Baumanis izcīna Eiropas čempionāta bronzu, Nitišs atkal netiek finālā

Itālijā, Frankjakortas trasē noslēdzies Eiropas rallijkrosa čempionāts, kurā, izcīnot otro vietu sacīkstē, Super 1600 klasē par bronzas medaļnieku kļuva Jānis Baumanis. Pasaules čempionātā SuperCar klasē šis bija desmitais (no 12) posms, kurā Latvijas sportists Reinis Nitišs, cīnoties pusfinālā, saglabāja kopvērtējuma trešo vietu.

Baumanis atved otro medaļu Latvijai

Jānis Baumanis kļuvis par otro latvieti, kurš guvis kādu no medaļām Eiropas rallijkrosa čempionātā, pievienojoties Reinim Nitišam, kurš pērn kļuva par šīs ieskaites Eiropas čempionu.

Baumanis Itālijā aizvadīja trīs perfektus kvalifikācijas braucienus, sasniedzot tajos uzvaras. Ceturtajā kvalifikācijā pēc galvenā konkurenta Ņikitas Misjuļas uzbrukuma Jānis bija spiests cīnīties no pēdējās vietas, taču ar šo neveiksmi lieliskais rezultāts netika sabojāts. Četru kvalifikācijas braucienu summā Baumanis guva uzvaru.

Pusfinālā tika gūta otrā vieta, kas nozīmēja Baumaņa kvalificēšanos fināla sešu dalībnieku pulkam. Turklāt Jāņa pusfinālā tehniskas problēmas piedzīvoja sīvākais konkurents cīņā par bronzu – dānis Ulriks Linnemans. Dāņa neiekļūšana finālā nozīmēja, ka jau tobrīd Baumanis bija nodrošinājis savas EČ debijas sezonas trešo vietu. Tiesa, līdz ar Misjuļas nonākšanu finālā bija arī skaidrs, ka cerības uz otro vietu ir likvidētas.

Finālā drīz pēc starta Baumanis piedzīvoja sadursmi ar ungāru Kristianu Šžabo, uz brīdi braucienā nonākot pēdējā vietā. Tomēr izcils brauciena turpinājums ļāva panākt un apdzīt visus konkurentus, izņemot Misjuļu, kurš guva uzvaru. Baumanim otrā vieta, bet trešais savā debijas sacīkstē – Šžabo, kurš ir Eiropas autokrosa čempions Buggy 1600 klasē, pēdējos gados vairakkārt cīnoties arī Latvijā, Mūsas trasē.

Eiropas čempionāts noslēdzies ar krieva Sergeja Zagumennova izcīnītu Eiropas čempiona titulu, Misjuļa – otrais, Baumanis – trešais. Jāņa Baumaņa nākamais solis rallijkrosā paredzēts jau nākamajā pasaules čempionāta posmā Turcijā, kur plānota debija RX Lites pilnpiedziņas automašīnu klasē.

Nitišs paliek aiz fināla robežas

Reinis Nitišs pasaules čempionāta SuperCar klasē sestdienas divus kvalifikācijas braucienus aizvadīja cienījami, gūstot trešo un septīto vietu. Taču trešajā kvalifikācijā pēc sadursmes startā ar komandas biedru Andreasu Bakerūdu tika pārsista Reiņa mašīnas riepa, kā rezultātā braucienā uzrādīts tikai 29. rezultāts. Rezervēta ceturtā kvalifikācija tomēr ļāva iekļūt desmitajā vietā, tātad arī pusfinālā.

Pusfināla braucienā OlsbergsMSE komandas biedri Nitišs un Bakerūds nonāca sarežģītā situācijā, kad Džokera apļa stratēģija finālam derīgajā trijniekā varēja nogādāt tikai vienu no braucējiem. Komanda pirmo Džokera aplī iesūtīja Bakerūdu, kurš vēlāk guva otro vietu, bet Nitišs palika pamataplī, zaudējot laiku aiz Heninga Solberga. Finišā tas deva ceturto vietu – vienu pozīciju aiz fināla.

Ar viduvējo sacīksti Reinis saglabā vietu pasaules čempionāta trijniekā. Līderis Peters Solbergs jau nodrošinājis pasaules čempiona titulu vēl pirms izšķirošajiem posmiem Turcijā un Argentīnā. Savukārt otrajā vietā esošais soms Tomass Heikinens pārsvaru pār Nitišu palielinājis minimāli – līdz septiņiem punktiem, jo arī viņš netika finālā.

Nākamā sacīkste Turcijā norisināsies 11. un 12. oktobrī Turcijā.

Info: Viesturs Saukāns
Foto:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *