Smiltenes smago mašīnu autokrosā uzvar igauņi, Staško un brāļi Ramati kāpj uz pjedestāla

Foto: Taivo Treumuth

Nedēļas nogalē Smiltenē, kopā ar Latvijas autokrosa čempionāta sacensībām, norisinājās arī Igaunijas čempionāta priekšpēdējais, piektais posms smagajiem auto. Visās trīs klasēs uzvaras šoreiz svinēja Igaunijas sportisti.

D12 klasē (Gaz 51/52) kvalifikācija izvērtās par latviešu šovu. No pieciem dalībniekiem divi bija igauņi, kuriem sestdiena izvērtās neveiksmīga. Veiko Hirsniks iekūlās motora problēmās jau pirmajā braucienā, pēc kā devās uz mājām, cerībā salīkt motoru svētdienas finālam. Savukārt Andre Motuss pēc pirmā brauciena otrās vietas pieļāva pāragru startu otrajā cīņā, bet trešajā neizgāja uz starta. Līdz ar to trijnieka pozīcijas Bruno Leimanim, Ingum Staško un Artim Kirķim. Arta cīņa gan sākās ar piedzīvojumu – Kirķis trāpīja iekšmalas riepās un apmeta kūleni pēdējā pagriezienā. Taču, pēc šīs pirmā brauciena neveiksmes, braucējs bija līmenī nākamajos startos.

Jāpiebilst, ka, lai saudzētu trasi, smago auto klases kvalifikāciju veica ar papildu iekšmalu barjerām.

Svētdien D12 klasē finālā igaunis Motuss apspēlēja latviešus Leimani un Staško. Uz brīdi šķita, ka varētu izdoties pilns latviešu fināls, jo otrais brauca Kirķis. Tomēr viņa kūlenis un pārējo apmulsums šajā situācijā samainīja rezultātus.

D13 klasē (Gaz 53 bagiji) kvalifikācijā ļoti interesanta cīņa, jo līderu sastāvs katrā braucienā bija mainīgs. Vislabāk gan veicās igaunim Tauri Toimem, kurš ar divām uzvarām trīs braucienos pēc kvalifikācijas bija pirmajā vietā. Labu cīņu aizvadīja un otrajā braucienā uzvarēja vienīgais klases Latvijas pārstāvis Andris Ribaks – viņš bija otrais pēc pirmās dienas. Trešajā vietā Tajo Āsarohts.

D13 finālā visu braucienu vadībā pavadīja Ribaks, taču pārējie aiz viņa muguras veica džokerus. Kad džokerī pēdējā aplī devās Andris, viņš aizslīdēja uz piekto pozīciju. Uzvara Maitam Maesāram, otrajā vietā Heigo Ojasārs, trešais – Tajo Āsarohts.

B6000 klasē (lielie bagiji) uz cīņu nepaspēja Dzintars Filipsons, kura bagijam vēl visu sestdienas rītu tika meklētas bremzes. Dzintars trasē ieradās pēcpusdienā, cerībā aizvadīt vismaz vienu kvalifikāciju, lai varētu braukt svētdien finālā. Tomēr visi reģistrācijas termiņi bija nokavēti – šoreiz skatītājos.

Lai gan cīņa ar džokeru palīdzību bija interesanta, visos trīs braucienos uzvaras sasniedza galvenais favorīts Ots Kevvai. Lai cik dziļi burzmā igaunis šķistu iemaldījies, pēdējā aplī viņš vienalga nonāca līderpozīcijā. Mainīgas sekmes Aināram Ramatam, tomēr divas otrās vietas un sestā pozīcija ļāva pēc kvalifikācijām atrasties otrajā pozīcijā. Vēl sarežģītāks sākums Dināram Ramatam, kurš arī pretendēja uz vietu trijniekā katrā braucienā, to pa reizei arī sasniedzot. Taču septītā pozīcija otrajā braucienā un soda punkti par pāragru startu trešajā braucienā atsvieda Dināru uz septīto vietu kvalifikācijas summā. Trijniekā aiz Kevvai un Aināra Ramata ierindojās Markuss Heidbergs.

B6000 klasē Kevvai bija neapturams arī finālā un izcīnīja uzvaru. Toties uz pjedestāla kāpa arī abi latviešu brāļi – Ainārs Ramats otrais, Dinārs Ramats trešais.

Smiltenes posma rezultāti:

D12
1. Andre Mottus
2. Bruno Leimanis
3. Ingus Staško

D13
1. Mait Maesaar
2. Heigo Ojasaar
3. Tajo Aasaroht

B6000
1. Ott Kevvai
2. Ainārs Ramats
3. Dinārs Ramats

Igaunijas čempionāta kopvērtējums pēc 5. posma:

D12
1. Veiko Hirsnik, 109 p.
2. Bruno Leimanis, 100 p.
3. Marko Tiinas, 59 p.

D13
1. Tajo Aasaroht, 107 p.
2. Tauri Toime, 89 p.
3. Heigo Ojasaar, 73 p.

B6000
1. Markus Häidberg, 62 p.
2. Martin Talv, 61 p.
3. Ainārs Ramats, 52 p.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *