru izrāva pēdējā aplī, Mančinskis nedaudz kļūdījās un atkrita uz ceturto vietu, otrais 0,3 sekundes aiz līdera finišēja Pavlovičs, bet trešo vietu izcīnīja Stakēns, kuram arī sacīkstes ātrākais apļa laiks.

B finālā ļoti pārlieicinoši uzvarēja Kristians Gozēns, bet C finālā aizraujošā cīņā, pēdējā aplī apsteidzot divus konkurentus, uzvarēja Openkart debitants Tāls Meļķis. Komandu ieskaitē uzvarēja Resnie Racing Putni, otrajā vietā LDR Racing (Šnepsts, Lapiņš, Grandberga), trešie MBA Racing Team.

Kopvērtjumā Arturs Bonders ar 270 punktiem kļuva par čempionu, otro vietu nosargāja Ivars Strencis ar 224 punktiem, bet trešo vietu izrāva Pavlovičs ar 216 punktiem. Komandu ieskaitē MBA Racing Team 422 punkti, Resnie Racing Putni 418 un LDR Racing 318 punkti.

Pirmajā B līgas sezonā deviņās sacīkstēs uz starta izgāja 114 braucēji, vidēji vienā sacīkstē piedalijās apmēram 35 dalībnieki.

Openkart sezonā atlikušas vairs tikai 3 sacīkstes. 21.novembrī Swedbank kartodromā notiks Elites līgas pēdējais 17.posms, 26.novembrī Sporta kompleksā 333 notiks komandu sprinta sacīkstes Openkart LeMans IV, bet 5.decembrī labākie Elites un B līgas braucēji Tallinā piedalīsies kausa izcīņā. Sezonas gala pasākums, uzvarētāju apbalvošana un atskats uz aizvadīto sezonu notiks janvāra vidū, bet jau februārī sāksies jaunā 2010.gada sezona.

„B” līgas 9.posma rezultāti (finālbrauciens)