Pēdējā šīssezonas motoru dziesma Biķerniekos

Info: www.srt.lv

Jau šosvētdien ar Latvijas un Baltijas čempionāta posmiem, kā arī „SABI” kausa izcīņu, Biķernieku trasē tiks aizvadītas pēdējās šīssezonas autošosejas sacīkstes Rīgā. Pirmais starts paredzēts svētdien plkst. 12.00.

Lai arī sacīkstēm ir gan Baltijas, gan NEZ čempionāta statuss, tomēr sacensību dienā būs sen neredzēti maz braucienu – tikai četri. Divi braucieni Nacionālajai klasei un pa diviem salonmašīnu klasei, kurā ietilpst Super 1600, B2000 un Baltic Open klases. Katrā braucienā būs jāveic 12 apļi – kopējā sacīkšu distance Biķernieku ātrumaplī sastādīs 43,94 km.

Klasē B2000, kā jau ierasts, uz starta ar „Honda Civic Type-R” automobili redzēsim „srt.lv” pilotu Egonu Lapiņu. Iespējams, cīņā par Latvijas čempionāta punktiem iesaistīsies arī Arnis Jurševskis, kurš jau vairākus Baltijas čempionāta posmus uz starta nav redzēts, taču Latvijas čempionātā ar 51 punktu atrodas vadībā. Vēl šajā klasē iespējams redzēsim igauni Jaanu Molderu, tāpat nav izslēdzams, ka šajā klasē uz starta varēsim redzēt Ati Veismani vai šosejas veicmeistaru Rolandu Dūdu. Baltijas čempionāta ieskaitē, pēc aizvadītiem trīs posmiem, ar 86 punktiem, vadībā šajā klasē atrodas Egons Lapiņš, 62 ieskaites punkti un otrā vieta ir Atim Veismanim.

Tikmēr pēc aizvadītiem 3 posmiem klasē Super 1600 vadībā ir Lauris Vidžis (145 p.). Izcīnijis 5 no 6 iespējamajām uzvarām braucienos šosezon, viņš ir pārliecinošs šīs klases līderis. Par 41 punktu atpaliek lietuvietis Maris Slabosevicius. Kopā pie ieskaites punktiem šajā klasē Baltijas čempionāta ieskaitē tikuši jau 14 braucēji, tostarp 13. vietā pašlaik atrodas Mārcis Birkens, kurš autošosejā debitēja startējot Pērnavā. Noteikti ceram uz starta viņu ieraudzīt arī šajā nedēļas nogalē Rīgā.

Nacionālajā klasē, neskatoties uz tehnikas vienlīdzību, „SABI” kausa ieskaitē uzvaras no 10 braucieniem ir izcīnījuši tikai pieci braucēji – trīs reizes ātrākie bijuši Jānis Kārkliņš un Kristaps Blušs, divreiz Agris Petrovskis un pa vienai reizei Uldis Timaks un Vitālijs Kalmi. Baltijas čempionāta posmā Kauņā uzvaru svinēja arī Jānis Ducmanis ar „Opel” automašīnu. Visticamāk, ka tieši šie (atskaitot Kalmi) nosauktie, kā arī pagaidām uzvaras vēl neguvušie Gvido Elksnis un Didzis Pope, arī sadalīs godalgotās vietas triju ieskaišu kopvērtējumos.

Ja skatītājiem vissaistošākajā un skatamākajā Nacionālajā klasē pirms Pērnavas sacīkstes bija īsta „putra” kopvērtējumu tabulas, tad tagad visās Nacionālās klases ieskaitēs ir viens līderis – „srt.lv” pilots Jānis Kārkliņš. Pagaidām viņam diezgan neapstrīdamas līderpozīcijas Baltijas čempionātā, tur iegūti 140 punkti no 150 maksimāli iespējamajiem. Otrais Baltijā ar 79 ir Jānis Ducmanis no „AMB”, bet trešais Ducmaņa komandas biedrs Mārtiņš Kalniņš ar 60 punktiem. Arī Latvijas čempionātā, kad aizvadīti divi no četriem ieskaites posmiem Kārkliņš ir drošā vadībā ar 95 punktiem. Kārkliņam seko Gvido Elksnis „HGK” ar 53, bet trešo pozīciju ieņēmis „srt.lv” pārstāvis Agris Petrovskis- viņam 47 punkti. Turpat gan seko arī Ducmanis, Kristaps Blušs un arī Ivars Keišs, kura veiksmīgais starts ir devis labas iespējas pacīnīties par medaļām Latvijas čempionātā.

Pēc maksimāli labākā snieguma Pērnavā Kārkliņš ir atguvis līderpozīciju „SABI” kausa ieskaitē. Divus posmus pirms sezonas beigām viņa kontā ir 177 punkti. Atpaliekot 26 punktus, otrais ir Elksnis, trešais Elkšņa komandas biedrs Blušs. Ceturtais ir Petrovskis – 135 punkti. Līdzšinējais līderis no „eastnautic.com” Didzis Pope pēc absolūti neveiksmīgā Pērnavas posma ir noslīdējis uz piekto vietu ar tiem pašiem 124 punktiem. Tikpat neveiksmīgs sniegums pēdējā laikā ir Popes komandas biedram Uldim Timakam – trīs pēdējie braucieni vispār bez punktiem un pagaidām sestā vieta ar 111 punktiem. Pirmajam sešniekam klāt pievilcis Jānis Ducmanis, viņam 107 punkti.

Katrā ziņā gan līdz Baltijas, gan Latvijas, gan „SABI” kausa ieskaitēs šis ir priekšpēdējais posms. Beidzamā sacīkste būs Kauņā septembra vidū. Tieši tāpēc tagad katram punktam būs milzīga nozīme, katra apdzīšana svarīga. Braucēji centīsies realizēt savas ambīcijas un vai nu iegūt uzvarētāja laurus vai arī atgūt tos. Cīņa par puntkiem un uzvaru sākas tikai tagad!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *