Folkreisa Vasaras kausa kalendārs zināms, atgriežas Aizkraukle

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Nākamā gada Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa kalendārā iekļauti seši posmi, un sacīkstes sezonā izsētas ļoti vienmērīgi – viens posms ik pēc mēneša. Sezona sāksies aprīļa beigās Brenguļos.

Kamēr gatavojamies jau iepriekš izziņotajam Folkreisa Ziemas kausam, sagatavots arī kalendārs Folkreisa un Krosa komisijas kausa vasaras aktivitātēm. Seši posmi tiks aizvadīti laikā no aprīļa līdz septembrim, katrs savā sacensību norises vietā: Brenguļos, Priekulē, Vecpilī, Pilskalnos, Mūsā un Aizkrauklē.

Uz seriāla sešiem posmiem pretendēja kopumā deviņas trases, kas sarežģīja kalendāra izveidošanu, taču kopumā, saprotams, tā ir laba ziņa. Folkreisa disciplīnas vārdā paldies visiem iesaistītajiem rīkotājiem par sapratni, sadarbojoties kalendāra izveidē – arī kalendārā nenonākušās trases ir svarīgas un vienmēr vajadzīgas!

Nākamā gada kalendārā pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriežas Aizkraukles trase – ar jaunu rīkotāju komandu, lielu jau līdz šim paveikto darbu un plāniem gaidāmajai gan ziemas, gan vasaras sezonai. Attiecībā uz Vasaras kausa kalendāru Aizkraukles sacīkstes rīkotāji apzinās – pēdējā posma rīkošana liks paveikt visu iespējamo un neiespējamo, lai visu izšķirošā sacensība izdotos!

Gaidāmās vasaras sacensību kalendārs izveidots optimāli, jo starp posmiem ir liels laika periods, lielākajā daļā gadījumu sacīkstes vienu no otras šķir mēnesis. Tam vajadzētu palīdzēt saglabāt dalībnieku spēkus apmeklēt pēc iespējas vairāk sacensības, līdz ar to vidējais sportistu skaits posmos varētu augt. Pēdējo pāris sezonu pandēmijas dēļ saspiestie kalendāri bija liels slogs dalībniekiem. Piemēram šogad pieci no sešiem posmiem tika veikti mazāk nekā divu mēnešu ietvaros, vienīgi uz pēdējo sacīksti Priekulē bija iespēja gatavoties mēneša garumā. Interesanti, ka šī rudens sacīkste pulcēja vienu no visu laiku augstākajiem Folkreisa dalībnieku skaitiem – sakritība, vai atelpas mēnesis palīdzēja sportistiem sakopot spēkus?

Šāds pats sacensību kalendārs arī vasarā notiekošajam Krosa komisijas autokrosa kausam, šie paši seši posmi. Tā kā Mūsas posms paredzēts vienā dienā (Latvijas autokrosa čempionāts otrā), parādījusies sen nebijusi iespēja Krosa komisijas kausa posmu sarīkot arī šajā trasē. Tā kā iepriekš Folkreisa posms notika kopīgā programmā ar Latvijas autokrosa un rallijkrosa čempionātu, atsevišķu Krosa komisijas kausa posmu nebija iespējams sarīkot.

Tomēr atgādinām, ka līdz vasaras sezonai vēl jāgaida: ziemā paredzēta Ziemas kausa izcīņa Folkreisam, kā arī Autokrosa Ziemas kauss visām autokrosa salonauto klasēm. Sezonas sākums 15. janvārī Vecpilī. Protams, vērosim, kāda būs epidemioloģiskā situācija valstī un, kādi būs attiecīgā brīža valdības noteiktie ierobežojumi.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv