Baltijas kartingu čempionāta 5. posmā dominē igauņi

Info: MS / Rami preses dienests

Pašā septembra sākumā – 1. septembrī sporta kompleksā “333” norisinājās Baltijas un Latvijas kartingu čempionāta 5. posms, kurā kopumā piedalījās 90 kartingisti no visām Baltijas valstīm un Baltkrievijas. Vēsais un mitrais laiks cīņu sešās klasēs padarīja daudz spraigāku, bet sportistiem grūtāku. Diemžēl Latvijas sportistiem dzimtie meži, kas ieskauj “333” kartingu trasi, nepalīdzēja un tikpat kā visās kartingu klasēs nācās atzīt, ka Latvijas kaimiņi igauņi un baltkrievi ir ātrāki. Vienīgi Gvido Stalidzāns, izcīnot pārliecinošu uzvaru čempionāta 5. posmā, priekšlaicīgi nodrošināja sev čempiona titulu Rotax Max master DD2 klasē.

Izvērtējot igauņu pārākumu kartingu sacensībās, nākas atzīt, ka pie vainas ir šī sporta veida lēnā un pat iesalusī attīstība. Latvijā šobrīd ir tikai divas aktīvas kartinga trases – viena Biķernieku kompleksajā sporta, bet otra sporta kompleksā “333”. Bez tam Biķernieku kartinga trases segums ir bēdīgā stāvoklī. Tādejādi jaunajiem un jau esošajiem kartinga braucējiem nav iespējams Latvijā pilnveidot savas prasmes. Šī iemesla dēļ jāatzīst, ka igauņu sportisti ir ātrāki, jo tiem savā valstī ir plašas iespējas trenēties.

Micro klasē ātrākais Ralfs Arons
Jau kvalifikācijas braucienu laikā mazais igauņu sportists Ralfs Arons pierādīja, ka arī šoreiz ar viņu nāksies rēķināties cīņā par vietām uz goda pjedestāla. Tas pierādījās arī pusfināla un fināla braucienos – cīņa par pirmo vietu risinājās starp diviem mazajiem igauņiem – Ermo Pihtjoe un Ralfu Aronu. Otrais no tiem šoreiz izrādījās veiksmīgāks. Labākais no Latvijas sportistiem šajā klasē šoreiz bija Latvijas čempionāta līderis Vadims Dzjubenko no “Weis Racing Team”. Gan pusfinālā, gan finālā viņš aktīvi cīnījās ar igauni Kaspar Kanne un lietuvieti Kasparas Tiškovas, bet par spīti 3. vietai pusfinālā, apbalvošanas laikā nācās samierināties ar to, ka uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa lietuvietis Kasparas Tiškovas.

Martins Rumps pārsteidz Raket klasi finālā
Ne kvalifikācijas braucieni, ne pusfināls nevienam neļāva precīzi prognozēt fināla brauciena rezultātu. Pusfinālā dominēja lietuvieši Eimantas Šiaurīs un Tomas Jurevičius, kuriem uz pēdām sekoja Dāvis Tobiass , kā arī Reinis Nitišs. Tomēr fināla braucienā sacensība bija daudz savādāka – lietuviešus no cīņas par godalgotām vietām izstūma igauņi Martins Rumps un Kairo Kivi. Vienubrīd latviešiem vēl nācās pacīnīties ar Šiauri, bet pat neskatoties uz nelielu izslīdēšanu Nitišam no “Kika Motosport” izdevās lietuviešus noturēt aiz muguras, vienīgi vieta uz goda pjedestāla palika rokas stiepiena attālumā. Uzvaru finālā izcīnīja igaunis Martins Rumps, aiz sevis atstājot, spraigā cīņā ar Kairo Kivi iesaistīto, Dāvi Tobiasu no Jaunatnes tehnisko sporta veidu centra. Pagājušā gada Micro klases čempionam, “MS Kartinga Skolas” sportistam Mārtiņam Steinertam šis čempionāta posms nebija tik veiksmīgs kā cerēts, un viņam nācās samierināties tiki ar 11. pozīciju.

Rotax Max Junior – rezultāti nezināmi
Pusfinālā labo toni, jeb pareizāk brauciena ātrumu noteica trīs igauņi Kevins Korjus, Āvo Talvars un Johanes Mors. Fināla braucienā igauņu vēlme diktēt spēles gaitu izraisīja pat nelielu incidentu – nelielu vairāku braucēju saskriešanos pēc sarkanā karoga pacelšanas par starta procedūras neievērošanu. Pēc ilgas pauzes, kad sacensības tika atjaunotas, igauņu trijotne atkal turpināja savstarpējo cīņu par vietām uz goda pjedestāla. Kevins Korjus saviem tautiešiem nedeva iespējas uzvarēt, un cīņa finālā notika tikai par otro vietu. Tajā veiksmīgāks izrādījās Āvo Talvars. Labākie no latviešiem ierindojās no piektās līdz septītajai pozīcijai – Mārtiņš Lapiņš no “RB Racing team” bija ātrākais no latviešiem, viņam sekoja Renārs Ēķis un Haralds Garkaklis, abi no “Autosporta centra”.

Pēc fināla brauciena 4. vietas ieguvējam igaunim Karlam Oskaram Līvam radās domstarpības ar sacensību tehnisko komisiju, kuras dēļ, līdz turpmākai lietas izskatīšanai, Rotax Max Junior klases rezultāti ir palikuši neapstiprināti.

Arī Rotax Max uzvarētāji ir igauņi
Lai arī pusfinālā pārliecinoši ātrāks bija igaunis Mario Vendla, finālā viņa uzvaras gājienu apturēja tautietis Kents Hildebrands, kurš pēc nelielas cīņas pirmajos apļos izvirzījās vadībā un neļāva sev pat pietuvoties. Mario Vendlam nācās samierināties ar otro vietu un vienlaicīgi priecāties par to, ka latvietim Henrijam Grūbem no “RB Racing team” pietrūka pāris apļu, lai pretendētu uz sudraba godalgu. Ceturto vietu finālā izcīnīja Latvijas čempionāta līderis Dainis Safonovs no “Weis Racing Team”, taču tehniskajā komisijā izrādījās, ka Daiņa kartinga masa ir par vienu kilogramu mazāka kā tai vajadzētu būt, un Safonovs saņēma diskvalifikāciju.

Rotax Max Masters/DD2 Latvijas čempions – Gvido Stalidzāns
Līdzīgi kā iepriekšējos divos Latvijas čempionāta posmos arī šoreiz Gvido Stalidzāns no komandas “Luxe” aizvadīja ļoti veiksmīgu sacensību. Viņš bija ātrākais gan kvalifikācijas braucienā, gan pusfinālā, gan finālā. Pusfinālā cīņa izraisījās starp “MS / Rami” sportistu Ģirtu Ulpi un Ēriku Gasparoviču no “Autosporta centrs”. Diemžēl finālā Ģirta kartingam atteicās darboties dzinējs, kas to izslēdza no cīņas par godalgotām vietām šajā posmā un atņēma iespēju cīnīties par čempiona titulu ar Gvido Stalidzānu. Trešo vietu Rotax Max Masters/DD2 klasē izcīnīja igaunis Arne Rehi.

Baltkrievs veiksmīgāks ICC klasē
Ātrajā ICC klasē Baltijas čempionāta 5. posmā piedalījās arī divi sportisti no Baltkrievijas, kuri atzina, ka Baltijā sacensības ir daudz ātrākās kā viņu mājās, taču tas neliedza Mihailam Hančarukam būt pārliecinoši ātrākam par baltiešiem. Pusfinālā ļoti ātrs bija arī Baltijas un Latvijas čempionāta līderis Mārcis Birkens no “MS / Rami” komandas. Taču iesprūdusi gāzes trosīte finālbraucienā Mārcim neļāva pienācīgi labi izņemt trases līkumus, un tādēļ tam nācās piekāpties Aivaram Usānam no “FF Sports”.

Komandu vērtējums
Līdz ar nepasludinātajiem Rotax Max Junior klases rezultātiem šobrīd nav nekādas skaidrības arī par komandu vērtējumu.

Beidzamais Baltijas kartinga čempionāta posms norisināsies 22. septembrī Igaunijā.

Sacensību rezultāti (Top5)

Micro
1. Ralfs Arons (EE)
2. Ermo Pihtjoe (EE) +00:00.63
3. Kasparas Tiškovas (LT) +00:06.87
4. Vadims Dzjubenko (LV) +00:07.39
5. Kaspar Kanne (EE) +00.07.64

Raket
1. Martins Rumps (EE)
2. Dāvis Tobiass (LV) +00:01.43
3. Kairo Kivi (EE) +00:01.46
4. Reinis Nitišs (LV) +00:01.56
5. Tomas Jurevičius (LT) +00:01.78

Rotax Max Junior (neoficiāli)
1. Kevins Korjus (EE)
2. Āvo Talvars (EE) +00:03.51
3. Johanes Mors (EE) +00:06.66
4. Karls Oskars Līvs (EE) +00:08.73
5. Mārtiņš Lapiņš (LV) +00:10.45

Rotax Max
1. Kents Hildebrands (EE)
2. Mario Vendls (EE) +00:02.87
3. Henrijs Grūbe (LV) +00:03.11
4. Kevins Gračolskis (LT) +00:03.62
5. Raivo Luhse (LV) +00:03.87

Rotax Max Masters/DD2
1. Gvido Stalidzāns (LV) 16 apļi
2. Ēriks Gasparovičs (LV) 15 apļi
3. Arne Rehi (EE) +00:24.62
4. Urmas Kopels (EE) +00:34.35
5. Pauls Timrots (LV) +00:37.28

ICC
1. Mihails Hančaruks (BLR)
2. Aivars Usāns (LV) +00:14.74
3. Mārcis Birkens (LV) +00:21.24
4. Valdis Brutāns (LV) +00:32.75
5. Vitālijs Ažaronoks (BLR) +00:35.42

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *