Mareks Štolcermanis izmēģina Nirburgringas Nordschleifi

Info: Dāvis Šteinerts
Foto: Leipert Racing

Slavenajā Nirburgringas 24,4 kilometrus garajā „Nordschleife” trasē, notika Vācijas „Langstreckenmeisterschaft” (garās distances meistarsacīkstes) sacīkšu sērijas piektais posms – četrus stundu brauciens, kurā labākās ekipāžas kvalificējas slavenajai 24 stundu sacīkstei šajā pašā trasē. Leiperta komandas sastāvā, ar Ford Fiesta, startēja arī Mareks Štolcermanis, kuram šis bija labs treniņš pirms nākamā „Ford Fiesta Cup” posma pēc divām nedēļām.

Treniņbraucienos, stundas laikā Mareks veica tikai divus pilnus apļus. „Mūsu Biķernieku trase ir pasaka salīdzinot ar 24,4 kilometrus garo Nordschleifi. Brīnums kā tur kādreiz braukušas F1, jo avārijas notiek ik uz soļa,” atzina Mareks. Ik pa brīdim treniņbraucienu laikā uzlija lietus, tādēļ arī trasē gandrīz visu laiku tika izkārti sarkanie karogi, jo nepārtraukti kāds avarēja. Kvalifikācijā Mareks uzrādīja septīto rezultātu savā klasē.

Sacīkstēs Mareks nobrauca tikai divus apļus, jau bija ticis līdz trešajai vietai savā klasē, kad mašīnai nogriezās pusass. Par laimi tas notika netālu no boksiem un mašīnu varēja aizripināt līdz boksiem, kur pie darba ķērās mehāniķi. Atlikušo distances daļu veica otrs ekipāžas pilots Igors Skuzs no Ukrainas. Kopvērtējumā ekipāža ieņēma 124. vietu un bija piektie savā klasē. Pavisam uz starta stājās 180 mašīnas un uzvarēja vācietis Timo Bernhards un francūzis Romains Dumas ar Porsche 911 GT3, kuri veiksmīgi startē arī Amerikas Sportscar sacīkstēs. Astoto vietu ieņēma krievi Staņislavs Grjazins, Valerijs Gorbaņs ar BMW M3.

Marekam šis bija labs treniņš, viņš bija ātrākais starp savas komandas braucējiem, tikai 10 sekundes zaudējot šīs klases līderim un gandrīz par pusminūti apsteidzot savu pārinieki Igoru Skuzu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *