Jānim Horelikam pirmā godalga Somijas čempionātā

Info: Dāvis Šteinerts & JH Motorsport
Foto: JH Motorsport

Aizgājušajā nedēļas nogalē Kemoras trasē Somijā norisinājās šīs valsts čempionāta autošosejā trešais posms, kurā šogad startē arī Jānis Horeliks. Vienlaikus ar šo čempionātu Kemorā notika arī FIA NEZ posms formulām un Krievijas „Honda Civic” kauss. Uz sacensībām bija ieradušies vairāk kā simts piloti dažādās klasēs. Jānis Horeliks ar viņa rīcībā esošo Super2000 „Hondas Civic Type-R” automobīli šogad startē prestižajā Super Touring klasē. Šīs sacensības Jānim sanāca notikumiem bagātas, bija gan veiksmes, gan neveiksmes.

Kvalifikācijas sesijas laikā Jānim ilgu laiku bija labākais apļa laiks, un tikai pēdējā minūtē to par 0.013 sekundēm pārspēja soms Ari Laivola. Kvalifikācijā trešais apļa laiks igaunim Martinam Merisāram. Pārliecinošais čempionāta kopvērtējuma līderis soms Passi Lahteenmaki kvalifikācijas sesijā tehnisku problēmu dēļ neveica nevienu apli un bija spiests startēt no pēdējās stara vietas.

Pēc Somijas čempionāta noteikumiem Super Touring klasē notiek divi ieskaites braucieni – pirmais 20 km “sprints”, pēc kura rezultātiem arī tiek noteiktas otrā brauciena starta vietas. Otrais brauciens ir 70 km garš un šā brauciena laikā ir jāveic obligātais pitstops ar vismaz vienas riepas nomaiņu.

“Sprinta” brauciens Kemoras trasē bija sešus apļus garš. Jānim šajā braucienā neizdevās starts un viņš no otrās pozīcijas atkrita uz ceturto. Jau otrā apļa garākās taisnes galā viņš apdzina somu Pakalenu un tad vairākus apļus cīnijās ar Merisāru, kuru galu galā apsteidza pirmspēdējā aplī, līdz ar to finišējot otrajā vietā un izcīnot pirmo godalgu Somijas čempionātā. Brauciena vadībā no pirmā līdz pēdējam aplim noturējās Laivola, bet trešais, startējot no pēdējās starta vietas, finišēja Lahteenmaki.

Otrajā braucienā Jānim atkal otrā starta vieta, bet pirmais šoreiz Lahteenmaki.

No starta Jānis aizbrauca kā otrais, bet tad pirmā apļa vidū cīnoties ar Merisāru bija spiests izbraukt no trases, kā rezultātā atkrita uz septīto vietu. Nākamo četru apļu laikā, katrā aplī veicot pa vienai apdzīšanai, četras pozīcijas tika atgūtas. Distances vidū avarēja Merisārs un trasē devās drošības mašīna. Tie piloti, kas vēl nebija veikuši pitstopu, devās mainīt riepas. Arī Jānis, kura mehāniķi to paveica 18 sekundēs. Pēc šī gandrīz vai piespiedu kārtā veiktā pitstopa, viņš atkrita uz piekto vietu. Atlikušajos apļos Jānis atkal veica vairākas apdzīšanas un nokuva otrajā vietā, taču tad, tikai divus apļus pirms beigām, viņam tiek piespriests stop and go sods par ātruma pārsniegšanu boksu zonā. Jānim sanāk finišēt boksos kā ceturtajam, bet tā kā boksi atrodas aiz starta finiša taisnes, somu tiesneši uzskata, ka stop and go sods nav veikts un finiša protokolā pierakstīja Horelikam vēl vienu apli, kā rezultātā otrajā braucienā viņam tikai astotā vieta. Otrajā braucienā uzvaru svinēja Lahtenmaaki, otrais Laivola, trešajā vietā vēl vien soms Heinones.

Čempionāta kopvērtējumā Horeliks ir startējis divos posmos un pēc sacīkstēm Komorā atrodas septītajā vietā. Pārliecinošs līderis pēc trim posmiem ir Lahteenmaki. Nākamais Somijas čempionāta posms notiks Sienajoki ielas trasē 28. un 29. jūlijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *