Karlīne Štāla noslēdz līgumu ar HWA/Mercedes-Benz Motorsport

Info: Viesturs SaukānsLAF preses dienesta vadītājs
Foto: Arne Simonss

Latvijas autosportiste Karlīne Štāla noslēgusi sadarbības līgumu ar kompāniju „HWA/Daimler AG”, kas ir „Mercedes-AMG GmbH” partneris motoru sporta aktivitātēs un ir atbildīga par „Mercedes-Benz Motorsport” aktivitātēm DTM čempionātā („Deutsche Tourenwagen Masters”/Vācijas salonautomobiļu čempionāts). Štālas un „HWA/Daimler AG” līgums paredz piecu gadu programmu, kuras mērķis ir Karlīnes Štālas nonākšana vienā no pasaules prestižākajiem salonautomobiļu seriāliem DTM.

Kompānija „HWA” apņemas atbalstīt Karlīni Štālu sportistes pirmajās sezonās – 2008. un 2009. gadā ar iespēju attiecīgo sadarbību pagarināt 2010. gadā – „Formula 3″ čempionātos, neatkarīgi no čempionāta (Vācijas F-3 vai „F-3 Euroseries”) un komandas, kurā Štāla nolemj startēt. Pozitīvas attīstības gadījumā 2010., 2011. un 2012 gadā Karlīne Štāla tiek iekļauta „HWA/Daimler AG” un „Mercedes-Benz Motorsport” autosporta aktivitātēs.

Paralēli līgumam ar „HWA” Karlīne Štāla nodrošinājusi līgumu ar Luksemburgas komandu „Racing Experience”, kuras sastāvā Latvijas autosportiste startēs 2008. gada Vācijas F-3 čempionātā.

„Panāktās vienošanās ir ievērojams progress manā autosportistes karjerā un sadarbība ar „Mercedes” ir viens no nozīmīgākajiem līgumiem Latvijas sporta vēsturē,” skaidro Karlīne Štāla. „Sadarbības būtība: 2008. un 2009. gadā es startēšu kādā no prestižajiem F-3 čempionātiem. Šogad tā būs Vācijas F-3 sērija, kurā pārstāvēšu „Racing Experience” vienību. „Mercedes” pārstāvniecība, atbalstot manas aktivitātes, rūpēsies par bezmaksas motoru piegādi šai komandai, tādā veidā nosedzot ievērojamu daļu no F-3 čempionātam nepieciešamā budžeta. Veiksmīgas attīstības turpinājumā „Mercedes” pārstāvniecība integrēs mani savās aktivitātēs, kas optimālākajā gadījumā ļautu man „Mercedes” komandas sastāvā startēt pasaules vienā no spēcīgākajiem salonautomobiļu čempionātiem DTM. Lai arī līgums ar „Mercedes” paredzēts uz pieciem gadiem, nav izslēgts, ka labu sasniegumu rezultātā man rodas iespēja strādāt DTM vēl pirms 2012. gada.”

Pirms līgumu ar „HWA/Daimler AG” un „Racing Experience” parakstīšanas noticis papildinājums arī Karlīnes Štālas menedžmentā. „Ja līdz šim manas karjeras aktivitātes veidojām mēs ar tēvu Andri Štālu, par ko esmu viņam pateicīga, tad par iepriekš minēto plānu realizēšanu jāpateicas Jānim Siliņam. Viņa pieredze, kontakti un profesionalitāte ir viens no galvenajiem panākto sadarbību elementiem,” saka Karlīne Štāla.

„Ar Jāni Siliņu esmu pazīstams jau sen, viņš jau gadiem ilgi ir iesaistīts Latvijas sporta dzīvē,” papildina Andris Štāls. „Viņa profesionalitāte, rūpējoties par Karlīnes nākotnes iespējām, ir apbrīnojama un esam pateicīgi viņam par paveikto! Ļoti ceru, ka sadarbība turpināsies un Jānis varēs palīdzēt jaunu kontaktu veidošanā, bet mēs ar Karlīni varēsim vairāk koncentrēties uz sporta jautājumiem un niansēm!”

„Pozitīvi, ka 2008. gadā no Karlīnes netiek prasīti izcili rezultāti – „Mercedes” pārstāvniecība apzinās, ka pirmajā gadā notiks smags mācību process. Turklāt „Racing Experience” komanda būs debitante Vācijas F-3 čempionātā, līdz ar to tā augs un mācīsies kopā ar Karlīni,” piebilst Andris Štāls.

„Neapšaubāmi, ar „HWA” panāktā vienošanās ir īpašs notikums Latvijas sporta dzīvē,” atzina Jānis Siliņš. „To, vai Karlīnei Štālai būt „Mercedes-Benz Motorsport” programmā, izlēma pats Norberts Haugs, kurš zināms kā viena no galvenajām figūrām pat „McLaren-Mercedes” F-1 komandas vadībā. Slēdzot sadarbību ar „HWA” mums tika pateikts, ka zināmā mērā esam iekļuvuši motoru sporta vēsturē, jo nav daudz sportistu, kuriem izdevies panākt tik labvēlīgu un daudzsološu vienošanos. Atliek novēlēt Karlīnei sportisko veiksmi, lai būtu iespējams izmantot visas līgumā ar „HWA” iekļautās iespējas!”

Februāra pēdējās dienās Karlīne Štāla Zolderas trasē aizvadīja pirmos izmēģinājumus pie „Racing Experience” komandas mašīnas stūres. Karlīnes F-3 debijas izmēģinājumos darbs noritējis veiksmīgi, turklāt jau tobrīd komandas boksos valdīja pastiprināta mediju motoru sporta speciālistu uzmanība, vērojot Štālas darbu.

Atgādinām, ka 2007. gadā Karlīne Štāla kļuva par Beļģijas „Formula Renault 1.6″ čempioni, kļūstot par pirmo sievieti pasaules autosportā, kura uzvarējusi tik augsta statusa formulu tipa mašīnu seriālā. Karlīne Štāla kļuva par LAF un „Hanza Līzings” „Gada Balvas 2007″ ieguvēju kā populārākā autosporta čempione, kā arī guva LAF atzinību, kļūstot par LAF „Autosporta cerību”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *