Atklāšanas svētkos dominē Jurševskis, Vidžis un SRT.LV

Info; Foto: www.srt.lv

Svētdien, 6. maijā, Biķernieku kompleksās sporta bāzes autotrasē norisinājās pirmais Baltijas, Latvijas čempionātu un SABI kausa posms. Tajā uzvaras laurus plūca Arnis Jurševskis, Lauris Vidžis un divi “SRT.LV” piloti – Jānis Kārkliņš un Agris Petrovskis.

Visspraigākās un dalībniekiem kuplākās sacīkstes, kā jau tika gaidīts, norisinājās Nacionālajā klasē, kur uz starta izgāja divdesmit pieci dalībnieki. Pietiekami kupls skaits, lai katrs skatītājs, kuri zināmu iemeslu dēļ bija ļoti niecīgā skaitā, atrastu sev intrigu vai izvēlētos savu favorītu sacīkstē.

Sezonas atklāšanas braucienā izvērtās pietiekami spraiga cīņa par uzvaru – Jānis Kārkliņš no „SRT.LV” komandas, startējot no vidus, spēja pietiekami ātri aizcīnīties līdz vadošajiem braucieniem un sekmīgi arī ar viņiem tika galā. Startā vadībā izrāvās Ducmanis, kurš spēja apsteigt Ingusu Panteli, neskatoties uz to, ka Pantelim tika fiksēts pāragrs starts, par ko viņš arī izpildīja „stop and go”. Taču apli pēc apļa uz priekšu lauzās Jānis Kārkliņš no „SRT.LV” un distances vidū, pāris reizes apmainoties pozīcijām ar Ducmani, spēja izrauties vadībā. Aiz Ducmaņa sekoja vesels bariņš citu uzvaras kārotāju. Gvido Elksnis no „HGK Autosport” jau bija pietiekami ātri aizcīnījies no divdesmit pirmās starta vietas un jau apdraudēja Ducmaņa pozīcijas. Turpat bija arī Mārtiņš Kalniņš („AMB”) un Uldis Timaks („Eastnautic.com”). Elksnis spēja apsteigt Ducmani, vēlāk uz brīdi arī Kārkliņu, tomēr nācās piekāpties Kārkliņam un finišā nedaudz piekāpties, finišējot otrajam. Trešo vietu „elkonī” pēdējos apļos izrāva Kalniņš, apdzenot savu komandas biedru Ducmani. Piekto vietu ieguva vēl viens „SRT.LV” komandas pārstāvis Agris Petrovskis – lielisks sniegums startējot tikai divdesmit otrajam. Pirmo sešnieku noslēdza vēl viens „HGK Autosport” braucējs Kristaps Blušs, kuram patraucēja neliela sadursme ar Andri Misjūnu Biķernieku trases „elkonī”. Ilgāku laiku līderu grupā turējās Uldis Timaks, tomēr tehniskas problēmas liedza iespēju finišēt punktos. Labākais no „golfiem” izrādījās Andis Meilands („Eastnautic.com”), kurš finišēja septītais. Tulīt aiz Meilanda finišēja viņa komandas biedrs Didzis Pope. Nespēja pierast pie jaunā vēl ne visai konkurētspējīgā automobiļa augstāk par devīto vietu braucienu noslēgt neļāva Armandam Keišam. Pirmo desmitnieku noslēdza Aldis Fokrots. Andris Misjūns finišēja vienpadsmitais, bet pēdējo ieskaites punktu Latvijas čempionātā saņēma debitants Zigmunds Ločs ar „Seat Ibiza” automobili.

Otrajā braucienā apgrieztā starta secība radīja aizdomas, ka viss varētu izvērsties citādi, tomēr sacīkstes gaitā par uzvaru cīnījās gandrīz visi iepriekšējā brauciena līderi. Startā neapturams bija Agris Petrovskis, kurš kā zibens aizšāvās visiem pa priekšu no trešās starta vietas. Šoreiz pāragrs starts tika sagaidīts no Oskara Miķelsona. Kādu laika posmu otrais turējās Vadims Vihņēvičs, taču pēc kļūdas distances sākumdaļā viņš atkrita uz pašām beigām. Aiz Petrovska izveidojās neliela grupiņa – Didzis Pope, Mārtiņš Kalniņš un Uldis Timaks, tomēr pirmā brauciena uzvarētājs arī bija uzņēmis lielisku tempu. Izmantojot konkurentu „rīvēšanos”, braucienu bez kļūdām, labā ātrumā veic Petrovskis, ievērojami palielinot pārsvaru pār otro vietu. Pope ilgi spēja turēties otrajā pozīcijā, tomēr pēdējā aplī pēc „elkoņa” nespēja saslēgt ātrumus un, izmantojot lielisko iespēju, viņam garām pašāvās Kārkliņš – nodrošinot „SRT.LV” komandai dubultuzvaru braucienā. Pope finišēja trešais. Mārtiņš Kalniņš sajūga problēmu dēļ bija spiests atdot ceturto pozīciju Blušam. Neliels gandarījums par neveikmi pirmajā braucienā tika Timakam – sestā pozīcija. Nākamajās divās vietās „AMB” komandas Jāņi, attiecīgi Vanks un Ducmanis. Savā debijas sacīkstē devīto vietu ieguva krosa zinības apguvušais Kaspars Īle. Sīvā cīņā visa brauciena garumā, noturot aiz muguras konkurentus, piespiež Keišu finišēt kā desmitajam. Vienpadsmitais finišē trešais „SRT.LV” komandas pilots Mārcis Kaktiņš. Tehnisku problēmu nomocīts divpadsmitais sacīksti noslēdz Gvido Elksnis. Motora atteikšanās strādāt sacīksti liedz nobraukt Andim Meilandam. Katrā no braucieniem uzvaru izcīnīja “SRT.LV” komandas pārstāvji, pirmajā braucienā ātrākais bija Jānis Kārkliņš, otrajā Agris Petrovskis, kā arī tika vēl svinēta dubultuzvara otrajā braucienā, kad pēc uzvarētāja Agra Petrovska finišēja Jānis Kārkliņš.

Jānis Kārkliņš, Nacionālā klase: „Sacīkste izvērtās ļoti laba. Traumētā kāja sacīkstes spriedze netraucēja un spēju labi aizvadīt sacīksti. Pieliktais svars pēc pirmās uzvaras braucienā pat netraucēja, bet drīzāk palīdzējam, jo mašīna tika līdzsvarota un tā kļuva stabilāka. Otrajā braucienā pēdējā aplī spēju tikt garām Popem, izmantojot viņa kļūdu. Prieks, ka sacīkste tika aizvadīta bez incidentiem, par ko bijām arī runājuši sapulcē pirms sacīkstes.”

Agris Petrovskis, Nacionālā klase: „Ļoti laba sacīkste. Startā izrāvos vadībā, kāpināju tempu, redzēju, ka konkurenti mazliet atpaliek, tad sapratu, ka šis brauciens ir jāuzvar. Pēdējos apļos sāku drusciņ nomest tempu, mazāk riskēt. Biju arī nedaudz kļūdījies ar riepu spiedienu un pēdējos apļos slīdēju kā pa ledu.”

Mārtiņš Kalniņš, Nacionālā klase: „Pirmajā braucienā sanāca interesanta cīņa par vadošajām pozīcijām. Mašīna gāja ļoti labi un spēju būt konkurētspējīgs, diemžēl problēmas ar sajūgu otrajā braucienā liedza pacīnīties par augstāku vietu. Jāsaved kārtībā mašīna un jāgatavojas nākamajam posmam Kauņā, kur retais no mums ir braucis.”

Jānis Ducmanis, Nacionālā klase: „Sacīkste baigi interesantā. Tādā barā braukt vienmēr ir interesanti braukt. It sevišķi aizraujoši otrajā braucienā lauzties cauri no priekšpēdējās starta vietas. Pirmajā braucienā labi sanāca starts, izmantojot konkurenta kļūdu, un spēju izvirzīties vadībā.”

Andis Meilands, Nacionālā klase: „Diemžēl otrajā braucienā pie „tiltiņa” atteica motors un izstāšanās, taču prieks, ka spēju būt ātrākais starp „golfiem” gan pirmajā braucienā, gan arī pirms izstāšanās otrajā. Konkurenti brauca mierīgi, respektējot viens otru, iespējams, tas tāpēc, ka cīņas par vietām un punktiem īsti vēl nav sākušās.”

Uzvara vienā braucienā un otrā vieta otrā ļāva Jānim Kārkliņam kļūt par līderi Baltijas un Latvijas čempionātā. Otro vietu ieņem Agris Petrovskis, bet trešais pēc pirmā posma ir Mārtiņš Kalniņš. Nākamā sacīkste gaidāma no 26.-27. maijam Kauņā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *