Haralds Šlēgelmilhs: Man ir ātrāka formula

Info: Dāvis Šteinerts
Foto: HS Technik

Kā atzīmē vācu autosporta prese, kopš sacīkstēm Mudžello, Itālijā, ir jūtama Haralda Šlēgelmilha rezultātu augšupeja. Sevišķi spēcīgs viņš bija Zolderā notikušajās „Zandvort Masters of F3″ sacīkstēs, kas tiek uzskatīts par neoficiālo F3 Pasaules čempionātu. Uz žurnālistu jautājumiem, kā Haralds palicis tik ātrs, viņš atbildēja: „Braucu tāpat kā agrāk, vienkārši tagad man ir ātrāka formula.”

„Zandvort Masters of F3″ sacīkstes tiek uzskatītas par neoficiālo F3 pasaules čempionātu, kurā satiekas gan „Euroseries”, gan nacionālo čempionātu braucēji. Pēdējos gados šo sacīkšu uzvarētāju vārdi ir gana iespaidīgi – Kristians Klīns (2003), Alekss Premā (2004), Luis Hamiltons (2005), Pols di Resta (2006). Šogad šajās sacīkstēs startēja arī Harlads Šlēgelmilhs, turklāt – uzrādot izcilu rezultātu. 39 dalībnieku konkurencē Haralds izcīnīja godpilno 8.vietu, apsteidzot šī čempionāta ilggadējo līderi igauni Marko Asmeru un tikai par 15, 356 sekundēm zaudējot sacīkšu uzvarētājam – vācietim Niko Hulkenbergam. Šīs neapšaubāmi bija Haralda veiksmīgākās šīs sezonas sacīkstes.

“Trase man patika – nedaudz līdzīga Biķerniekiem,” pēc sacīkstēm sacīja Haralds.. Jau pirmajos treniņbraucienos 22 minūtes Haralds bija ātrākais savā grupā, tomēr izlidoja no trases un palika piektais. Marko Asmers brauca otrajā grupā un bija 0,0009 sekundes lēnāks par Haraldu. Nākamajā braucienā Haralds palika trešais – tūlīt aiz francūža Mailo un vācieša Niko Hulkenberga. Asmers savā grupā bija ceturtais un atkal lēnāks par Haraldu. Kvalifikācijā 19 braucēji iebrauca vienā sekundē un pirmie 12 bija no „F3 Euroseries”. Haraldam bija vienpadsmitais rezultāts. „Uzskatu, ka man nepaveicās kvalifikācijā, jo lidojošajā aplī man bija ātrākais laiks pirmajā sektorā, ātrākais otrajā, bet trešajā tika izkārts sarkanais karogs, jo japānis Kobajaši izlidoja no trases. Komanda izrēķināja, ka turpinot apli tādā pašā tempā, man būtu bijusi ceturtā starta vieta. Tad jau būtu reālas iespējas cīnīties arī par godalgotām vietām,” čempionātu komentē Haralds.

Sacīkstēs Haralds Šlēgelmilhs finišēja astotais, vien par 15,356 sekundēm zaudējot uzvarētājam – vācietim Niko Hulkenbergam. Ilggadējais šī čempionāta līderis igaunis Marko Asmers ierindojās tikai 10.vietā. „Marko Asmers tiešām ir ļoti spēcīgs, viņš sesto sezonu startē Anglijā un ceturto sezonu ar F3 mašīnām. Trešajā aplī viņš bija aiz manis, taču nesāka uzbrukt, bet gan arvien vairāk atpalika. Vēlāk Marko gan taisnojās, ka startā esot sadūries ar spāni Klosu, un mašīnas savērsums vairs neesot bijis pareizs,” tā Haralds Šlēgelmilhs.

„Visu laiku angļi uzturēja mītu, ka viņu F3 čempionāts ir spēcīgākais, arī par Eirosēriju. „Masters” Zandvortā un Makao sezonas beigās, tad ir tās vietas kur abu šo sēriju braucēji var mēroties spēkiem. Angļiem nepatika Zandvorts trase, jo tajā notiek Eirosērijas posms, tādēļ šogad šīs sacīkstes notika Zolderā. Anglijas čempionāta braucēji veica triju dienu testu braucienus, Zolderas trasē, kuros nepiedalījās neviens no Eirosērijas braucējiem. Angļi arī sūdzējās, ka viņiem nepierastas „Kumho” riepas, jo britu čempionātā visi startē ar „Avon” riepām. Arī šo atrunu sacīkšu organizatori „apgāza”, jo speciāli šīm sacīkstēm tika atvestas pilnīgi cita sastāva riepas, kādas līdz šim vēl nebija izmantotas. Tātad atkal visiem vienādi apstākļi. Vācietis Tims Sandlers startēja no trīsdesmitās vietas un finišā bija divpadsmitais. Parasti Eirosērijas sacīkstēs šādās reizēs izdodas apdzīt kādus divus trīs braucējus, ne vairāk. Kad vaicāju Timam, kā viņam tas izdevies, viņš smaidīja – tie taču angļi: „izgāja cauri kā sviestam”… Tā šogad tika sagrauts mīts, ka britu F3 čempionāts ir labāks,” atklāj Haralds Šlēgelmilhs.

Tā kā Haralda formulai ir veikti ievērojami uzlabojumi, varam gaidīt arī augstākus rezultātus F3 Euroseries nākamajos posmos. F3 Euroseries 13. un 14. posms norisināsies no 31.augusta līdz 2.septembrim Nurburgringas trasē Vācijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *