Vecpilī aizvadīts Latvijas un Baltijas čempionātu posms autokrosā

Svētdien Vecpilī tika aizvadīts Baltijas un Latvijas autokrosa čempionātu posms, uzvaras izcīnot Beatei Klipai, Jānim Borševskim, Krišam Miķelim Aplokam, Aināram Kenigsbergam, Rūdolfam Bogenam un Arnim Odiņam. 

Mini klasē finālbraucienā no starta vadībā izvirzījās Aploks, taču drīz viņu apsteidza Lepšis. Šķita, ka viss jau ir atrisinājies, taču Aploks atrada otro elpu, pārsteidzot lietuvieti un apdzenot viņu – uzvara rokā! Trešā brauca Henilāne, līdz kļūdījās un palika pēdējā. Taču viņa veica fantastisku pakaļdzīšanos, atgriežoties trešajā pozīcijā.

2000 Super klasē kvalifikācijas uzvarētājs Ošs pieļāva pāragru startu, kā rezultātā sacīksti apturēja. Izrādījās, ka Edija mašīnai radās problēmas, un galvenais favorīts uz starta tā arī neatgriezās. Vadībā aizlauzās Kenigsbergs, sekoja Miščenko un Starks, kā arī visi pārējie, veidojot apbrīnojamu haosu. Kādā no epizodēm Starks uz bremzēšanu trāpīja Miščenko mašīnas aizmugurē, izstumjot Jāni no trases. Pēc incidenta Miščenko izstājās. Starkam pakaļ dzinās Jānis Spīķis, taču redzamības problēmu dēļ Jānis atcēla uzbrukumus un pat izstājās. Spīķa mašīna bija absolūti izārdīta, vairāk izskatījās pēc bagija.
Problēmas uzradās arī Jurim Spīķim, izstājās vēl vairāki braucēji, rezultātā trijniekā nonāca Beierbaha.
Starku par Miščenko incidentu aizcēla daudzas pozīcijas uz leju. Rezultātā Kenigsbergam sen gaidīta uzvara, Beierbaha sensacionāli otrā, Juris Spīķis trešais.

Open klasē no starta vadībā aizbrauca Jeršovs, kuram sekoja Brediks un Valjuks. Tikmēr Borševskis no pēdējās starta vietas rāvās uz augšu… Brediks veica izmisīgus uzbrukumus līderim, tikmēr Borševskis jau bija trijniekā, pa ceļam piedzīvojot vairākas sadursmes. Kulminācijas brīdī visi trīs līderi nonāca kopīgā cīņā, kas noslēdzās ar Borševska nonākšanu vadībā, bet Jeršovs atkrita uz trešo vietu. Šādi trijotne arī sasniedza finišu.

1600 klasē fināls salīdzinoši vienmuļāks. Bogens pārliecinoši pirmais, Silenieks nosargāja aiz sevis Mūrnieku, gūstot otro vietu. Kļava ceturtais, bet Stonis izstājās.

VAZ klasē no starta vadībā aizbrauca Tēts, bet viņu arvien uzstājīgāk sāka vajāt Lehtsārs. Uzbrukumi pārauga sadursmēs, kas beidzās ar igauņa ielidošanu valnī un vairākiem kūleņiem. Otrajā vietā nonāca Zimza, taču pozīcijas ieguva no astotās vietas startējušais Odiņš, nonākot otrajā vietā. Pēdējā apļa vidū Odiņš atrada iespēju tikt garām arī Tētam, svinot neticamu uzvaru. Trijniekā arī Tēts un Zimza.

B600 klasē startu vinnēja Klipa, bet Meņģelis, tieši pretēji, to pamatīgi nogulēja. Beate stabili brauca pirmā, līdz Meņģelis atguva otro vietu no J.Geistera, un sāka pakaļdzīšanos. Smagā, bet korektā cīņā Beate tomēr noturēja pirmo vietu. Trešais – Zīverts, kurš ar agresīvu uzbrukumu tika garām Geisteram.

Teksts: autocross.lv
Foto: Kaspars Cikmačs (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *