Ielikti pamati ‘Porsche Latvia Racing Team’ izveidē

Foto: publicitātes

Paplašinot “Porsche Experience” programmu Latvijā, tiek likti pamati “Porsche Latvija” sacīkšu komandai, kuru vadīs autosportists un sertificēts “Porsche Experience” instruktors Valters Zviedris, informēja “Porsche Latvija” vadītājs Ivars Norvelis.

Komanda varēs startēt ar pilnīgi jaunu “Porsche 718 Cayman GT4 RS Clubsport”, kas patlaban ir pirmais un vienīgais šāds auto Latvijā.

“Par “Porsche Latvia Racing Team” komandas pilotiem varēs kļūt potenciālie dalībnieki, kuri būs sekmīgi izgājuši “Porsche Exeperience” programmas trīs līmeņus un par kuru braukšanas prasmēm kopumā vēl būs papildus pārliecinājies komandas vadītājs Valters Zviedris. Klienti, kuri būs izpildījuši šos nosacījumus, varēs iegādāties savu vietu komandā, pretī iegūstot vienreizīgu iespēju startēt īstās sacensībās ar pilnu komandas atbalstu,” skaidroja Norvelis.

Pēc viņa teiktā, Lietuvā šāda “Porsche” komanda pastāv jau vairākus gadus. “Jauda, spēja to kontrolēt, sacensības un uzvaras garša ir daļa no “Porsche” gara. Mēs vēlamies, lai mūsu klienti var to sajust vēl vairāk,” piebilda “Porsche” pārstāvniecības Latvijā vadītājs.

Pēc komandas noformēšanas ir plānots piedalīties vairākās izturības un sprinta sacensībās. Pirmās būs izaicinošais posms Palangā, kur no 17. līdz 20. jūlijam notiks 1006 kilometru izturības sacensības. Sezonas izskaņā, septembrī, ir plānots piedalīties iespaidīgajās 24 stundu izturības sacensībās Barselonā, Spānijā.

“Izturības sacensību rezultātu pamatā ir spēcīga un vienota komanda, kā arī pilotu treniņi, kurus vadīšu es pats. “Porsche 718 Cayman GT4 RS Clubsport” spēkratu apkalpos profesionāla “Porsche Latvija” mehāniķu komanda,” uzsvēra “Porsche Latvia Racing Team” vadītājs Valters Zviedris.

Otrdien, 11. jūnijā, “Porsche” centrā Rīgā, Krasta ielā, oficiāli tika atklāta “Porsche Latvia Racing Team” automašīna, prezentēts komandas koncepts un dots starts tās veidošanai.

“Manuprāt, tā būs unikāla pieredze – izjust gan šo nepārspējamo spēkratu, gan trasi, gan sacensību adrenalīnu. Gaidīsim pieteikumus no mūsu klientiem, pēc tam noteikti vēl sekos testa braucieni Biķernieku trasē,” teica Zviedris.

Zīmīgs ir arī automobiļa īpašais dizains, kas izceļ ne tikai pašu spēkratu, bet ir arī rada saikni ar Latviju. ““Cayman” nosaukums ir cēlies no Dienvidamerikas krokodilu paveida – kaimans. Domāju, ka ne viens vien no mums ir dzirdējis par filmu varoni Krokodilu Dandiju. Tiek uzskatīts, ka tā prototips esot bijis Dundagas pagastā dzimušais latvietis Arvīds Blūmentāls, kurš pagājušā gadsimta piecdesmitajos un sešdesmitajos gados dzīvoja Austrālijā un bija leģendārs krokodilu mednieks. Šo simbolisko saistību izmantojam, lai asociatīvi uzsvērtu auto jaudu, “medību instinktu” un tiekšanos pēc uzvaras,” skaidroja Norvelis.

Auto vizuālajā noformējumā ir integrēta latviski zaļā krāsa, kas saistās ar Latvijas bagātību – mežiem, tikmēr sarkanais tonis simbolizē daļu mūsu valsts karoga. Papildu akcentam un košumam ir izmantotas dinamiskas krāsu līnijas, tekstā norādot “Kaimanu mednieks. Latvijas leģenda”.

“Porsche 718 GT RS Clubsport” ir 4,0 litru sešcilindru bokserdzinējs. Šis augsto apgriezienu spēka agregāts ir tieši tāds pats kā “911 GT3 Cup” sacīkšu automašīnai, un tas attīsta 500 Zs – par 25 Zs vairāk, nekā spēja “718 Cayman GT4 RS Clubsport” priekštecis.

Jaunajā modelī ir uzlabotas vairākas detaļas, taču vislielākā uzmanība pievērsta veiktspējas paaugstināšanai. Automašīnai uzstādītā standarta septiņu pakāpju divsajūgu pārnesumkārba (PDK) sešu vietā izmanto visus septiņus pārnesumus. Visi pārnesumi ir īsāki nekā iepriekšējā modelī. Atkarībā no trases un sacīkšu sērijas specifiskajiem noteikumiem jaunais “Porsche 718 Cayman GT4 RS Clubsport” var uzrādīt apļa laikus, kas ir vairāk nekā par diviem procentiem ātrāki nekā iepriekšējam modelim.

Homologētais transportlīdzeklis ir gatavs trasei jau rūpnīcā, un to var izmantot sacīkšu sērijās visā pasaulē bez papildu izmaiņām.

Valters Zviedris ir Latvijas vadošais autošosejas pilots un Latvijā vienīgais sertificētais “Porsche Experience” instruktors. Zviedris ir arī “Porsche Sprint Challenge NEZ” 2023. gada čempions.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *