Latvijas kartingisti aizvada savu pirmo FIA Ziemeļeiropas čempionātu

Info: LAF preses dienests
Foto: Aigars Zviedris

18. un 19. augustā, Pori pilsētā, Somijā, norisinājās FIA Ziemeļeiropas (NEZ) 2007. gada čempionāts kartingā, kurā pirmo reizi piedalījās Latvijas kartinga izlases pārstāvji – Latvijas un Baltijas čempionāta līderis ICC klasē Mārcis Birkens un Rotax Max klases Latvijas čempionāta līderis Dainis Safonovs.

Čempionāta dalībvalstis sacensībām bija pieteikušas savus labākos kartinga sportistus. No Latvijas kartinga izlases labākos rezultātus 22 sportistu konkurencē izdevās parādīt Dainim Safonovam, kurš startēja TAG klasē. Sacensības bija spraigas, un konkurence ievērojama – pirmie 20 sportisti regulāri bija vienā sekundē ar līdera uzradīto laiku. Piektdienas oficiālajos treniņos Daiņa laiki sakumā uzrādīja 9. – 11. rezultātu, bet vienā no treniņiem izdevās sasniegt pat 3. rezultātu, atpaliekot no līdera tikai par 0,247 sekundēm. Sestdienas sacensībās Dainis finišēja 8. un 6. vietā, izcīnot 6. starta vietu svētdienas priekšfinālā. Veicot priekšfināla 20 apļus, Dainis finišēja 6. pozīcijā, tāpēc 26 apļu garās fināla sacensības bija jāuzsāk no ceturtās rindas neierastās iekšmalas. Vai nu šis apstāklis vai arī tas, ka šīs bija pirmās tik lielas sacensības, kurās piedalījās Dainis Safonovs, noveda pie burzmas pirmajā līkumā aiz starta, kā rezultātā Daiņa karts tika pasviests kādu pusmetru uz augšu un pēc tam nebija braucams, jo bija nokritusi ķēde. Daiņa starts kopumā vērtējams kā necerēti labs, pietūka vien starptautiskās pieredzes un veiksmes.

Ne tik veiksmīgas sacensības izvērsās mūsu otram LAF Oficiālajā komandā iekļautajam sportistam – KZ2 Latvijas Čempionāta un Baltijas Čempionāta līderim Mārcim Birkenam. Ja vēl ceturtdienas treniņos, kad trase bija mitra pēc lietus, Mārcis uzradīja labu sniegumu, tad jau piektdienas rītā uz uzbrauktās trases par sevi lika manīt pavasarī gūtā starpribu nerva trauma, un visi pārējie braucieni tika veikti ar pretsāpju līdzekļu palīdzību un pamatīgām ribu sāpēm. Neskatoties uz to, sestdienas braucienos uzrādītie laiki atpalika no līdera laika jau tikai 1,100 sekundi. Svētdienas priekšfināls tika uzsākts no 10.rindas 19.vietas, tomēr veselības stāvokļa un arī tehnisko problēmu dēļ priekšfināla pēdējos apļos Mārča temps palika lēnāks, un viņam par apli pietuvojās līderi. Līdera temps bija tik augsts, ka viņš ļoti ātri pietuvojās un, apdzenot Mārci, neveiksmīgi aizķērās, zaudējot vairākas pozīcijas. Tiesnešu lēmums bija bargs, bet taisnīgs, un Mārcim par šo incidentu tika piespriesta diskvalifikācija, kas liedza startu fināla braucienā.

FIA NEZ čempionāts ieņem būtisku vietu kartinga sporta hierarhijā Baltijas un Ziemeļu reģionā un kalpo kā starpposms starp Latvijas, Baltijas un Eiropas čempionātiem. Šogad FIA NEZ kartinga čempionātā piedalījās 155 kartingisti no autosporta lielvalstīm Somijas un Zviedrijas, kā arī Norvēģijas, Dānijas un Krievijas. Somijas un Zviedrijas autosporta sistēmas jau ir pierādījušas sevi kā spēcīgas un jaunu talantu attīstību veicinošas, tādēļ ir ļoti svarīgi, ka Latvijas jaunie kartingisti var salīdzināt savas spējas ar vadošiem Ziemeļvalstu sportistiem.

Iegūtā pieredze šāda ranga sacensības ir neatsverama, tāpēc ceram, ka sportistiem tā palīdzēs sasniegt vēl labākus rezultātus turpmākajās sacensībās.

Jāatzīmē, ka Nacionālajai kartinga izlasei, kuru pārstāvji ir Mārcis Birkens un Dainis Safonovs, pamatus ielikusi Latvijas Automobiļu federācija (LAF), kura tieši 2007.gadā par vienu no galvenajiem uzdevumiem izvirzīja autosporta jauniešu disciplīnu attīstību.

FIA Ziemeļeiropas (NEZ) 2007. gada čempionāts kartingā laureāti:
TAG klase: Ilja Kolodkin (Krievija)
ICAJ klase: Henri Rajala (Somija)
KF2 klase: Miika Kunranta (Somija)
KZ2 klase: David Soderlund (Zviedrija)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *