Kvalifikācijā uzvar Jurševskis un Vidžis

Info; Foto: www.srt.lv

Sestdien, 5. maijā, Biķernieku kompleksās sporta bāzes autotrasē norsinājās autošosejas sacensību kvalifikācijas braucieni, kuriem sekoja pirmie braucieni „Formula Baltic” un „Legends Racing” klasēm.

Kvalifikācijā klasē „B2000” ātrāko apli (1:31.674) uzrādīja šosejas meistars Arnis Jurševskis, kurš no sava „Opel Astra G” automobiļa, šķiet, izspieda visu iespējamo un arī neiespējamo. Tikai par pussekundi no Jurševska ātrākā apļa laika atpalika „SRT.LV” komandas pilots Egons Lapiņš. Komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis informēja, ka Egona „Honda Civic Type-R” mašīnai sestdienas rītā ir bijušas tehniskas problēmas ar bremžu diskiem, līdz ar to rīta treniņbraucieni tika aizvadīti ar lielu rezervi. Kaut gan kvalifikācijā Egons startēja jau ar jauniem bremžu diskiem, tomēr, arī to viņš neveica ar pilnu atdevi, tāpēc svētdien paredzama spraiga cīņa par pirmo vietu. No trešās starta pozīcijas startēs igaunis Raimo Kulli („Škoda Octavia”), kurš no Jurševska atpalika 1,4 sekundes. Tikai ceturto starta vietu svētdienas sacensībām ieguva Jānis Horeliks, kurš no līdera atpaklika pusotru sekundi.

Super 1600” klasē ātrākais un pietam pārliecinoši izrādījās mūsu Lauris Vidžis („VW Golf III”). Uzrādot laiku 1:36.708 viņš tuvāko sekotāju no Lietuvas apsteidza par 2,6 sekundēm. Kopā šajā klasē svētdienas startam kvalificējās 6 sportisti.

Baltic Open” kvalifikācijā bez variantiem uzvarēja igaunis Rains Pilve („Renault Megane”). Par 4,5 sekundēm atpalika lietuvietis Andrius Pikelis, bet trešais un pēdējais svētdienas startam kvalificējās lietuvietis Rimants Blazulionis.

Formula Baltic” klasē ātrākais izrādījās igaunis Erko Vallbaums, kurš Biķernieku trasi spēja izbraukt 1 minūtē un 18 sekundēs. Par sekundi no viņa atpalika cits igaunis – Tomas Kallasmā, bet kā trešais un pēdējais startam kvalificējās Lauris Vīgants. Šai klasei noritēja arī pirmais brauciens, kurā uzvarēja Erko Vallbaums. Lielu sacensību daļu Erko aiz astes turējās Tomas Kallasmā, taču Tomas pieļāva kļūdu „elkonī” un, līdz ar to, viņam neatlika nekas cits kā samierināties ar otro vietu šī gada pirmajā braucienā. Trešais, kā jau varēja prognozēt, finišēja Lauris Vīgants.

Legends Racing” antīko automobiļu sacensībās labākais izrādījās soms Jussi Rasku. Kopā šajā klasē uz starta bija ieradušies 11 braucēji (8 somi, 3 igauņi), bet tikai 8 no viņiem spēja sasniegt pirmā brauciena finišu.

Nacionālajā klasē notika pēdējie treniņi pirms svētdienas grandiozā šova. Startam pieteikušās ir 25 dalībnieki, kas sola ļoti aizraujošas un spraigas cīņas 12 apļu garumā divos braucienos. Pirmssacīkšu brīvajos treniņos jaunās mašīnas ir iemēģinājuši gan Armands Keišs, gan Kārlis Ņikiforovs attiecīgi ar „VW Golf II” un „VW Golf III” automašīnām. Tāpat Biķernieku trases viltīgos līkločus apgūst debitanti Kaspars Īle ar veco Keiša „VW Golf I”, Zigmunds Ločs ar Seat Ibiza, Sabīna Kukute ar „BMW 320″, Guntars Lūsis ar „BMW 320″ un Ingus Pantelis ar „VW Golf II”, viņš arī uzsāks startu no pirmās pozīcijas. „HGK Autosport” komanda startēs ierastajā duetā – Kristaps Blušs un Gvido Elksnis, kuri abi būs pretendenti uz uzvaru. Abi gan izlozēja ne visai veiksmīgas starta vietas. „SRT.LV” komanda startēs trīs braucēju sastāvā, Jānis Kārkliņš (viņam devītā vieta startā) ir apņēmības pilns, Agris Petrovskis, kurš sāks sacīksti priekšpēdējais, un Mārcis Kaktiņš, kurš startēs sestais, tāpat. „Eastnautic.com” komanda nebūs pastarīšu lomā – Uldis Timaks startēs no divpadsmitās starta vietas, Andis Meilands no septītās, bet Didzis Pope no sešpadsmitās starta vietas. „AMB” jeb varētu teikt „sudraba bultas” komanas pārstāvniecība Nacionālajā klasē ir bijusi veiksmīga izlozē – Jānis Ducmanis startēs kā otrais, Mārtiņš Kalniņš kā astotais, bet Jānis Vanks kā deviņpadsmitais. Ārpus ieskaites brauks Indulis Rukuts, kurš startēs pēdējais. Jāpiebilst, ka starta vietas otrajā braucienā būs apgrieztas, tāpēc priekšrocības dažiem startā būs tikai pirmajā braucienā. Katrā ziņā svētdien būs divi neaizmirstami, redzēšanas vērti braucieni. Nacionālās klases pirmais brauciens svētdien sāksies plkst. 12:30. Būs ko redzēt, un veiksmi dalībniekiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *