Edmunds Bērziņš sasniedz devīto vietu “Red Bull Car Park Drift” finālā

Foto: Silke Haushalter

Latviešu drifta braucējs Edmunds Bērziņš 4. un 5. novembrī Ēģiptē piedalījās “Red Bull Car Park Drift 2021” fināla sacensībās, iegūstot devīto pozīciju. Bērziņš savu ceļazīmi ieguva atlases sacensībās, kas Latvijā norisinājās pirmo reizi, lidostas “Rīga” autostāvvietā šī gada augustā – 39 dalībnieku konkurencē viņš pierādīja sevi un izcīnīja uzvaru.

Ēģiptē satikās drifta braucēji no visas pasaules, zem 13 karogiem sacentās 19 braucēji. Kataras drifta karalis Ahmeds Al-Amri ierindojās pirmajā vietā, otrajā vietā jordānietis Abdulla Abo Huseins un trešajā vietā Omānas sportists Haitham Al-Hadidi. Latviešu sportists ieņēma devīto vietu, startējot ar īrētu drifta automašīnu BMW E36.

Edmunds Bērziņš savā “Facebook” lapā dalījās ar pirmajām emocijām pēc sacensībām: “Aizvadīts “Red Bull Car Park Drift” fināls Ēģiptē. Paldies “Red Bull Latvia” un “Red Bull Egypt” par iespēju piedalīties finālā. Ir iegūta liela pieredze, jauni paziņas un satikti lieliski cilvēki. Kopumā treniņu un sacensību dienā darīju visu labāko pie esošās situācijas. Gala rezultātā, ieņemot devīto vietu starp 19 braucējiem. Nemaz nav slikti braucot ar svešu mašīnu – divi testa braucieni treniņu dienā un viens izšķirošais finālu dienā.”

Pirmajā braucienā piedalījās 19 drifteri. Viņi tika novērtēti pēc viņu snieguma šādās kategorijās: auto izskats un dizains, automašīnas skaņa, riepu dūmi, drifta prasmes, dažādos trasē izvietotajos šķēršļos. Otrajam sacensību braucienam kvalificējās tikai astoņi labākie dalībnieki. Edmunds Bērziņš ieguva devīto pozīciju, pietrūka pavisam nedaudz, lai iekļūtu otrajā braucienā un pacīnītos par iespēju iekļūt labāko četriniekā.

Informāciju sagatavoja:
LAF Prese