Kandavā tiek būvēts modernākais kartodroms Baltijā

Info: SIA „Braukšanas Mācību centrs”

Šogad oktobrī Kandavā tiks pabeigta Baltijā modernākā kartodroma celtniecības pirmā kārta. Trase sauksies Hansa Līzings Kartodroms. Tā ir būvēta atbilstoši starptautiskiem standartiem un atradīsies vēsturiskās, 70-to gadu sākumā būvētās trases vietā, kas savulaik ir bijusi arī PSRS izlases treniņu bāze.

Kartodroma rekonstrukcijas projektu izstrādājuši pasaulē pazīstamākie autosporta būvju arhitekti no Vācijas – Hermana Tilkes vadītā Tilke GmbH.

Pirmajā kārtas celtniecībā ir investēti 1,6 miljoni eiro un tā ietver braucamo daļu, apmales, nožogojumu, drošības barjeras un teritorijas labiekārtošanu. 2008. gadā tiks uzsākta celtniecības otrā kārta, kas ietvers kluba māju, tiesnešu telpas, kā arī tehniskos boksus. Trases oficiālā atklāšana un pirmās sacīkstes ir iecerētas 2008. gada pavasarī.

Rekonstruētā Hansa Līzings Kartodroma svarīgākie parametri:
Kopējā platība: 4,45 ha
Trases garums: 1012 m
Platums: 8 m
Pagriezienu skaits: 11
Prognozējamais vidējais ātrums (100ccm) 91 km/h
Auto stāvvietas komandām: 8.536 kv.m

Kartodroms būs ar reljefu – maksimālais kāpums un kritums 5,52%, bet maksimālais trases pagrieziena stāvums 10%. Garākā taisne, kas ir starta/finiša taisne, būs 154 m gara.

Kartodroma rekonstrukcijas projekta autori – Tilke GmbH – ir pieredzes bagātākie šādu būvju projektētāji pasaulē, viņu „kontā” ir F1 trases Malaizijā, Šanhajā, Turcijā, Japānā (Fuji), kā arī neskaitāmi rekonstrukcijas projekti F1 trasēm visur pasaulē. Šobrīd lielākais Tilkes projekts ir F1 trase Abu Dabi. Tilkes birojos Vācijā un Bahreinā strādā apmēram 150 cilvēki.

„Šis ir ārkārtīgi nozīmīgs notikums Latvijas autosportam, jo kartings ir autosporta pamatdisciplīna un līdz ar ko būtisks priekšnoteikums autosporta attīstībai. Gandrīz visas F1 zvaigznes savu sacīkšu braucēju karjeru ir sākušas kartingā,” par jauno trasi saka Latvijas Autosporta Federācijas prezidents Dainārs Dambergs.

„Esam gandarīti par sadarbību Latvijas autosportam tik nozīmīgā pasākumā. Jaunais kartodroms nešaubīgi atstās iespaidu uz autosporta nākotni Latvijā kopumā, jo paplašinās jauniešu iespējas nodarboties ar autosportu. Par kartinga sporta milzīgo potenciālu runā sekojošs fakts: Somijā uz 5,1 miljoniem iedzīvotāju ir apmēram 50 trases (6 starptautiskas, 30 nacionālas, pārējās hobija braukšanai). Viņiem arī virkne čempionu un F1 zvaigžņu – Rosbergs, Hakkinens, Salo, Raikonens, Kovalainens,” saka Irīna Pīgozne,vadošās Latvijas līzinga sabiedrības Hansa Līzings direktore.

„Vēsturiski Kandava ir Latvijas kartinga „mājas”. 70 un 80-tajos gados šeit, Kandavas sovhoztehnikumā, Hugo Jurševska vadībā izveidojās pati stiprākā komanda PSRS. Tolaik Kandava kļuva par Latvijas un PSRS izlases regulāru treniņu vietu. Mūsu mērķis ir izveidot tādu kā izcilības centru – mūsdienīgu trasi ar augstiem drošības, ekoloģijas un servisa standartiem. Šī iemesla dēļ sadarbojāmies ar pasaules mēroga speciālistiem, kādi nešaubīgi ir Tilke GmbH, izvēlējāmies ļoti akurātus celtniekus, arī mūsu partneri Hansa Līzings ir vadošie sava nozarē”, saka attīstītāju pārstāvis Edgars Skulte.

18. septembrī, uzsākot asfalta seguma klāšanu, trases betona apmalē simboliski tika iemūrēts sacīkšu motora virzulis. To izdarīja Hansabankas prezidents Māris Avotiņš un bijušais Latvijas un PSRS izlases treneris kartingā, Kandavnieks Hugo Jurševskis. Foto būs pieejami foto ziņu aģentūras F64 mājas lapā www.f64.lv

Attēlā: Arhitekts Hermans Tilke.

Informāciju sagatavoja SIA „’Braukšanas Mācību centrs”. Plašāku informāciju varat iegūt pa telefonu 728 82 65, zvanot Edgaram Skultem vai sūtot e pastu uz info@atbalstiautosportu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *