Ziemas sacīkstē triumfē čempions Tobiass

Info: Uldis Galdiņš

Ceturtdien, 5.novembrī, sporta kompleksā 333 notika īres kartinga seriāla Openkart Elites līgas pirmspēdējais 16. posms. Šī bija jau 50. Elites līgas sacīkste un laikam tādēļ daba sagādāja kartingam pavisam neierastus laikapstākļus, kuros pārlieicnošu uzvaru izcīnīja jaunais Openkart čempions Dāvis Tobiass, otrais finišēja viņa komandas biedrs Mārtiņš Krūze, kuram tas ir labākais sasniegums seriālā, bet trešais Daniels Mančinskis, kurš finālā iekļuva pateicoties uzvarai B finālā.

Sacensības notika kartingam netipiskos laikapstākļos, jo praktiski bija iestājusies ziema. Trase iesākumā bija sausa ar nelieliem sniega sanesumiem, taču jau sākot no C fināla no debesīm sāka krist kaut kas pa vidu starp smidzinošu lietu un sniegu, kas uz auksta asfalta momentā sasala un trase kļuva ārkārtīgi slidena, savukārt apļa laiki kļuva par apmēram 20 sekundēm sliktāki.

Par nelielu sensāciju parūpējās Jānis Strencis, kurš uzvarēja kvalifikācijā, pārspējot gan Tobiasu, gan arī vienu no labākajiem Latvijas kartingistiem Haraldu Garkakli. Līdz šim Jānis nebija kvalificējies augstāk par 15.vietu un ne reizes nebija iekļuvis finālbraucienā. Pirmajā kvalifikācijā pie savas pirmās uzvaras kādā no sesijām tika arī Jāņa brālis Ivars, kurš beigās uz starta stājās kā piektais – arī viņam labākais kvalifikācijas rezultāts Openkart.

Tobiasam kvalifikācija iesakās ļoti slikti – pirmajā sesijā tikai 16.rezultāts. Otrā kvalifikācija visu nolika savās vietās un Dāvis bija otrais. Interesanti, ka pagalam neveiksmīga sacīkste izvērtās visiem vicečempiona titula tīkotājiem. Raivis Kirilovs nepiedalījās, bet Jurijs Višņakovs, Zintis Grandbergs un Rūdolfs Bērziņš visi nespēja tikt augstāk par C finālu. Jāpiebilst, ka Grandbergs ir vienīgais braucējs, kurš piedalījies visās 50 Openkart Elites līgas sacīkstēs.

Sacīkstē Tobiass rādīja čempiona cienīgu sniegumu, ļoti sarežģītajos braukšanas apstākļos nepieļaujot nevienu rupju kļūdu, un pārlieicnoši izcīnīja savu astoto uzvaru šosezon, sasniedzot līdz šim uzvarām bagātākā braucēja Artura Eversona uzvaru rekordu. Par pārējām vietām uz goda pjedestāla cīņa bija daudz saspringtāka, te otrais bija Garkaklis, te Jānis Strencis, te Mančinskis, bet beigu beigās otrais finišēja Mārtiņš Krūze, aiz viņa, spēkojoties līdz pat finiša līnijai, Mančinskis, kurš tikai par astoņām sekundes simtdaļām apsteidza Garkakli. Strencis finišēja ļoti augstajā piektajā vietā, bet godalgoto sešinieku noslēdza Lauris Rozenvalds.

B finālā uzvarēja Mančinskis, aiz viņa debitants Andris Lāčplēsis. C finālā uzvaru un vietu B finālā pēdējos apļos izcīnīja Dairis Vīksne. Vissliktāk šoreiz veicās kopvērtējuma vicelīderim Jurijam Višņakovam, kurš pirmo reizi bija spiests samierināties ar pēdējo vietu, turklāt šis ir nebijis gadījums, kad sacīkstē pēdējais paliek iepriekšējā posma uzvarētājs – tas tikai apliecina cik līdzvērtīgi spēkos ir Openkart braucēji un cik neprgnozējamas ir sacīkstes.

Komandu ieskaitē pārliecinoši uzvarēja Dream Team (Tobiass, Krūze), labāko rezultātu, izcīnot otro vietu, sasniedza MBA Racing Team (brāļi Strenči), bet trešie palika līderi R&D (Mančinskis, Bērziņš). Pateicoties Mančinska lieliskajam sniegumam, R&D praktiski jau nodrošināja labākās komandas nosaukumu šogad, jo viņu pārsvars pār Dream Team pirms pēdējā posma ir 60 punkti.

Indivuduālajā ieskaitē šis posms būtiskas izmaiņas neieviesa, vicečempiona noskaidrošanu atliekot uz pēdējo posmu, kurš 21.novembrī, ja laikapstākļi to ļaus, notiks Swedbank kartodromā Kandavā. Vēl pirms tam 14.novembrī turpat Kandavā notiks B līgas pēdējais 9.posms, bet 26.novembrī Openkart plāno šogad pēdējo reizi viesoties Sporta kompleksā 333 ar komandu sprinta sacīkstēm Openkart LeMans IV. Sezona noslēgsies decembra sākumā Tallinā ar Openkart kausa izcīņu, kurā tādā kā zvaigžņu sacīkstē piedalīsies Elites un B līgas labākie braucēji.

Par Openkart

Openkart ir lielākās amatieru īres kartinga sacensības Latvijā, kas notiek kopš 2007.gada. Tā ir demokrātiskākā un pieejamākā autosporta sacensību forma. Sacensībās var piedalīties ikviens, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu, nav nepieciešama praktiski nekāda iepriekšēja pieredze. Sacensības notiek ar īres kartiem, ko piedāvā Latvijas un Baltijas kartinga trases un halles. Sacensības rīko biedrība Kartinga attīstības centrs.