Autošosejas sezonas atklāšanas svētki Biķerniekos

Info, foto: www.srt.lv

Ar ikgadējām sacensībām Biķerniekos tiks atklāta šī gada Ziemeļeiropas, Baltijas un Latvijas autošosejas sezona. Līdzīgi kā katru gadu, arī šogad tās norisināsies maija pirmās nedēļas nogalē – 5. un 6. maijā. Šī sezona solās būt viena no aizraujošakajām pēdējās autošosejas sacensību desmitgades laikā – uz starta vienas klases ietvaros varētu iziet vēl sen neredzēti kupls dalībnieku skaits.

Šī gada autošosejas sezona sāksies ar vairākām būtiskām izmaiņām šosejas sacensību ieskaitēs. 2004. gadā izveidotais „FIA NEZ” (Ziemeļeiropas) autošosejas kauss, kas vēlāk kļuva par NEZ autošosejas čempionātu, kurš 2006. gada sezonā sevī iekļāva 7 posmus (tā ietvaros startēja 6 sporta automobiļu/formulu klases), līdz ar šo gadu, praktiski, ir beidzis pastāvēt.

Nosacīti, tā vietā ir izveidots NEZ čempionāts/kauss klasei „Formula Baltic / Formula Renault”, kuras pirmais posms norisināsies Rīgā, bet pārējie noritēs Igaunijā un Somijā. Savukārt līdzšinējais Somijas čempionāta antīko sporta mašīnu seriāls „Legend” šogad startēs tikai NEZ kausa ietvaros, kura pirmais posms norisināsies Rīgā, bet atlikušie četri posmi tiks aizvadīti Igaunijā un Somijā. Vēl šogad ir ieplānots arī „NEZ 2000″ kauss „B2000″ klases automobiļiem, kura posmi gan būs tikai Igaunijā un Somijā. Bet līdzšinējie „Baltic GT” klases sportisti šogad varēs startēt jaunizveidotajā „NEZ GT” čempionātā, kura kalendāra četri posmi norisināsies Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā un Somijā.

Latviešiem galvenā uzmanība tiks pievērsta atjaunotajai Baltijas salonmašīnu čempionāta ieskaitei, kuras ietvaros startēs sekojošas klases – „B2000″, „Super 1600″, „Nacionālā klase” un jaunizveidotā „Baltic Open” klase. Tāpat šogad joprojām norisināsies arī Latvijas autošosejas čempionāts (klases – „B2000″, „Super 1600″, „Nacionālā klase”) un SABI kauss („Nacionālā klase”). Baltijas salonmašīnu čempionāta ieskaitē šosezon pavisam tiks aizvadīti 5 posmi, Latvijas čempionāta ieskaitē 4, bet SABI kausa ieskaitē gaidāmi veselas 7 sacensību nedēļas nogales.

Visprestižākās sacensības latviešiem gaidāmas tieši „B2000″ klasē, kurā redzēsim vismaz trīs Latvijas šosejas pilotu bezkompromisu cīņu. Pieredzes bagātais Jānis Horeliks šosezon jau kārtējo gadu pēc kārtas startēs ar „Honda Integra” 1,8 litru sporta automobili. Arnis Jurševskis joprojām cerēs uz tehnikas izturību un ar „Opel Astra” automobili centīsies apliecināt savu augsto meistarības līmeni. Savukārt SRT pilots Egons Lapiņš šosezon startēs ar bijušo Jura Sprūdes „Honda Civic Type-R” sporta mašīnu, kas ir maksimāli labi sagatavota gaidāmajai sezonai. Komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis apgalvoja, ka Lapiņa automašīnai vēl tiek gaidīts vienīgi apsildāmais priekšējais vējstikls. Egons treniņu laikā centīsies pierast pie jaunās mašīnas, un, ja tas izdosies veiksmīgi, būs ļoti spēcīgs pretinieks abiem pieredzes bagātajiem konkurentiem. Vēl „B2000″ klasē pirmajā posmā Rīgā ar „Škoda Octavia” automobili startēs igaunis Raimo Kulli, par kura tehnikas un meistarības spējām nebūtu jāšaubās nevienam autosporta līdzjutējam. Pagaidām vēl nav pilnīgi skaidrs par igauņu Urmasa Kitsinga un Margusa Pihlaka iespējamo startu pirmajā Rīgas posmā.

„Super 1600″ klasē Latviju pirmajā šī gada posmā, visticamāk, pārstāvēs tikai ar „VW Golf III” braucošais Lauris Vidžis. Līdžinējais „Super 1600″ braucējs Atis Veismanis šajā gadā nolēmis pievērsties rallijam, bet apgalvo, ka sezonas gaitā, iespējams, ar savu „VW Golf I” varētu startēt atsevišķos „Nacionālās klases” posmos.

„Formula Baltic / Formula Renault” klasē Rīgā uz starta plāno iziet veseli divi latviešu piloti, kas ir sen neredzēti daudz. Diezgan droši, ka pirmajā posmā ar formulu startēs pērna gada „Nacionālās klases” uzvarētājs Normunds Šubeckis. Tāpat ir iespējams, ka pirmajā posmā redzēsim kādu laiku Latvijas šosejas dzīvē neredzēto Lauri Vīgantu, par kura dalību šajā posmā gan vēl nav pilnīgas skaidrības.

„Baltic Open” ir jauna klase Baltijas čempionāta ietvaros, kurā startēs sporta automašīnas līdz diviem litriem (1. klase) un virs diviem litriem (2. klase) dzinēja tilpuma. Šīs automašīnas trasē pavadīs vienu stundu un tām būs jāiztiek bez degvielas uzpildes sacensību laikā. Iespējams, šajā klasē redzēsim kādu ekipāžu arī no Latvijas. Tāpat vēlmi startēt šajā klasē ir izteikuši arī vairāki igauņu un lietuviešu sportistu – faktisko sportistu daudzumu šajā klasē uzzināsim tikai īsi pirms pašām sacensībām.

Nenoliedzami visgaidītākais notikums sezonas atklāšanas posmā būs Nacionālās klases braucieni. Šogad, kā jau ierasts ir dažas izmaiņas gan sacensību nolikumā, gan arī tehniskajos noteikumos. Sakarā ar lielo dalībnieku skaitu, ir tikusi mainīta punktu skaitīšanas sistēma. „SABI” kausa ieskaitē. Turpmāk punktus saņems pirmie 16 finišējušie dalībnieki. Taču par uzvaru tiks piešķirti 32 punkti, līdzšinējo 25 vietā, par otro 25, trešo 20 punkti. Latvijas un Baltijas čempionāta punktu skaitīšana nemainās. Latvijas čempionātā paredzēti 4 ieskaites posmi, Baltijas čempionātā būs 5 posmi, bet „SABI” kausa ieskaitē veselas 7 sacīkšu nedēļas nogales. Lai līdzsvarotu spēku samērus un padarītu sacīkstes vēl interesantākas, ir ieviestas pasaules praksē visai ierasta sistēma – handikapu svari. Par uzvaru braucienā mašīnai pievieno papildus 30 kg svara, par otro vietu 20 kg, par trešo – 10 kg. Ja finišē no ceturtās līdz piektajai vietai svaru ne liek klāt, ne arī ņem nost. Par finišu no sestās līdz desmitajai vietai ieskaitot ņem nost 10 kg handikapa svaru, ja tāds ir. Par finišu vietās zemāk par desmito ņem nost 20 kg handikapa svaru. Maksimālais handikapa svars ir 90 kg. Par tehniskajiem noteikumiem ticis stāstīts jau iepriekš – ir palielināts „golfu” minimālais svars, tagad gan pirmajiem, gan otrajiem, gan arī trešajiem golfiem minimālajam svaram jābūt 950 kg. Tāpat tiem pašiem „golfiem” būs jābrauc ar 15 collu riepām. Jāpiebilst, ka visi Nacionālās klases dalībnieki šogad brauks ar vienādām 15 collu „Dunlop” ražojuma riepām. Pirmās atsauksmes par tām nav tās pozitīvākās.

Jāatzīmē, ka šogad būs arī pietiekami daudz debitantu. Pilnīgi droši, ka sacīkstēs debitēs Sabīne Kukute, Ingus Pantelis un Zigmunds Ločs, visi jau manīti pirmssezonas treniņos. Ločs turklāt startēs ar Nacionālajai klasei neierasto „Seat” automobili. Tomēr nosauktie ir skaidri zināmie dalībnieki, noteikti būs arī kāds, kas negaidīti ieradīsies uz sacīksti. Diemžēl, zināms, ka uz pirmo posmu neieradīsies Mārtiņš Pope ar „VW New Beetle” automobili. Neskatoties uz to, jaunās sezonas pirmajā Nacionālās klases braucienā varētu startēt aptuveni 20 – 25 dalībnieki. Pagaidām vienīgais, kas ir pilnīgi droši zināms, – čempiona tronis ir brīvs, jo šosezon automašīna ar pirmo starta numuru sacīkstē, visticamāk, nestartēs – savu čempiona titulu neaizstāvēs pērnā gada čempions Normunds Šubeckis, kurš, kā jau minēts, startēs formulu klasēs. Par favorītiem runājot pirmām kārtām jāmin „HGK” komanda, kura pagājušogad ļoti veiksmīgi debitēja autošosejas sacīkstēs. Kristaps Blušs finišēja trešais, bet Gvido Elksnis bija septītais Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Iespējams, ka nosauktajam duetam pievienosies vēl trešais – Harijs Šķupelis. Tāpat allaž ambiciozi ir Edgars Vītols – pērnā gada vicečempions, un Armands Keišs. Par neveiksmīgo 2006. gada sezonu apņēmības pilns reabilitēties ir „SRT” komandas pilots Jānis Kārkliņš, kuram piebalsos otrs „SRT” pārstāvis Nacionālajā klasē Agris Petrovskis, kuram šī būs otrā sezona šosejā. Abiem šis būs pirmais gads „SRT” komandas rindās. Ļoti veiksmīgi iepriekšējo sezonu noslēdza Uldis Timaks – arī viņš vairs nav pirmgadnieks. Tāpat nevar zināt, vai debitanti tik viegli griezīs ceļu? Tomēr tie visi ir tikai pieņēmumi, kā viss būs dzīvē, redzēsim svētdienas pēcpusdienā Biķerniekos.

Šosejas svētki Biķerniekos sāksies jau šo sestdien, 5. maijā, kad šosejnieki veiks treniņbraucienus un noskaidros savas starta vietas svētdienas sacensībām. Tāpat sestdien sagaidāmi arī divi braucieni – noritēs „Formula Baltic” un „Legend Cars” klašu pirmais braucieni. Svētdien no rīta gaidāmi iesildīšanās braucieni, bet jau plkst. 12:00 sāksies sacensību braucieni. Posms šogad netradicionāli noritēs Biķernieku sporta kompleksa (Rīgā, Ezenšteina ielā 2) autotrasē. Ieejas maksa tribīnēs svētdien – 3 Ls.

NEZ čempionāta „Formula Baltic / Formula Renault” 1. posma, NEZ kausa „Legend Racing” 1. posma, Baltijas čempionāta 1. posma, Latvijas čempionāta 1. posma un SABI kausa 1. posma dienaskārtība:

Sestdiena, 5. maijs
14:30-16:30 treniņbraucieni
16:30-18:00 kvalifikācijas braucieni
18:00-18:30 1. brauciens klasei „Legend Cars”, 12 apļi
18:30-18:45 Apbalvošanas ceremonija
18:45-19:15 1. brauciens klasei „Formula Baltic”, 12 apļi

Svētdiena, 6. maijs
10:00-11:45 iesildīšanās braucieni
11:45-12:30 1. brauciens klasēm – „Super 1600″, „B2000″, „Baltic Open”, 12 apļi
12:30-13:15 1. brauciens klasei „Nacionālā klase”
13:15-14:00 2. brauciens klasei „Legend Cars”
14:00-14:45 2. brauciens klasēm – „Super 1600″, „B2000″, „Baltic Open”, 12 apļi
14:45-15:30 2. brauciens klasei „Nacionālā klase”
15:30-16:15 2. brauciens klasei „Formula Baltic”, 12 apļi
16:15-17:30 brauciens klasei „Baltic Open”, 1 stunda
18:15-19:00 preses konference, apbalvošanas ceremonija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *