Benedikts Vanags Dakaras rallijā startēs ar rūpnīcas klases mašīnu

Foto: Facebook.com/BenediktasVanagas

Lietuviešu autosportists Benedikts Vanags janvārī gaidāmajā Dakaras rallijā plāno startēt ar jaunu automašīnu, kas būs atbilstoša šogad ieviestās T1+ klases noteikumiem.

Vanags uz starta Dakaras rallijā izies devīto reizi karjerā. Pirmās sacensības viņš aizvadīja 2014. gadā, kad tās vēl notika Dienvidamerikā, bet sevišķi augstus sasniegumus guvis pēdējos trīs piegājienos. 2019. gadā viņš sasniedza 11. vietu, gadu vēlāk bija piecpadsmitais, bet šogad izcīnīja 12. vietu. Viņa mērķis vienmēr bijis sasniegt finišu pirmajā desmitniekā, un jau vairākas reizes tam lietuviešu pilots bijis ļoti tuvu.

Gaidāmajā Dakaras rallijā pirmo reizi ieviesta T1+ pilnpiedziņas automašīnu klase. Tās mērķis ir padarīt līdzvērtīgāku cīņu ar divu riteņu piedziņas bagijiem, kas ir krietni vieglāki. Ar šādiem T1+ auto startēs tikai “Toyota” rūpnīcas braucēji Nāsirs El-Atija, Žinels de Viljē, Henks Lategans un Šamīrs Variava, kā arī “Prodrive” komandas sportisti Sebastjēns Lēbs, Orlando Terranova un Nani Roma. Tāpat pie jauna “Toyota Hilux T1+” ticis Bendikts Vanags, kurš pārstāv “Toyota Gazoo Racing Baltics” vienību.

“Lēmumu par to pieņēmām septembrī, un tas prasījis ne mazums nervu šūnu un devis papildus sirmus matus, taču šajā desmitgadē, kas pavadīta Dakaras rallijā, nekad nav bijis citādi,” stāsta Benedikts Vanags. “Izaugsme un cīņa ir ieprogrammēta mūsu komandas DNS.”

Atšķirībā no tradicionālajiem T1.1 klases automobiļiem, T1+ klases spēkratiem ir atļauti lielāki riteņi (37 collas pret 32 collām) un amortizatora gājiens (350 mm pret 280 mm). Vanaga T1+ klases spēkrats arī padarīts platāks, sasniedzot 2.3 metrus, taču T1+ klases automobiļu minimālais svars ir 2 tonnas, kas ir par 150 kg vairāk nekā T1.1 klases automašīnām.

Dakaras rallijs šogad trešo reizi notiks Saūda Arābijā, bet organizatori sportistiem ir sarūpējuši vēl neredzētu maršrutu. Sacīkstes sāksies ar prologa ātrumposmu jau 1. janvārī, bet lielā cīņa notiks no 2. līdz 14. janvārim, ar atpūtas dienu 8. janvārī. Dalībnieki mēros kopumā vairāk par 8000 km, no tiem ātrumposmos veicot ap 4300 km.