Tuvojas folkreisa un autokrosa vasaras sezona

Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv

Uzsākta pieteikšanās un reģistrācija dalībnieku parkā vasaras sezonas pirmajam pasākumam – Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa 1. posmam Smiltenē, Tepera trasē. Lai gan līdz sacīkstei vēl tālu, tā notiks 30. aprīlī, dalībnieki ziņu par pieteikšanos uzņēma ar entuziasmu. Pirmajās stundās pieteikušies pārdesmit braucēju, bet vietu dalībnieku parkā rezervējuši vēl krietni vairāk potenciālo sportistu.

Aprīļa beigu sacīkste Smiltenē ievadīs pasākumiem bagāto vasaras sezonu. Nedēļu pēc folkreisa starta Biķerniekos cīņā dosies Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta dalībnieki, bet vēl pēc nedēļas Brenguļos startēs Latvijas autokrosa čempionāts. Jāatzīmē, ka seriāli guvuši papildu posmus, tāpēc laiks līdz oktobrim gan līdzjutējiem, gan sportistiem būs pasākumu pilns.

Pirmā sacīkste Smiltenē pulcēs Folkreisa, Folkreisa 4WD un Krosa komisijas kausa klašu dalībniekus. Viņiem tā būs pirmā sacīkste no septiņām. Pēc potenciālo dalībnieku aicinājumiem Smiltenē varētu tikt realizēts arī AX Treniņu klases starts. Šī klase, kurā nenotiek ieskaite un cīņa par balvām, paredzēta treniņam sacensību atmosfērā, ar tiesnešiem un skatītājiem apgādātā cīņu vietā. Klasē rokas izvingrināt varēs tie braucēji, kuri nevar startēt Krosa komisijas kausa izcīņā. Krosa komisijas kausā drīkst braukt dalībnieki, kuri 2021. un 2022. gadā nav startējuši vairāk nekā divos augstāka līmeņa seriālu posmos (Latvijas autokrosa un rallijkrosa čempionātā, NEZ, Eiropas, utt., seriālos). Savukārt aktuālās sezonas laikā sportisti drīkst startēt gan Krosa komisijas kausā, gan augstākā seriālā (vienīgi nākamajā gadā pazūd iespēja startēt KKK, ja aizvadīts vairāk par diviem posmiem).

Treniņu klases cīņas notiks tikai gadījumā, ja uz starta būs gatavi iziet vismaz pieci dalībnieki. Iespējama šīs klases dalībnieku skaita griestu noteikšana (līdz 12), ja pārējās klases uzrādīs īpaši lielu dalībnieku skaitu.

Folkreisa Vasaras kausā saglabāsies līdzšinējās ieskaites. Galvenā cīņa, protams, par 2023. gada Vasaras kausu individuālajā ieskaitē. Savas cīņas aizvadāmas gan Dāmu kausā, gan Junioru kausā, un pirmie pieteikumi vēsta par jauniem dalībniekiem gan vienā, gan otrā ieskaitē. Turpināsies ziemā uzsāktais Debitantu kauss – lai noskaidrotu gada labāko debitantu, Ziemas un Vasaras kausa rezultāti tiek vērtēti kopējā ieskaitē. Tiem, kas nestartēja ziemā, gan nekas vēl nav zaudēts – vasarā būs pietiekami daudz posmu, lai paspētu noķert šā brīža līderus. Folkreisā principiālas cīņas gaidāmas arī par komandu kausu.

Pieteikšanās Smiltenes posmam atvērta www.folkreiss.lv, bet reģistrācija dalībnieku parkā ŠEIT.

Jāatzīmē, ka Folkreisa un Krosa komisijas kauss Tepera trasē vairākus gadus nav startējis. Iepriekšējā tikšanās šajā trasē aizvadīta 2019. gada pavasarī. Tieši pēc tam folkreisā sākās izteikts jauno braucēju pieplūdums, līdz ar to daudziem dalībniekiem šī būs jauna cīņu vieta. Šī sacīkste būs saldais ēdiens vietējiem sportistiem, kuri guvuši panākumus, tostarp Edgaram Trallam, kurš ir pērnā gada Folkreisa Vasaras kausa ieguvējs, bet šogad veiksmīgi debitējis Folkreisa 4WD klasē. Spriežot pēc pieteikumiem, Edgars māju cīņu izmantos pēc pilnas programmas, startējot gan 4WD ieskaitē, gan klasiskajā folkreisā, kur pieteikumā jau zaigojas pērn nopelnītais #1 starta numurs!

Mierīgi, mierīgi… Vēl pusotrs mēnesis!

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *