Nitišs: “Šī bija grūta nedēļas nogale”

Reinis Nitišs jau otro sacīkšu nedēļas nogali pēc kārtas nav spējis iekļūt pasaules rallijkrosa čempionāta posma pusfinālā, Itālijā ieņemot piekto vietu pusfinālā. Sportists atzīst, ka šī bijusi grūta nedēļas nogale.

“Šī bija ļoti grūta nedēļas nogalē, kurā labi rezultāti mijās ar kļūdām un neveiksmēm,” atzīst Nitišs. “Prieks, ka atkal spēju iekļūt pusfinālā, tomēr pasaules čempionāta kopvērtējumā tuvāk esošie konkurenti izcīnīja vairāk punktus nekā es, un mana pozīcija kopvērtējuma tabulā pēc Itālijas posma ir kļuvusi nedaudz sliktāka.”

Sacensību otrā diena Nitišam iesākās neveiksmīgi. Trešās kvalifikācijas kārtas brauciena pirmajā līkumā Nitiša auto piedzīvoja sadursmi, kuras rezultātā viņa spēkratam tika pārsists priekšējais labais ritenis. Brauciena turpinājumā Nitišs darīja visu iespējamo, lai ar šādu bojājumu sasniegtu finišu un gūtu pēc iespējas vairāk ieskaites punktu. Diemžēl Nitišam konkurētspējīgu rezultātu uzrādīt neizdevās, viņš kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā palika ar 29. ātrāko laiku.

Ceturtās kvalifikācijas kārtas brauciena sākumā Nitišs izvirzījās otrajā vietā un cieši sekoja brauciena līderim Endijam Skotam. Lai gan Nitišam neizdevās konkurentu apdzīt, viņš izvirzījās brauciena līderpozīcijā pēc tam, kad Skots izvēlējās doties Džokera aplī. Brauciena turpinājumā Nitišs nosargāja iegūto līderpozīciju un braucienā svinēja uzvaru. Kopējais brauciens temps gan nebija augsts, līdz ar to kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja 16. ātrāko laiku.

Četru kvalifikācijas kārtu kopsummā Nitišs iekrāja 122 ieskaites punktus, ierindojoties kopvērtējuma desmitajā vietā un kvalificējoties pusfinālam.

Nitišs pusfinālu uzsāka no pēdējās starta rindas, blakus savam komandas biedram Andreasam Bakerudam. Nitišam padevās veiksmīgs starts, pēc kura viņš spēja pakāpties vienu pozīciju augstāk. Tomēr drīz vien Latvijas pārstāvis izvēlējās veikt Džokera apli, pēc kura veikšanas vienu pozīciju zaudēja. Brauciena turpinājumā Nitišs piedzīvoja nelielu sadursmi ar Heningu Solbergu, pēc kuras izdevās norvēģi apsteigt un pakāpties uz ceturto pozīciju. Brauciena turpinājumā būtiskas izmaiņas vairs nenotika, Nitišs finišēja ceturtais, neiekļūstot finālbraucienā.

Pēc sacensību finiša tiesneši pārskatīja pusfināla videoierakstu, konstatējot, ka Nitišs, izraisot sadursmi ar Heningu Solbergu, guvis negodīgu priekšrocību. Ņemot vērā šo faktu, tiesneši pieņēma lēmumu mainīt pozīcijas, kurās finišēja braucēji, tā Henning Solberg pusfinālā tika piešķirta ceturtā vieta, bet Nitišam – piektā.

Pasaules čempionāta posmā Itālijā Nitišs ieguva 9 punktus, tādējādi palielinot savu punktu summu līdz 167, kas ierindo viņu trešajā vietā. Līderpozīcijā ar 235 punktiem atrodas Peters Solbergs, kurš šajā posmā izcīnīja nepieciešamo punktu skaitu, lai divus posmus pirms sezonas noslēguma nodrošinātu sev pasales čempiona titulu. Otrajā vietā šobrīd atrodas Tomass Heikinens, kuram ir 175 punkti.

“Apsveicu Peteru Solbergu ar lielisko sezonu un kļūšanu par pirmo pasaules rallijkrosa čempionu,” saka Nitišs. “Vēl lielāks prieks par Jāni Baumani, kurš Eiropas rallijkrosa čempionāta noslēdzošajā posmā demonstrēja augstvērtīgu sniegumu un sezonas kopvērtējumā nodrošināja sev trešo vietu “Super 1600″ klasē. Liels paldies visiem faniem par atbalstu un laba vēlējumiem. Tagad mums visiem ir viena brīva nedēļa, lai atpūstos un uzkrātu spēkus pirms došanās uz nākamajām sacensībām Turcijā. Paldies Jums!”

Nitiša komandas biedrs Bakeruds Itālijā spēja iekļūt sacensību finālā, bet tajā tehnisku iemeslu dēļ nefinišēja. Pasaules čempionāta kopvērtējumā Bakeruds iekrājis 146 punktus un šobrīd atrodas sestajā vietā.

2014. gada sezonas priekšpēdējais, vienpadsmitais posms, pēc divām nedēļām, 11. un 12. oktobrī, norisināsies Turcijā.

Info: Jānis Unbedahts
Foto: reinisnitiss.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *